Pro Plan Mı Hills Markası Mı ?

erenduman

9 aylık scootish kedim için hangi marka tercih edeyim

35 CEVAP

freepixel

O zaman ND tahılsız yetişkin mamaların yüksek protein ve yağ olanlarını tercih edin.

erenduman

yavru mama istiyorum ama

Ozge00

hillsin de balıklı mamasi varmış yavrular icin. Olmazsa ona bakın bir. 1 yaşından sonra da daha iyi mamalara geçiş yaparsınız. Yavrular icin hep tavuklu var maalesef bir hills bulabildim balikli.

freepixel

Tavuk içerik olmayıp kaliteli yavru maması için seçenek pek yok açıkçası. (En azından Türkiye'de.)

Dediğim gibi Orijen, Acana veya fiyatları yüksek dediğiniz için ND tahılsız ürünlerini yavru maması yerine kullanabilirsiniz.

freepixel

Hills ucuz değil ayrıca içeriği pek de iyi değil maalesef :)

erenduman

şuan neredeyse pro plan hills royal canin gibi markalarla 1.5 kg si aynı fiyatda nd yavru için tahilsız narlı mama buldum bundan alıyorum ozman peki yetişkin maması olarak hangi markadan devam edeyim aslında şu 3 aylık periyodda bütce olarak max nd markasına çıkabiliyorum yetişkin olarak biraz daha uygun ama kaliteli marka almak istiyorum

freepixel

Tavuklu alıp riske girmeyin bence.

Alerji riskinden dolayı "ND tahılsız yetişkin" mamasına direk geçebilirsiniz diyorum aslında :)

erenduman

peki açık mama mı kapalı kutu mu netten güvenilir var mı yoksa petshopa gidicem varmı diye

freepixel

Açık denedim, herkesin övdüğü bir siteydi memnun kalmadım. Daha doğrusu yemedi bizimki.

Benim kullandığım mamanın açığı piyasada yok maalesef ama Ankara'da ve İstanbul'da devamlı taze açık mama bulunan, güvenilir petshoplar vardır. Ankara'da olsanız tavsiye ederdim de İstanbul'u bilemiyorum.

erenduman

anladım internette baktımda uygun ama güvenli olup olmadığı için kararsız kaldım

freepixel

Evet baya uygun nette ama yemeyince daha pahalıya geliyor :)

erenduman

birde tavuk hariç yetişkin olarak sığırt eti ton balıklı kuzu etli vs hangi marka ürünü kullanayım yüksek fiyatlı olmayıp kaliteli bir marka

freepixel

ND pahalı gelecekse forumdaki genel kanı Fitmin Purity. Ben kullanmadım açıkçası. Tam f/p ürünü görünüyor.

erenduman

pro plan hills markalarını neden önermediniz peki

Ozge00

Mystic var ona da bakın bir. 15 kg 150 tl sanırsam