Dişi Kısırlaştırma İle İlgili Sorular Bakar Mısınız

poughkeepsie

Yarın ameliyattan sonraki 4. günümüz olacak her şeyimiz iyi sıkıntı yok ama dikiş yerinde böyle bi şişlik var. Normal mi?

Meme uçları da fotorğaftaki gibi beyaz beyaz (2 tanesl). Antibiyotik hap kullanıyoruz. Böyle bişey yaşayan var mı?

Bir de yakalık/kıyafet/sargı ne zaman açılmalı? Çok huzursuz olmaya başladı çünkü tahammül edemiyor artık

18 CEVAP

Anonymus552223

Şu yakalik ve giysi muhabbetini her kisirlastirma konusunun altina yaziyorum. Veyeriner profesyonelse estetik dikis yapar, yakaliga da giysiye de gerek kalmaz. Ikisi de hayvani strese sokan Ilkel metodlar. Vet mi önerdi giysi giydirin diye? Hicbirsey olmaz acik kalmali yara

Dikiş yerinde enfeksiyon olabilir
Arkadaşım kedisini kısırlaştırdı ve benden yardım aldı
Tişört giydirmek çok mantıklı değil bence yakalık takıyorlar zaten
Sargısını 2 gün sonra veterinere götürüp açtırmışlardı ama kendiniz evde de açabilirsiniz
Meme uçları ile ilgili bir bilgim yok ve fotoğrafı da göremedim
Ama sonuçta kedinizin hormonları değişti çok aykırı değildir sanırım
Besin takviyesi ya da kitten mama kullanabilirsiniz şu an kendini toparlar hem

hermosaMia

Bizde dikiş yerinde şişlik yaşamıştık hatta çok daha kötüydü ve sıvıda vardı.Vet. ödem oluşmuş demişti ve antibiyotik yapmışlardı ve düzenli 5 gün kontrole götürmüştüm.Dikişinde sorun yok gibi ama şişlik için ameliyatı yapan vet. arayip danışın isterseniz.

Carathras

Benim en büyük dişi kedimin dikişleri estetik değildi hayvanı kazıdılar çok üzülmüştüm ilk gördüğümde ama veterinerinizin yetkinliği gerçekten çok önemli ben en sonunda aradığımı buldum.

zeynsudd

Luna’da da şişlik olmuştu veterinere sorduğumuzda yağ dokunun şişebileceğini söyledi. Meme uçlarında da bi sorun göremedim ben. Ayrıca biz hiç yakalık vs takmadık estetik dikiş olduğu için zaten ondan rahatız birde gözüm hep üstündeydi yani sıkıntı olmadı. Geçmiş olsun size umarım çabucak toparlanır.

Ayselgns

biz kısırlaştırdıktan sonra şişlik yaşadık. Korkunç şeyler okumuştum internette. Veterinerimi aradığımda gece ikiydi öyle telaşlanmıştım. Ama kısırlaştırma sonrası şişliğin normal olduğunu söyledi. Bir süre sonrada eski haline döndü yavrum. Diğer konularda ne zaman yakalık çıkmalı vs. müdahaleyi gerçekleştiren veteriner hekim daha doğru bilgi verecektir. Çok geçmiş olsun. Huzursuzluğu çok normal. Mia yakalıkla oraya buraya çarpıyordu. Sürekli peşinde gezdim diyebilirim. Çok geçmiş olsun.

bbeyzvv

memesinde sıkıntı var gibi veterinere götürün bence

Merhaba
Bence sorun ciddi acilen veterinere başvurun
Şişlik olur ama bu aşırı
Yakalık takmaması da çok saçma kedi zaten narkozun etkisinde olduğu için anlamıyor bile hiçbir şey
Ayrıca dikişleri tuhaf geldi gözüme enfeksiyondan şişlik bence
Başka bir veterinere danışın derim

Carathras

Ben 5 numarayı çarşamba günü kısırlaştırdım, estetik dikiş bizimkisi ama üstünde ne olur ne olmaz diye gazlı bez ve bir kaç gün sonra çıkacak dikişler var koruma amaçlı.
Kafasında yakalık mecburen var çünkü 4 tane büyük, 1 tane köz bir yavru var evde.
Haftaya salı günü kontrol sonrası muhtemelen öndeki sargı bezi ve dikişler ile yakalık gidecek şimdilik iyiyiz.
Size de geçmiş olsun çabuk normale döner umarım.

Anonymus552223

O zaman takmaliydi yakalik. Asiri onemli bir konu bence veteriner degistirmek icin iyi bir sebep olurdu. Ayrica estetik dikis degil diye yazmamissiniz, yakalik da taktirmadigi icin veteriner oyle sandim ve o yuzden giysiye gerek yok dedim.

Carathras

Kısa vade için değil ama ilerisi için gerçekten yetkin ellere emanet etmek çok önemli.
Bir çok veteriner standart sigortacılar gibi (yanlış anlaşılmasın) tarihi gelince arayıp kasko ve trafik sigortası keser gibi aşı yapıyorlar hepsi bu, çok yazık....

Anonymus552223

Ayrica sorunuzun iceriginde yakalik sargi ne zaman acilmali diye sormussunuz cevap vermisim, diger kisimlar icin cevap vermedim baskalarinin cevabini begenerek onayladim.

Anonymus552223

Ama illa yazmak gerekirse ayri olarak, şislik illaki oluyor. Meme beyazlasmasini ilk kez goruyorum. Yaranin ustunun kapatilarak hava almasi engeklendigi icin olabilir

poughkeepsie

Dikişlerinde enfeksiyon yok ama altında dediğiniz gibi olabilie :( Yakalık takmadı bizim vet, ben de çok daha huzursuz olmasın diye tişört tercih ettim. Fotoğraf da yüklenmemiş petlebi sağ olsun :(
https://hizliresim.com/JPtywq bu şişlik
https://hizliresim.com/qZl13T bu da meme uçları

poughkeepsie

Meme uçları büyüyünce sıkıntı olabilir diye düşündüm ben nedense