Kuşlarim Artık Ciftlesmiyor

Samirakpulat

Çift muhabbet kuşlarim artık ciftlesmiyorlar. Yavru isteme gibi bir isteğimiz yok. Ama erkek kuşum çok üzgün gibi. Kısa süre önce yeni kafes aldim daha büyük rahat etsinler diye. Ve durumdan memnun değil gibiydi. Yüksekte tutuyorum.Yuvaliklari var. Dişi kuşum yumurta olmamasına rağmen hep orda.Kafeste çok çok nadir, hep yuvalikta. Erkek kuşum onunla konuşuyor ama disi kuşum hiç oralı değil gibi. Yani nasıl desem eskiden daha samimilerdi.Konuşuyorlardı vs. Şu an öyle bir şey göremiyorum. Erkek kuşum da artık bizimle de nadir konuşur oldu. Sıcaktan olabilir mi yani Bi fikriniz var mı? Teşekkürler.

8 CEVAP

Ozge00

Hayvanların dogasiyla zaten oynuyorsunuz o da yetmezmiş gibi bir de cifltesmeye zorluyorsunuz İsterse çiftleşir istemezse ciftlesmez. Zorlamanın lüzumu yok kesinlikle o kizistirici tarzi bir şey almayın. Yazik hayvana

Ozge00

Umarım biliyorsunuzdur muhabbet kuşlarinda da insanlar gibi eş seçme olayi var. Yani her yanina koyduğunuz kuşla cifltesmez. Kendi secer eşini.

Ozge00

Dişi hamiledir belki. Yuvaliga onun icin giriyordur.

keplep

Dişi kedinizin arka tarafında şişlik var ise yumurta sıkışmış olabilir eğer yuvada duruyorsa yumurtlamak istiyor ama yumurtlayamıyordur

Samirakpulat

2 ay önce aldık yuvaligi, hiç çıkmıyordu yuvaliktan. Şu anda da öyle diye düşünüyorum.Yine de saolun

senol9523

Çiftleşmesini ve yakınlaşmasını sağlamak adına kızıştırıcı yemi deneyebilirsiniz.

Samirakpulat

Sakin, ben zaten ille de yavru demiyorum.Sorumda da belirtmiştim. Öyle bir şey de kullanmazdim ki gerekte kalmadı.Eşler zaten(!). Ve kuşlarımızı bize bir tanıdık verdi.Sorun çözüldü.Sadece biraz fazla endişeliyim kuşlar konusunda. Yine de cevaplarınız için teşekkürler.

Samirakpulat

Tamam ben veterinere danisirim teşekkürler