Ben Bir Kuş Alıcam Da Sizce Nerden Almalıyım ?

Burada bulamadım da .

23 CEVAP

Mehmetkr

Antalya'da iseniz penguen petshop var. Kuşlarına üst katta kocaman bir odada bakıyor sürekli serbestler bakımını da güzel yapıyor. Üretilecekse böyle üretilsin diyip gösterebileceğim kadar güzel bir yer yapmış.

whistle

zibityus
bu ticaret hiçbir zaman durmayacak ki.Tüm ülke boykot yapsa da(ki imkansız)bu ticaret hep devam edecek.Evcil hayvan dükkanlarından başka bir yerde kuş bulmak zor.

zibityus

para kazandığı sürece ticareti devam eder kimse almazsa petshop sahibinin onlara harcayacağı para boşa gitmiş olacak kimse almıyor zaten diyip üretmeyecek. bu şekilde yaklaşırsan ticaret zaten bitmez kimse almasa da bitmez dersen e tabi bitmez bu ticaret. ordan bir kuşu kurtardığını düşündüğünde aslında yeni doğan ve üzerine 50 tl kadar değer koyulan belki ömrü küçücük kafeste geçecek bir sürü yavru olmasına sebep oluyorsunuz bir de ne kadar iyi bakabilir bir petshop mesela hasta bir kuşu veterinere götürüp kuşun fiyatının 2 katı para harcar mı ? ölmesini bekler muhtemelen. internette bir sürü kuş var zor değil biraz araştırın. bulamıyorum diye de daha çok kuşun zarar görmesine sebep olmayın

Mehmetkr

Hasta olan kuşlar genelde veterinerler değil üreticiler sayesinde yaşar genelde kuşçular hasta olan kuşu tedavi etmekte veterinerler kadar bilgili olmasa bile çok daha tecrübeli oluyorlar.

zibityus

ne tecrübesi ya : ) para vermemek için kendi çabalarıyla iyileşmezse de götürmez

zibityus

çoğu kuş üreten kişi yavrularin sağlığına önem verir :D keşke

Mehmetkr

Kuş üreten yanlış olmuş kuşçular olarak düzelteyim orayı. petshoplarda üretir ama bazıları önem vermez kuşçu dediğimiz evinde barkinda kuş bakan ve bunu severek yapan insanlardan bahsediyorum. Petshop olan değil petshoptan alışveriş yapan her kuşu ile ilgilenen ve bunu zevk aldığı için yapan insanlar var ve bunlar üretim yapması gereken insanlar daha kuş bakmayı bilmeyen insanlar yapmamalı bu insanlar yapmalı ve alanlar da bu insanlardan almalı. Çevremde var böyle birisi bayılır kuşlarına neredeyse hiç hasta olmazlar olurlarsa da kendisi çözümünü nerdeyse her zaman biliyordur. Kaç yıldır kuş bakıyor hiç bilmiyorum ama adamın evinde 2 tane odasını sadece kuşlara adadığıni biliyorum. Çevrenizde böyle toplu halde kuş besleyen insanlar varsa onlardan yavru alabilirsiniz

velicankaya

İnternet ten ev üretimi yapan kuşlarına iyi bakan kişilerin ilanları var oradan araştırıp alabilirsiniz