Tüy Sorunu

cptsmh

Herkese merhabalar. Ciftimden 5 tane yavru aldim ama 1 tanesi resimdeki gibi tuyleri boyle. 21 gunluk fotodaki kus. Tuylerinde sorun var belli. Simdiye daha fazla olusmus olmasi gerekiyordu. Kanama vs yok. 4 5 adet veteriner gezdim anlayan yok. Bilen biri anlayan biri lutfen bilgilendirsin duzelmesini cok istiyorum.

6 CEVAP

iidyl

çok geçmiş olsun, bir bilgim yok ama soru yukarı çıksın diye cevap yazacağım umarım bir çare bulursunuz.

cptsmh

bu saatte anlayan bir petshop buldum. gittim baktı parazitlenme ve french molt olabileceğini söyledi. gerekli ilaçları verdi kafes yuvalık bütün temizlikleri yapıldı umarım düzelir en kısa sürede.

senol9523

Geçmiş olsun Fransız tüy hastalığına yakalanmış muhtemelen ama bulaşıcı değil benim kuşumda da vardı öldürücü bir hastalık değil ama kuş uçamıyor Rovigen Plus kullandıktan sonra biraz toparlamaya başladı sizde deneye bilirsiniz.

Ozge00

Sadece bu kuş mu böyle?

FridaDora

Tüysüz kalan bir kuş hastalığı vardı adını hatırlamıyorum ama Googledan araştırırsanız bulursunuz.

cptsmh

french molt olabilirmiş. 6 tane veterinere gittim 6 sıda anlamıyor tedaviden. beforvel vitamin önerdiler türkiyede satışı yok. diğer yavrularada bulaştı. ne yapcam bilemez oldum. yeme düşmelerini bekliyorum sonrasında kendileri toparlar diye umuyorum.