N&D Yardım????

AydannD

N&d nin kısır kedi mamalarında çeşit az mı sanki yoksa ben mi bulamıyorum arkadaşlar. N&dye geçiş yapacağım ama kedimin tavuğa alerjisi var. Çeşitler hep yetişkin mamasında gibi sanki

21 CEVAP

Alii1

N&D en iyu mama kesinlikle oneriirim yuz kiloluk al daha uyguna gelir. Hatta mumkunse firmaya hissedar olun arkadaslar. Çünkü nd yiyen kedil 1 milyar yil yaşıyormuş. Ve sirf ustinde gerçek et yaziyor diye gercektende et var. İnanmıyorsanız mamayi analiz ettirin. Ama analiz sonuçları yanıltici olabilir. Cunku nd cok kaliteli bir mama diger marrkalar ndyi kiskaniyor. Mutlaka acana nd ve orijen alin yokss kediniz hastalanir. Bunlari yerse idrar problemi olmaz ama bunun disinda bütün mamalrda idrar yollarindan dolayi hasta olur. Ben denedim 1000 yidlri kedilerime yediriyorum. Hiçbiri hasta olmadi cunku İtalyanlar kanadalilar ve Amerikalilar cok iyi mama yapar. Hem bu ulkelere destek oluyoruz hemde kedilerimiz olumsuz oluyor. Hic hastalanmiyor. Sakin ucux mama almayin yerli mamalards zehirli en iyisi nd acana oeijen

Alii1

Ülkemiz de nd olmadan once burun kediler hemen oluyordu nd sayesinde son 10 yıldır arrik kedilerimiz olmuyor avrupalilar hepsi akılsız. Kedilerini bu markalar ile beslemiyorlar onlar akilsiz. Onlar yerli baska mamalarinin kullaniyorlar. Biz ise cok zeki ve saf olmadığımız ixin iyi pr cslismasi ve reklami yapilmis cok pahalı mamalar alip kendimizi tatmin etmiyoruz. Biz mamalara cani gönülden inanıyoruz hatta nd mama fabrikasinda bixleri gezdirdi. Cok ssglilli ve mamalarin ulkye gelmesi ,6 ay surmesine rağmen mamalar cok leziz ve taze. Nd drn oncr kedilerin ömrü cok kısaydı nd sayesinde artik kedielr 20 yila kadar yasayabiliyor. Ben kesinlikle nd tarafindsn desteklenen bir trol degilim nd gervekten kaliteli. Cunku onlar oyle diyor ve avrupalilar nd nin degerini bilmiyor. Bix ndye sship cikacagiz.

gevezeuzayli

Tahılsız olarak Tavuk&Nar ile Bıldırcın&Balkabağı var. Düşük tahıllı olarak yine Tavuk&Nar ile Somon&Portakal var. Ama haklısınız. Birçok insan kedisini kısırlaştırmışken yetişkin mamaya onlarca çeşit koyup kısır kedilere 4 çeşit koymaları fazlasıyla eksiklik gibi geliyor bana. Bu arada somonlu olanın şu an için sadece 10 kg seçeneği var. Kilitli pakette ancak alırsanız poşetlere bölerek saklamanızı tavsiye ederim.

Ebra_erdem

Ben n&d kısır balıklı kullanıyorum

Alii1

Ben bilerek begendim. Teşekkür ederim. Size beğeni attığım için.

AydannD

Evet seçenek çok az olanlar da zaten 10 kg ben 10 kg mama alamıyorum tercih de etmiyorum bayatlıyor çünkü.

minky

3 çeşit var.Eksijleri sığırlı ve kuzulu ki bence sığırlıya o kadarda gerek yok.somonlu,bıldırcınlı ve tavuklu var

AydannD

Siz balıklı kısır kullanıyorum demişsiniz acaba kaç kg aldınız? @Ebra_erdem

minky

10 kg alırsanız daha uzun süre gider ve daha ucuz olur ama...

Carathras

Çeşit az derken başka hangi markanın 4 farklı çeşit kısırlaştırılmış kedi maması var ki ?

Ebra_erdem

10 kg gerçekten daha ucuza geliyo hesap yaparsanız az az alarak daha çok zarar olmuş oluyor ben 10 kg aldım riske girdim ama kedim çok severek yiyor saklamasınıda mamanın yarısını buzdolabı poşetlerine böldüm hep açıp kapatırsam bayatlar diye ve karanlık bi yerde bayatlayaciginida dusunmuyorum

AydannD

Çeşit az derken yetişkin mamasındaki çeşitlerin hepsi yok manasında dedim

AydannD

10 kg ne kadar süre gidiyor acaba tahmini yetişkin kediler için

blue_hpood

burada bir arkadaş söylemiş, bölerek saklamanızı değil, orijinal paketinde saklamanızı öneririm. ben iki haftalık mamayı bir kapta buzdolabında saklıyorum, bittikçe paketten ekliyorum.
ve evet, kısır çeşiti az. dönüşümlü kullanabilirsiniz, acana vb. mamalarla.

Alaracatlover

@Alii1 boş yapmayın lütfen başka siteye alalım sizi :) Çünkü kimse böyle demiyor ama ülkemizde en iyi içerikliler onlar :)