Kedimin Yemek Yerken Gözden Yaş Gelmesi

Frdvsty

Arkadaşlar kedim yemek yerken gözünden yaş geliyor. Sürekli veterinere götürüp strese sokmakta istemiyorum acaba neden olabilir? Gözünde gün içinde başka bir sorun yok böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

41 CEVAP

NZI

Belki dişi ağrıyor diye ağlıyordur.

Frdvsty

Ayy hiç alerjiye benzemiyor ama korkmadım da değil daha dikkatli gözlemliyeyim Allah korusun:(

Oske22

Yemek yerken zorlanıyor olabilir. Dişlerinde sorun vardir büyük ihtimalle. Veterinere götürmek lazım sürekli böyleyse.

Oske22

Dişlerinde sorun varsa ve ilerlemenisse ilaçla kurtulabilirsiniz belki ama ilerlerse dış çekimine kadar gider bu.

Frdvsty

Dişlerini kontrol ediyorum bariz bir şey gözükmüyor ama tabii ki kontrol ettirmekte fayda var. Oyun oynarken ısıran bir kedi ağrısı olsa o zaman ısırır mı elimi yada o zaman da gözlerinden yaş gelmez mi? Cidden erkenden öldürecek bu kız beni düşünmekten

Anonymus552223

Yavru kedilerde bebek kedi mamasi kullanirsaniz kirmasi gerekmez taneleri kucuk olmali

Carathras

Diş etlerinde iltihap olabilir bence veteriner kontrolü gereklidir.

Kedinizin cinsi nedir belli cins kedilerde bu sekilde sorunlar olabiliyor

Frdvsty

Arkadaşlar sokak kedisi,cins kedi değil. Bende sanki yerken tıkanıyormuş gibi hissediyorum. Ve bu sadece kuru mamada değil kendi yaptığım püre şeklindeki yaş mamada da oluyor

LadyAndCat

Belki alerjisi vardır ufaklığın :s

freepixel

Kaç yaşında kediniz?

mds50

Yavruysa ve henüz mamayı kırmakta zorlanıyorsa doğal bu durum. Kedimde aynı durumdaydı

Oske22

Mamayı kırmakta zorlanıyorsa kediniz kuru mama yiyemeyecek kadar küçüktür demek ki. Dişleri çenesi tam gelişmemiştir. Mamayı kiramadigi icin gözünden yas gelmez acısı vardir büyük ihtimalle. Kesinlikle veterinere danışmak lazım.

SBKart2207

Benimkininde bazen geliyor göz yaşı ama çok hızlı yediği için diye düşünüyorum hem damagina dik gelmiş olabilir hem de belki tikanmistir
Ama nadir oluyor bizim sizinki çok sık oluyorsa bir muayene edilsin