Yılanlar (Bilgilendirme

kaanpolat

Herkese merhaba biliyorsunuz ki havalar ısındı ve sürüngenler ve yılanlar çok fazla görülmeye başlandı ve insanlar her gördüğü yılanı 110 aramak yerine öldürüyorlar her hayvanın yaşama hakkı ve doğaya faydası var ben evimde 2 yıldır piton besliyorum ve 1 tanede kedim var lütfen yılan görünce öldürmeyin itfaiye ye haber verin gerçekten yılanların doğaya çok faydası var (bu arada benim yılanım çiftlik ortamında yetişmiş insana alışkın evcil yılandır)

10 CEVAP

Zeke

Peki insan görünümlü yılanları napıcaz....

SBKart2207

Neyin kafasini yaşadığımı bilmiyorum ama bazen aklıma geliyor alakasız şeyler. Geçen gün yürürken acaba burada yılan olsa ne olurdu kim ne yapardı diye düşündüm, çoğu insan öldürmeyi tercih ederdi. Ben yakalanıp ormana vs birakilmasi taraftarıyım zehirsizse burada da dolanabilir ksbxjwix

Zeynucka

Peki 110’u aradığımızda onlar öldürmek yerine nasıl bir müdahalede bulunuyorlar?
Ki onlar gelene kadar o hayvan kaçmaz mı?
Ekolojik bir döngü var muhakkakki yararları vardır doğa için ama hayatlarımızda o kadar çok evcil yılan var ki yarardan çok zararları var;)

Desenleri çok iyi duruyor maşallah

FridaDora

Yılan bakmak mı offff :D fobim var tatilde ayağıma yılan takılmıştı. Sizi kutluyorum cesaretinizden dolayı. Bana çok ilginç geliyor :D belgeselde izlemiştim, evcil yılanla sahipleri konusunu. Biraz anlatır mısınız merak ettim :)

Kusura bakmayın da bahçemde yılan görünce elime alıp sevecek halim yok elbette birini arayacağım. Kedi köpek değil bu sonuçta, niye bir yılan tarafından sokulup zehirlenme riskini göze alayım manyak mıyım ben

kaanpolat

FridaDora bakması kedi köpek kadar kolay bir hayvan değil herzaman sürüngen veterineri bulamıyorsunuz haftada 1 yemek yeselerde masrafları çok fazla ve mama verirken heran elinize saldırma durumu var

kaanpolat

siz söylemeden ben söylim kedi ve köpekleri öldürüyorlar ki yılanlarımı öldümiyecekler

kaanpolat

Alıp doğaya veya orman bakanlığına bırakıyorlar

kaanpolat

Şu bilgiyide verim yılanla kedi aynı evde yaşıyorlar evet ama yılan en kısa sürede aldığım yere geri teslim edicem çünkü kedimi daha yeni sahiplendim bir kaza yaşanmasını istemiyorum zaten