Evcil Hayvan Kaybı Sonrası Yas Sürecinizi Paylaşır Mısınız?

akademisyen

Merhaba. Psikolog ve akademisyenim. Bildiğiniz gibi bağ kurduğumuz evcil hayvanımızın vefat etmesi çoğu zaman bir yakınımızı kaybetmek kadar zor ve acı verici. Ancak ülkemizde bu konunun yeterince önemsenmediğini ve yas sürecindeki kişilerin göz ardı edildiğini düşünüyoruz. Bu nedenle, evcil hayvanlarını kaybetmiş kişilerin yaşadıkları yas sürecini anlamak amacıyla bilimsel bir araştırma yapıyoruz. Böyle bir deneyiminiz varsa araştırmaya katılıp ve bağlantısını tanıdıklarınızla paylaşıp daha çok insana ulaşmamıza yardımcı olur musunuz? Araştırmaya katılım şartı son 2 yıl içerisinde evcil hayvanını ölüm nedeniyle kaybetmiş olmak. Desteğiniz için teşekkürler.

Araştırmaya katılmak için tıklayınız: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedh8AyO2VHx8q7A1EfONruIXuPq6TjHVNIrIkQ8CZl7GlhDw/viewform

5 CEVAP

ZehraBulutt

Çok güzel bir araştırma konusu, tebrik ederim. Başarılar dilerim.

Anonymus552223

Cok iyi dusunmussunuz tesekkur ederiz

milesay

Bu form benim için çok anlamlı oldu 1 yıl öncesinde melek olan kızımla ilgili çoğu konuda düşüler yaşamıştım ve zorlu süreçlerden geçmiştim ama bana kattığı onca şeyde olmuştu daha çok onu yaşatmak için sokak hayvanları yardıma muhtaç hayvanların bakımını gerekirse iyi yuvalara gidip sahiplendirmesini yapmıştım şimdi eve yeni gelen miniğim ise onun yerini asla doldurmayacak ama ona bir yuva açtığım için kendimi az da olsa mutlu hissediyorum

ygiz_mrtt

Daha böyle bir kayıp yaşamadım ve umarım da yaşamam ama anket sorularına göz atarken bile gözlerim sulandı

ecrinnurAslan

gerçekten üzücü bir durum hayvanını kaybetmek