Mamalarınızın Arkasına Bir Bakın

Oske22

Arkadaşlar biliyorsunuz ki kedilerin yemesi gereken en ideal karbonhidrat oranı %10 ve altı olmalıymış. Bende hemen baktım mamanin arkasına ve hesapladim %33 çıktı karbonhidrat oranı ve bu çok yüksek bir oran.

Karbonhidratin zararlarına internet üzerinden bakabilirsiniz cok uzun olur yazarsam.

Sizden ricam mamanizin arkasına bakıp su hesabı yapın ve yazın lütfen.

100 – ( protein oranı + yağ oranı + lif oranı + kül oranı + nem oranı) = karbonhidrat yüzdesi

33 CEVAP

minky

23.5 çıktı sanırsam.Mama BonaCibo Kitten.

Oske22

@minky
Bilemiyorum :D ona sormak lazım ama cevap verir mi bilmiyorum. Zaten araştırsam da kafama yatmayan çokça şey var. Araştırmaktan beynim alev alıyor bazen ama sonuç sıfır. Hiçbir mama kriterlere uymuyor :(

Oske22

sürekli yavru kedi maması vermekte mantıklı olur mu bilmiyorum. Benimki cok zayıf olduğu için veteriner kısırlaştırdıktan sonra da yavruya devam edebilirsiniz dedi ama dombüler icin ne yapacağız :D acaba kısır kediye Yavru maması zararlı olur mu bunu da araştırmak lazım bir. Bakın hemen bir tane konu daha buldum kafa yoracak :D