Balkonda Serçe Yavrusu Buldum

IremYildrm

Arkadaşlar ben şimdi salonun balkonunda serçe yavrusu gördüm yuvadan düşmüş sanırım oda büzülmüş titriyordu elime almadım annesi gelir belki alır diye ama içimde rahat etmiyor geri gelip almazsa bile bile ölümede terkedemem yani ne yapmam lazım eve alırsam nasıl beslenir nasıl sıcak tutulur

12 CEVAP

IremYildrm

Bizim balkonun üstü teras çatının altına yapmış yuvayı ama içine dogru bizim koymamız imkansız bişey yani

NovaLevent

Haber var mı ufaklıkdan?

sekerfare21

Annesi de atiyor olabilir, siz ilgilenim lutfen.

Simbat

Sıcak tutmak için su ısıtıp pet şişelere doldurun üstünü örtüyle kapatıp kuşu yakınına getirin. Ancak sıcaklığın kuşu yakmayacağından emin olun.

ZehraBulutt

Serçe değil kumru yavrusu bu muhtemelen, serçenin yetişkini bu kadar oluyor zaten. Sizin balkona düştüyse muhtemelen üst katın balkonuna yuva yapmıştır komşuya sorun bir. Yuvasını bulamazsanız siz alıp bakın, annesi gelip alamaz.

NovaLevent

Biz evde 4 kardeş büyütük, bizimkilerin tüyleri daha yeni çıkıyordu yani bu yavrudan daha küçüklerdiler. Bir ayakabı kutusuna kağıt havlular koyarak yavruyu bu kutunun içine koyabilirsiniz üstüne bir örtü yarım kaplayacak şekilde örtebilirsiniz. Petshoplarda yavru kuş mamları satılır ondan alıp şiringa ile yavruya verilebilir.
https://www.************.com/evcil-hayvan/beautiful-food-yavru-kus-organik-elle-besleme-mamasi-400-gr_pdp_555706361

IremYildrm

Şimdi petshop açık degil yarın giderim ama şimdilik ne. Verebilirim aç kalmaması için

NovaLevent

Bisküvi varsa onu deneyin süt ile karıştıp. Birde kuru kedi maması ezip süt ile vermeye çalışabilirsiniz.

IremYildrm

Belediyeyi çagırdık yuvasına koydu ama bi kaç saat sonra tekrar balkondaydı yine mi düştü diye düşündük sanırım isteyerek iniyor annesi balkona gelip besliyor gidiyor geceleri biz içeri alıyoruz artık başka çaremiz kalmadı

IremYildrm

Arkadaşlar annesi gelip balkonda beslemisini yapıyordu biz tekrardan koyduk yuvaya ama ciddi anlamda durmuyor sabahları erkenden annenin besledigi yere bırakıyorduk akşamları üşümesin diye alıyorduk normalde beslenmesinde biz yapıcaktık ama yemiyor herşeyi denedik bugun tekrar sabah bıraktık sonra bakmaya gittigimizde yoktu babam kargada kapmış olabilir dedi ya da annesi başka yere götürmüş olabilir dedi karga kapmış olabilir mi ya

Drawhel

Benim babam kuş üreticisi yani bu tarz kuşları değil ama hobi amaçlı farklı türden kuşlar yetistiriyor, yumurta haşlayın bir tane onu rendeleyin içine biraz ekmek kırıntısı koyun, havuç varsa havuç veya kabak rendeleyin içine, bı tatlı kaşığı da yağ dokerseniz şu an için besleyici bir mama olur küçük için

Drawhel

Ve bu kuşlar artık normal mama yemeye başlıyorlar, eğer söylediğim mamayı yemezse ekmek kirintisini ve ince düğürcük denilen bulguru sıcak çay ile haslayip biraz su ekleyip verirseniz onuda yer, sıcaklığa vs gerek yok bı kafese koyarsanız kafesin içine de iplerden örülü gibi bir yuva yaparsaniz onun içinde yatacaktir