Kedim Bu Sabahtan Beri Çok Kötü Kusuyor Ve Yemek Yemiyor Cok Halsiz Ne Yapmalıyım

damlaray

kedim normalde hırlar ama hiç sesi cıkmıyor hareket etmiyor sadece karşıya bakıyor ve bugun 3 defa kustu hapsırıyor galiba tam olarak ne oldugunu cözemedim ve gözünü kırpmadan etrafa bakıyor.

21 CEVAP

Ozge00

Veterinere götürün acilen

iidyl

tecrübeyle sabit: gün içinde birden fazla kusma, geçmeyen ishal, ekstra halsizlik, ateş gibi belirtilere “bir şeyi yok ya” diyen bir veterineriniz varsa ACİLEN değiştirin.

ben değiştirmedim diye başıma gelmeyen kalmadı, acilen daha bilinçli bir veterinere götürün.

Ozge00

Aynen veteriner de değiştirin. Benimde dilim yandı bir kere. Bazıları sadece olmak icin olmuş yani. Bir şeyi yok ne demek allah allah

Gelyahron

Başınız sağolsun icim cız etti. diploma alıp kasaplık yapan veterinerlerin Allah binbir türlü belasını versin

Gelyahron

Geçmiş olsun, kusma ishal var mı peki?

damlaray

ishal yok ama kusma var 3 kez kustu bugün

Ozge00

Bir seyi yok gibi mi dedi gerçekten? Kusuyor ve halsiz daha neyi olsun yani. En basitinden üşütmüş olabilir sicak tutun. Herhangi farkli bir sey verdiyseniz veya soğuk bir sey ondan da olabilir. Tüy kusmusta olabilir. evdeki herhangi bir cismi yutmuş olabilir ozellikle ip toka tarzi şeyleri yutuyorlar. Aklima bunlar geldi şimdilik en basitinden. Daha farklı bir sey de olabilir.

damlaray

tesekkürler serumu deneyeceğim geçmezse

NSukun

Aynı belirtiler başıma geldi veteriner sadece steteskopla dinledi usutmus dedi üç gün antibiyotik gibi bı iğne yaptı

Gamzessven

Halsizlik iştahsızlık kusma bunlar çok ciddi belirtiler bi de üçü birden. Baska veterinerlere de muayene ettirmelisiniz bence. Kan tahlili falan yapıldı mı defalarca kusan ve bir şey yemeyen hayvanın nasıl bir şeyi yok

damlaray

kedim öldü:(

arest1234

veterinerler sadece para kazanma pesindeler pahali pahali hemde..hic sevmedim veteriner dedigin hayvana daha ozel bakmali ilgilenmeli sevgisi daha yuksrk olmali..

damlaray

bu sabah götürdüm bir seyi yok gibi görünüyor dedi peribiyptik verdi kullandım ama su an daha halsiz yarın tekrar götürücem sizce neyi vardır

Gelyahron

Herşey olabilir acil veterinere gitmesi lazım. Kusma devam ederse evde izotonik serum hazırlayabilirsiniz. En azından veterinere gidene kadar rahatlamış olur. İnternette tarifi mevcut. Hazırlayıp icirebilirsiniz

damlaray

yok şey sabah gayet iyiydi hareketliydi sadece 1 defa kusmustu ama ben evde değildim annemler baktı biraz su an cok kötü kedim depresyona girmiş olabilir mi