Koşulsuz Şartsız

SBKart2207

Bizim arka taraftaki kedilerin sayısı epey arttı. 3 dişi kedi var sürekli hamile şuan yine hamileler sanırsam.aysenin yavruları büyüdü. Biri sarı diğeri sarıli beyazlı . Diğerlerini görmedim. Uzaktalar fotoda çekemiyorum. Sanırım güneşin yavruları küçük ya da yeni doğurdu çünkü sesleri geliyor çok küçükler ve daha önce yoktu. Ayşe ile lulu da yakında doğurur. Onları tipine vs bakmadan,sahiplenip sokaktan kurtarmak isteyen olursa mesaj atsın . Çünkü anneleri de son yavrular doğunca vaktinde yakalayip kisirlastirmaj istiyorum benim mamam hepsine yetmez hem de sokaktan kurtulsular fena mı olur :)Buraya neden soru açtın vs derseniz , buraya açtım çünkü daha önceden sahipleri hazır olsun ki bende tuzakla vs yakalayıp teslim edeyim. Çünkü yakalayıp ilan acsam sabahtan akşama kadar bulamam . Evde koyacak yerim yok zaten annem de izin vermiyor :(

9 CEVAP

Anonymus552223

Yavrulari kucukten eline al arada alissinlar ama. Diger turlu yakalasan da gidecegi yerde cok saklanir

SBKart2207

Keşke alabilsem mama ve suyu camdan sarkitiyorum . Komşunun balkonuna doğurmuş. Ona bir sormam lazım geçip yakalamam icin ama büyük ihtimalle kafese et falan koyup yukarıdan kapağını kapatırım

Anonymus552223

2 aylik var gibiler sut anneye gerek yok mama yerler. Fakat yakalayamazsin gibi ya, çatida falan bi de. Kendi kedilerini verdin mi?

SBKart2207

Gördüğüm yavrular bunlar çevrenin çirkinliği için kusura bakmayın https://imgyukle.com/i/CN1ijh

SBKart2207

Sabahtan beri ağlıyor kedi yada kediler . Acaba anneleri bakmayacak mi . Yeni mi doğurdu yoksa yavrularını mi taşıdı bilmiyorum. Belirsizlik çok kötü ya. Gidip bakacağım sanırım komşudan izin alıp .. terk ettiyse ve küçükse süt anne gerekecek. Keşke evde tek yaşasam bakardım bir kaç hafta sonra sahiplendirirdim . Ama annem bir saat sonra gelecek ve kediyi alsam tekrar tartışacak. Artık faceden falan bulmam gerekicek. Bir de buradaki kediler vahşi ben camdayken bile tisliyolar. Kedi yakalama kafesi almak isterdim ama pahalı. Yakalarsam kaçmayacagi yakalama fikriniz var mı uzaktan yakalacabilecegim. Acaba biraz sakinlesmesi için veterinere sorup çok düşük dozda bir şey mi versem . Hiç de istemiyorum ama :((

SBKart2207

Bursa'da yavru kediyi muayene edicek ve iç dış parazitini yapacak , ücretsiz yada çok ucuza yapacak bir yer biliyor musunuz?

SBKart2207

Hayır o kediler değil . Sesi küçüğe benziyor o yüzden süt anne gerekebilir :( gidemedim de.Yukarıdan bakınca de görünmüyor :(( yarın erkenden izin alıp gidecegim umarım izin verir komşu . Bir de öyle birbyer ki evlerin birleştiği yer ve evlerin biçimi kedi için tehlikeli. Bulunduğu balkonda bir boşluk var bir kat boşluk var büyüyunce yürürken düser oradan.

SBKart2207

O diğer kediler bizimkiler gibi bizim kedimizle yakın zamanda doğurdu anneleri . Maşallah bizimkilerden iri duruyorlar . Bizimkiler minik kaldı .d

SBKart2207

Gidip baktım az önce karınları toktu . Gözleri açılmış biraz biraz yürümeye çalışıyorlar. Ama sürekli miyavliyorlar . Annesi tam olarak bakmıyor mu ki :/