Acil Annesi Terk Etmiş

nsnci

Merhaba, evin arkasında kedi var annesi terk etmiş karşı komşum bakıyordu o da köye gitti, şuan yavrunun yanındayım idrarını yaptırdım, gözlerini temizledim, sütü suyla karıştırıp şırangayla az verdim. Başka ne yapabilirim pek bilgim yok.
Karnı şiş gibi kabız olma ihtimali var mıdır

41 CEVAP

Ozge00

Bu daha çok kucuk.kediler için olan sut tozu gerekli. Normal inek sütü ile olmaz kesinlikle. Zaten karınları hafif sis oluyor. Nemli pamukla karnına poposuna masaj yapin yemekten sonra ve gazini da çıkartın. Normal Bebek bakimi gibi biraz.

Anonymus552223

Annesi kesin gelmiyorsa evde bakmaniz gerek, gece soguguna dayanamaz. Sicak su torbasiyla kapali bir kutuya yatirin. Sut vermeyin, kediler icin olan suttozundan gerekli.

mercanslmz

Öncelikle merhaba kediyi bir karton kutuya alın yanlarına sıcak su torbası koyun petshop dan süt tozu ve biberon alin 2 saate bir besleyin ve çişini yaptırın

Ozge00

Kutuya sıcak su torbaları koyup ustune battaniye gibi bir sey koyun suların kediyi orda sicak tutun. Sular çok yakıcı derecede sıcak olmasın. Anne sıcaklığı gibi hissetmesi icin bu.

Blychee

Süt icirmeyin, veteriner neden size süt tozu vermedi anlamadım. Süt ile ölüme kadar gidebilir bu durum. Bebek biberonlari oluyor onlardan temin edebilirsiniz, annesinin olmadığına emin misiniz bu arada belki yavrusunu ariyordur

Ozge00

Evet mıyık mıyık ötüyorlar :D uyuyorsa iyi. Tekrar yemek saati gelince yaptırmayı denerseniz kakasını. Umarım yapar.

Anonymus552223

Komsunuz kac gundur disarida bakiyodu

nsnci

Şıranga var içemiyor boğuluyor gibi, alternatif yol var mı bildiğiniz içirmek için

nsnci

Kakasını günde kaç defa yaptırmam gerekiyor 12 den beri yaptırmaya çalışıyorum sadece idrar yaptı

nsnci

Ek olarak çok pis böcek geziyor her yerinde veterinere götürdüm ilaç uygulayamam dedi çok küçük olduğu için. Gözlerini , Çaya az pamuk batırıp siliyorum. başka nasıl temizleyebilirim vücudunu

Ozge00

2 saate bir yemek yiyor ya ben her yemekten sonra yapıyordum ne kadar doğru bilmiyorum. Küçük olduğu için vet bir sey yapamaz ne yazık ki. Kakasini sıvı sekilde yapiyor zaten çiş gibi ama rengi koyu oluyor.

Ozge00

Hiç yapmadi mi kakayi?

nsnci

Kakayı hiç yapmadı, pireleri için ne yapmam gerekiyor ? hafif ılık nemli bezle silsem kediyi sonra sirkeyle silsem bi sıkıntı olur mu ?

Ozge00

Biberiye yağı kullanıyor bazıları, sirkeyle suyu karıştırıp da yapan var.