Mamalarınızın Arkasına Bir Bakın

Oske22

Arkadaşlar biliyorsunuz ki kedilerin yemesi gereken en ideal karbonhidrat oranı %10 ve altı olmalıymış. Bende hemen baktım mamanin arkasına ve hesapladim %33 çıktı karbonhidrat oranı ve bu çok yüksek bir oran.

Karbonhidratin zararlarına internet üzerinden bakabilirsiniz cok uzun olur yazarsam.

Sizden ricam mamanizin arkasına bakıp su hesabı yapın ve yazın lütfen.

100 – ( protein oranı + yağ oranı + lif oranı + kül oranı + nem oranı) = karbonhidrat yüzdesi

33 CEVAP

SBKart2207

Evet benimde iki kediye mama vermek yerine et versem en fazla mama parası kadar tutar ve daha sağlıklı kesinlikle, tek endişem et fiyatlarininda iyice artması şuan da da pahalı herhalde kasaptan genelde birşey almiyoruz bir fikrim yok o yüzden . Bir de annemin gözüne batcağından eminim ama ona da yapacak bişey yok . Kesin biz hergun etle beslenmiyoruz , işin gücün yok kedilerler uğraşıyorsun, kedileri önemsediğin kadar kendini onemsemiyosun falan der .d

Siyammm

Gördüğüm en faydalı site suzionline olabilir. Hangi mamayı kullanıyorsunuz

iidyl

karbonhidratı sindirmeleri çok zor, olabildiğince az olmalı evet ama karbonhidrat oranını dengeleyen mamalar da çok cep yakıyor. içinden çıkılabilecek tarzda bir durum değil anlayacağınız. ayrıca fitmin’in kitten olanında %80’den fazla protein ve et içeriği olduğunu hatırlıyorum. bir bakın isterseniz fitmin’e. hazır o da keşfedilip fiyatı uçmadan deneyip 10 kg’lığına geçersiniz.

Carathras

Bu oranın %10 'un altında olduğu mama göremedim ben en iyi oran Orjiende &16 falandı bir tanesini incelemiştim.
Fitmin'deki oran da fiyat aralığında bulunabilecek ya da ulaşılabilecek güzel bir oran...

Oske22

Ham protein% 38, ham yağlar ve% 22 yağlar, ham lif% 2, ham kül% 7.1, kalsiyum% 1.2, fosfor% 0.9, sodyum% 0.4

Fitmin purity kitten icin şu şekilde

100−(38+22+2+7,1+6)= 24,1

SBKart2207

Nd tahılsız ringa Balıklı portakallı balkabakli mamada %17,5 çıktı bunda bile gereğinden fazla çıktı artık ne yapsam bilemiyorum annemin dırdırı ve olmasa çiğ beslenmeye gecicem yada evde mama yapmaya başlayacağım bu gidişle

Oske22

17 yine iyi bence diger mamalara göre. Cogu mama 30 üzeri çıkıyor

SBKart2207

Evet ama kuru mamayı zaten savunmuyorum en iyisi bile olsa . Ayrıca bu mamalara bu kadar para bayılıyoruz ne kadar zararlı olsada en azından pahalı mamaların olması gerektiği gibi olması gerekir bence . Ne olur en fazla %13 falan olsa biraz azalsalar keşke zaten günden güne fiyatlar artıyor bu gidişle bence çiğ beslenmenin yaygınlaşmasiyla çiğ beslenme yapan kişiler bayağı bir artar. Yada evde mama yapmaya başlar insanlar

Oske22

Evet yurtdışında çoğu kişi bu şekilde besliyor ve artik Türkiyede de yaygınlaşmaya başladı.talep arttıkça fiyatlar da artıyor. Ben farminanin purinanin yillik kazandigi paraları görünce ağzım açık kaldı :D bende biraz durumlar düzelince sanırım barf, raw beslemeye falan geçeceğim. Böyle olmuyor.

Oske22

Felicia kullanıyorum ama golosi, mattisey ve benzeri mamalara da baktım yani icinde et olanlara onlarda da yüzde kırkı geçiyor.

Oske22

Gerçekten insan bir süre sonra kafayı sıyırma dercesine geliyor. Cig beslemeye geçsem o da masraflı ve en ince detayına kadar bilmek lazım her şeyi. Bari en zararsız uygun fiyatlı olan mamayı aliyim dedim onunda karbonhidrati cok cikti. Artik ne yapsam bilmiyorum. Simdi baska mama arayışları içindeyim önerisi olan varsa yazabilir

iidyl

fitmin öneriyorum, az önce sipariş ettim luna beğenir diye düşünüyorum

iidyl

olur da beğenmezse, bir sorun çıkarsa brit veya matisse’ye geçerim

Oske22

Fitmin ve brite bakmadim ama mattisede %42 karbonhidrat var. Çok fazla bu bence.

Oske22

Nerdeyse yarisi karbonhidrat mamanin :(