Yakında Delireceğim

Polcuse

Annem eve 2 yavru kedi sahiplendi. Ne güzel, tamam, bakılır elbet. Ne de güzel bakılır ama şimdi eve 1 tavşan ve 2 hamster getirecek. Yani 2 kemirgen hayvan ve biri fare resmen! Bakın, yanlış anlaşılmak istemem ben hayvanları çok severim ama çok korkuyorum böyle hayvanlardan.
Nasıl vazgeçiririm, ne olur iki taktik verin bakım zorluğuyla alakalı belki anneme onları anlatırım da vazgeçer...

23 CEVAP

bbeyzvv

keşke herkesi annesi böyle olsa fğwğlfğelf yavruyken gelirlerse hepsi alışması kolay korkmayın

ZehraBulutt

O kediler küçükten de alışsa fırsatını bulursalar saldırırlar hamstera. Tavşan da kesinlikle evde bakılmayacak bir hayvan, tuvalet eğitimi vermek nerdeyse imkansız ve eşyaları kemiriyor. Evde bakmak için en uygun hayvan kedi bence. Ne güzel iki kediniz varmış zaten, bu kadarla kalsın anneniz bence.

Anonymus552223

Genelde annemi nasil kedi almaya ikna ederim basliklari var algiyamadim bian.

SBKart2207

Annenize düzgünce anlattınız mi korktuğunuzu en iyisi alıp karşınıza anlatmak

Anonymus552223

Size hak verdim bu kadari bence de fazla bir noktadan sonra hepsinin ihtiyaclariyla ilgilenemez, duzgun bakamadiktan sonra da hayvan eve doldurmak istifcilige giriyo

Polcuse

@bbeyzzv Köyde hayvanlarla büyümüş bir kadın... Köpeklerimizle birlikte kedilerimiz de oldu, ne güzel derken bu da çıktı. Ya isterse doldursun evi hayvanlarla bu güzel olur ama işte kemirgen olmasın, kemirgen.

Ben alışma süreçlerinden korkmuyorum ben hamsterdan korkuyorum. Kafes kapısından oldu ki çıkarsa geceleyin arkadaşıma yatıya giderim o derece....

Polcuse

@SBKart2207 Anlattım ama küçücük canlar kızım, alışırsın dedi sonra küçük bir tartışma yaşadık ve bana küsünce gönlünü almak için senin için alışırım annem deyince olan oldu .d

baharklnc

Ne güzel eve hayvan alıyor annen işte. Hamster, Tavşan falan alan aile az bulunur neticede :) Alışmaya bak derim. Vazgeçirmen bu saatten sonra mümkün olmayabilir...

Polcuse

@ZehraBulutt 2 Kedi, 2 köpek .d Hamster için oturtmalı, çizilmeyen camdan yerini yaptıracak ve o hamsterin olduğu oda hem kapalı tutulacak ama yine de kediler olduğu sürece korkutucu. Ayrıca ben de korkuyorum alma diyorum ama çocukluğumdan beri bu ponçiklerden benimde olsun da kucaklayayım başını seveyim isterdim diyor. Ya ben istemiyorum, kediler de var yapma ama değil mi yani? Neyse umarım ikna ederim ya, eşyaları kemirir falan diyeyim en iyisi de umursayacağını sanmıyorum...

iidyl

ben bu konuda neden şikayetçi olduğunuzu anlamadım? gözleminizle bir araya geldikleri sürece hiçbir zararı yok kediyle kemirgenin aynı evde olmasının. ama anladığım kadarıyla kişisel bir durum sizin için bu. eğer kedi-kemirgen ikilisiyse sorun evinde tavşan, kedi ve muhabbet kuşu üçlüsünü besleyen ve musmutlu geçinen arkadaşlarım var.

ilgilenecek kişi de annenizse neyinden şikayetçisiniz bu durumun?

yıllardır aileme yalvarıyordum kedi sahiplenelim n'olur diye ve her seferinde reddediliyordum. düşünün ki annem, ancak ben ağır depresyondayken psikolojime iyi geleceğini duyup kedi fikrine kapılmış biri. kedilerden resmen nefret ederdi eskiden. ve ben buna o kadar seviniyorum ki.. siz daha da çok sevimelisiniz çünkü başınıza bir şey gelmesine gerek kalmadan hayvanlara aşık olan bir anneniz var. bence bu olayda bardağa dolu tarafından bakmalısınız :))

SBKart2207

Sizin kemirgen korkunuzu anlamak için böcek kurbağa solucan vs korkumdan yola çıktim . Yani benim annem eve bu tür canlıları alsa kaşınmaktan uyuyamamaktan yorgun duserdim mdddjnxsnx yani sizinki de igrenmeyle karışık bir korkuya haklısınız bence

baharklnc

@iidyl Güzel dileğiniz için çok teşekkür ederim, umarım kedinin tüyü kadar beraber geçirdiğiniz güzel yıllarınız olur :)

uzumkitty

bizim evde 2 muhabbet kuşu 1 yavru kedi var :D
arada pusu kuruyor tırnaklarını şahsen ben kestim ellerimi harita gibi yaptığı için

Ben hamsterimi öpüp kokluyordum valla kedi gibi temiz hayvandır, sürekli yalanıp kendini temizler, tavşan da öyle. Bu kadar ponçik yaratıklardan korkacak kadar ne yaşadınız kimbilir. Anneniz nasıl yetişecek hepsinin bakımına, ev resmen hayvanat bahçesi olmuş, uzun süre bakabileceğini sanmıyorum hepsine.

Rabbits

Ha çok rahatsız oluyorsan annene anne kediler hamster ı fare sanıp yer de