Pro Plan Mı Hills Markası Mı ?

erenduman

9 aylık scootish kedim için hangi marka tercih edeyim

35 CEVAP

Simbat

Kediye bir zararı yok ancak evde o tarz bir mama bulundurmak, her fırsatta kedimizi öptüğümüzü düşündüğümde beni rahatsız ediyor. O açıdan dile getirmek istedim.

erenduman

tavuklu verdim hep 9 ay lık mantar oldu kedimde geçti şimdi tekrar çıktı bu yüzden hem değişiklik olsun hemde alerjı durumu varmı gözlemlemek için

freepixel

İçeriklerinde taze et yok pek. Bazı içeriklerinde karbonhidrat ve tahıl baya yüksek, gluten ve toz protein içeriyor. Hayvanın doğasına uygun olmasını değil de sevilmesini önemsiyorlar. Bizdeki fast-food mantığı.

erenduman

@freepixel yoğun araştırmalarım sonucunda karbonhidrat oranı yüksek mamalar kedi için iyi değil şuan kedim için en iyi mama N&D Oceam Tahılsız Ringa Balıklı Portakallı Yetişkin Kedi Maması yüzde 17.5 oranı var kediler için yüzde 10 nun altında olması lazımmış yüzde 30un üzerinde olanları kesinlikle kullanılmamalı imiş reflex kullanıyordum yüzde 36 çıktı ve içeriğinde et oranı yüksek olanları kullanmak gerekli

@Simbat içinde domuz eti olmasının kediye nasıl bir zararı var ki?

freepixel

İkisi de değil :)

Ozge00

İkisi arasında seçim yapmak zorundaysanız hills ama daha iyi mamalar da var. Cok gereksiz pahali bu markalar

erenduman

peki hangi marka ?

erenduman

ilk te pro lan kullandım reflexe geçtim reflex i scootish için önermediler kalite olarak şimdi kedim için kaliteli marka arıyorum ama içeriği tavuktan farklı olucak

freepixel

Hiç mi tavuk istemiyorsunuz içerikte? Alerjik bir durum mu?

freepixel

Bir de bütçe durumunuz nedir mesela? Kilosuna 90tl vermek var, 25tl vermek var.

freepixel

Diğer konunuzda cevap vermiştim aslında, yavruya yetişkin maması içerik olarak tercih etmiyorum diye ancak maddi olarak sıkıntınız yoksa Orijen, Acana gibi markaların mamaları ömür boyu kullanıma uygun oluyor. İstediğiniz cins et için seçenekleriniz olacaktır.

erenduman

ilk başta pro plan kullandım ama bütce olarak uygun mama baktım reflexe geçtim ama şuan kaliteli mama bakıyorum sizin öneride bulunun sıkıntı yok

freepixel

Diğer konunuzda cevap vermiştim aslında, yavruya yetişkin maması içerik olarak tercih etmiyorum diye ancak maddi olarak sıkıntınız yoksa Orijen, Acana gibi markaların mamaları ömür boyu kullanıma uygun oluyor. İstediğiniz cins et için seçenekleriniz olacaktır.

erenduman

malesef dediğiniz markalar çok pahalı bütcem okadar uygun değil