Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Köpeğimi doğru besliyormuyum?

miniyavru
miniyavru

11600


2 tane 63 günlük Köpeğim var 2 sine toplam günde 3lt süt 200 gr kuru mama veriyorum bu besleme şekli doğrumu? doğru değil ise nasıl beslemeliyim?

21 Cevap

ilanekle
ilanekle

8389


Sana önerim ev yemeğiyle beslemen ben öyle besliyorum ve hangi veterinere gidecek olsak " köpeğiniz çok sağlıklı" diyorlar.
Sadece şunlara dikkat et:
Soğan , sarmısak, üzüm, çikolata, şeker , çok yağlı ve baharatlı yiyecekler, acı yiyecekler , tavuk kemiği ve balık kılçığı kesinlikle zararlı.
Ama her insan köpeğine yemek hazırlamak için vakit bulamaya bilir, bu nedenle eğer kullandığın mama iyi bir marka ise sağlıklı beslemiş olursun. Sütü çok verme.

miniyavru
miniyavru

11600


Çok teşekkür ederim bir de siz hiç kurumama veriyormusunuz

ilanekle
ilanekle

8389


Yok vermiyorum. Bazı insanlar kuru mama çok sağlıklı diyip geziyor ama şuda varki 40 yıl önce kuru mama denen bir şey yoktu. Yani bunlara inanmayın zaten çoğu veteriner satmak için söylüyor.

ilanekle
ilanekle

8389


Diyelimki kendinize mantı yaptınız verin bir sorun olmaz, yada makarna yaptınız verin balık yaptıysanız kılçığını ayırtıp verin, kış aylarında karnıbahar hile verebilirsiniz çok seviyorlar.. Yeterki ona zarar veredek bir yiyecek olmasın.

achill_the_pekemix
achill_the_pekemix

3288


Ev yemeği vermek doğru değil. Ev yemeğiyle super premium kaliteli bir kuru mamadaki oranları tutturmanız mümkün değil. Süt verme, ishal yapar. İshal yavrularda risk demek. kuru mamasını verin, yeterli. Hangi marka kuru mama veriyorsunuz?

miniyavru
miniyavru

11600


Goody veriyorum

CnRSzR54
CnRSzR54

657


40 Yıl önce mama mı vardı diyip ev yemekleri köpeğe vermek ne demek :)
Geçmişe göre mi yaşayacağız verdiğiniz yemeklerin içinde ki et , yağ , protein , omega vs değerleri var mı ve ya ne ye göre veriyorsunuz?
Yavru iken gelişimini sağlayacak değerleri ev yemekleri ile nasıl karşılayabilirsiniz ?
Merak ettim açıkcası..

selimcetinnn
selimcetinnn

423


Bencede kuru mama karşıtı olmak saçma. Çünkü o mamanın içinde protein,yağ,lif,tavuk,et,balık yani kısacası köpeğinizin ihtiyacı ne varsa hepsi birleştirilmiş zaten. Ek birşeyler yapmaya gerek kalmıyor ki ek yaptıklarınızı dışkı yoluyla atıyor ve hayvanınıza bi faydası olmuyor. Ben sütten kesildiğinden bu yana 1 senedir kuru mama ile besliyorum (Acana) ve bu zamana kadar bir sıkıntı yaşamadığım gibi gayet güzel bir şekilde büyüyor..
Mama fabrika yapımı gibi gelmesin içinde yok yok rahatlıkla kullanabilirsiniz sadece sütü sade vermeyin hatta hiç vermeyin veriyorsanızda suyla yarı yarıya ölçüde karıştırınki ishal olmasın. Onun dışında havuç ve elma tarzı meyve sebzeleride rendeleyip mamasına karıştırabilirsniz tüy ve göz sağlığı için iyi olur.
Sağlıkla büyüsünler...

ilanekle
ilanekle

8389


kuru mama karşıtı değilim. Sadece güvenim yok içinde ne olduğunu bilemem çoğu mamada et oranı %18 civarlarında ki bu et oranının neyle dolu olduğunu bilemem belkide çöpe attığımız derilerinden yapılıyor olabilir. Ayrıca çoğu kişi proplan mamasını önerir çoğu kişi zararlı der çoğu kişi acana iyi der çoğu ölümlere yol açtı der . Zaten mama konusunda veterinerlere bile güvenim kalmadı çoğu veteriner goody mamasını öneriyor çoğu kötü olduğunu söylüyor. İhtimallere bakarak köpeğimi besleyemem bu mamaya iyi diyenlerin sayısı fazla o zaman bununla besleyeyim diyemem. O zaman hangi mamaya güvenebilirim? Ben ne yersem onu veriyorum demedim ona zarar vercek tarzdan yemekleri vermiyorum. Bazen şırf patili dostum için soğansız köfteler tercih ediyorum. En azından ona ne yedirdiğimi ne kadar yedirdiğimi biliyorum. İllaki sizin güvendiğiniz ve güvenli olduğundan emin olduğunuz mamalar vardır fakat mama konusunda bu kadar çok tartışmalar varken hangi mamayı seçebilirim ki ? Yoksa bende bilirim bir mama alıp önüne koymayı.

Thyke
Thyke

479


Goody önerilmeyen markalar arasında. Ilk aylar çok önemli lütfen dikkatli olun sağlıkla büyüsün bebekler

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
898 Görüntüleme
21 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor