Acil Annesi Terk Etmiş

nsnci

Merhaba, evin arkasında kedi var annesi terk etmiş karşı komşum bakıyordu o da köye gitti, şuan yavrunun yanındayım idrarını yaptırdım, gözlerini temizledim, sütü suyla karıştırıp şırangayla az verdim. Başka ne yapabilirim pek bilgim yok.
Karnı şiş gibi kabız olma ihtimali var mıdır

41 CEVAP

nsnci

Biberi yağını sürdüm. vücudun ki pireler baya düştü sadece kafasında kaldı kulak bölgesinde. Kafası için ne yapabilirim kulağı pire dolu

Ozge00

Kafasini silebilirsiniz. Kulağında da mi var ya yazık o hale nasil gelmiş. Bilmiyorum kulağı da silinir mi onla. Kakasini yapmadi mi hala? Poposunu ovun pamukla. Umarım yapar

nsnci

Süt içiremiyorum zorla içersem bi sıkıntı olur mu? Biberonla denedim içmiyor şırıngayla da denedim

Blychee

Merhabalar lütfen Instagram sayfalarından bakın, tecrübeli bakan biri ya da anne kedi bulabilirsiniz, kediler çok çabuk kabul ediyor başka yavruları.

Ozge00

İçmeyi red mi ediyor yani? Bakan kişi nereye gitti ki bebegi bırakıp ya. Sizin tecrübeniz olmadığı için biraz zorlanıyorsunuz sanırsam.

Ozge00

Biberonu ağzına sokunca zaten kendi emmeye başlıyor. Bende daha once baktim hatta ben sokuyordum yaklaştırinca kendi hemen buluyordu. Sanırım içmeyi reddediyor bebek

nsnci

Bakan kişi geldi onunda fazla tecrübesi yok.Biberonu reddediyor az veriyorum kafasını kaçırıyor.
Biberi yağını vücuduna sürdüm en az 50 tane pire kediyi bırakıp kaçtı. Hemen hepsini suya attım öldürdüm. Kafasına biberiye yağı süremiyorum gözü enfeksiyonlu canı yanar diye. Gözüne sadece çayla silebiliyorum.

nsnci

Pet şişeye sıcak su koydum şuan annesi veya kardeşleri sandı sanırım üstünde uyuyor garibim.
Karnı aç olsa veya başka bir ihtiyacı olduğu zaman sürekli bağırır dimi şuan uyuyor ?

nsnci

Bir kaç saattir uyuyor. Acıktığı zaman bağırır dimi ? :S

blue_hpood

gerçekten zor iş üstlenmişsiniz, çok da sevimli bir şey. umarım iyileşir:T

nsnci

Karnı taş gibi kabız mı gazı mı var acaba ?

Ozge00

Gazını çıkartin yemekten sonra. Tuvaletini yapamadigi icin sis olabilir. Normalde hafif sis oluyor ama cok değil.

Ozge00

Anne sütü alamadığı icin maalesef bagirsaklari tam gelişemiyor. Umarım yasatabilirsiniz. Benim baktığım ölmüştü ne yazik ki

nsnci

Bir çok veterineri aradım hepsi yapacak bir şey olmadığını söyledi sadece gözlerini temizleyip , kedi sütü vermemi söylediler. Bir tane veteriner Beylikdüzü Barınağına yönlendirdi orada süt anne oluyormuş. Aradım sordum Beylikdüzün de ikamet etmediğim için yardımcı olamadılar şaka gibi