Veteriner Olmak İstiyorum Ama Okuduğum Lise Doğru Mu?

Onurbeyyyy

Merhaba ben Meslek lisesinde okuyorum, 10.sinifa geçtim ve veteriner olmak istiyorum ama tereddüt ettiğim şey Meslek lisesi mezunu olan veteriner fakültesi kazanabilir mi?
Teşekkürler

12 CEVAP

Raraco

Meslek liselerinde, diger liselere gore alan dersleri fazla yer tutmuyor, mesleki dersler ağır basıyor. Veterinerlik istiyorsan, meslek dersleri de bir işine yaramaz. Seni hedefine ulastıracak bir eğitim almalisın. Yine de ekstra zaman ve çaba harcayarak veterinerliği kazanabilirsin. İsine yaramayacak olan meslek derslerinin sana kaybettirdigi zamani telafi edebilmek icin ders dışı zamanlarını iyi planlayıp sınava yönelik kendini yetiştirmelisin.

zeynsudd

Tyt ayt puanın önemli. Şu andan geçmişe dayalı çalışma yapmalısın (9-10 yani Tyt) ve 11.sınıfı sıkı tut çünkü aytnin çoğunluğunu oluşturuyor. Sana tavsiyem bol bol paragraf ve problem çözmen.;))))

stroKeRN

ya ben şöyle düşünüyorum bence okuduğun lise önemli değil önemli olan çalışmak anadolu lisesinden vb. liselerden çok çalışıp tıp kazananda var yani bence iyi bir çalışmayla mümkün

tuanatuti

lisede görmüş olduğun eğitim çok önemli şimdiden sıkı tutarsan çokta çalışırsan neden olmasın

bbeyzvv

önemli olan okuduğun lise değil senin kapasiten eğer kendin yeterince çalışırsan ve kazanabileceğine inanırsan sorun olmaz zaten vet fakültesi puanları düşümk bazı şehirlerde vet lisesi var teknisyen olunuyor sizinkinde varsa oraya gitsen daha iyi olur

ecekaragozzz

Şimdiden sayısal derslerine yoğunlaşmalısın. Matematik fizik kimya biyolojini belirli bir seviyeye getirmeni öneririm. palme kullanabilirsin. Okuduğun lisenin değil senin yapmak istediklerinin önemi var. Gerçekten ister çabalarsan elbette endüstridende kazanabilirsin. Bol şanslar:)

Ebrarh

puanlarını yüksek tutup güzel bir Anadolu lisesine geçiş yapabilirsim senin için daha iyi olur,

Ozge00

Evet mesleki dersi daha cok görüyorsunuz. Benim kardeşim de öyle meslek lisesinde ordaki mesleklerde birini okuyacakmis çünkü başka meslek zor yani. Orda cok ders gösterilmiyor Anadolu yada fende olduğu gibi. Gösterilen dersler dorde biri falan. Kendin o açığı kapatman lazım bir şekilde. Anadolu da okuyan bir arkadaşın falan varsa ondan konuları alip çalışabilirsin

0zgegok88

Kardeşim de meslek lisesi mezunu ama çok çalışarak psikoloji bölümünü kazandı ve geçen yıl mezun oldu. Psikoloji TM’den maximum ilk 40.000 ile alınır. Sadece iste ve çalış.

0zgegok88

Üstelik kardeşim matematik dersini sadece lise 2’ye kadar almıştı. Ve psikolojiyi ikinci sene kazandı. Pes etmedi

Wolter

özel ders alman lazım maddi durumun varsa matematik fizik kimya biyoloji benim dönemimde 80 bine kadardı mf den girmen gerekiyor yapabiliyorsan dershane özel ders şekilnde yap

tuanatuti

@stroKeRN
zaten anadolu lisesinden tıp kazanılıyor??