Kuru Mamayla İlgili Lütfen Yardımcı Olur Musunuz

Zeynep1585

Benim kedim kuru mama hariç hiç bir şey yemiyor yaş mama ev yapımı yaş mamalar yumurta tavuk vs dahil o yüzden ben de ona gerçekten seveceği ve onun için sağlıklı olan bir kuru mama almak istiyorum şu an nd kitten kullanıyorum sevip sevmediğini pek bilmiyorum ama çok yemiyor acana yı denesem mi diye düşünüyorum sizce hem sağlıklı hem lezzetli olarak hangi mamayı kullanmalıyım

14 CEVAP

Ugrbrc

Söylediğinize göre N%D'nin kuru mamasını kullanıyorsunuz çok kaliteli bir mama içeriğini araştırırsanız ne kadar zengin olduğunu anlayabilirsiniz. Proplan da aynı şekilde uzun zamandır bizde bu markayı kullanıyoruz hiç bi sıkıntı yok. Kuru mamayı da eğer günlük beslenme miktarından da az yiyorsa sağlığıyla ilgili iştahsızlık problemi olabilir yaş mama konusun da önerdigim animonda nutri ve nd nin yaş mamalari icerigi ile birlikte guzel biz hafta da 1 kez bu yas mamalari kullniyoruz

hayvansever_

ND gayet iyi bir mama her konuda Kendinizi de iyi destekler. Ben size acana önermem Çünkü acana içinde çok fazla metal var ve de böbreklere ciğerlere zararlı olabiliyor Bu yüzden geçen sene Hatta birçok ülkede satışı yasaklandı. O sebepten kulağınız mamayı bence değiştirmeyin kediniz sevmiyor olabilir diyorsanız fitmin veya başka markalar deneyebilirsin. Yaş mama yemiyorsa böbreklerinde ciddi sorun oluşturabilir bu yüzden çok fazla su içmesini sağlamalısınız. Kedinizin ne kadar Kuru mama yediğini takip edin Günde en az 80 gram yoksa bir sıkıntı yoktur ama daha az yiyorsa bir veterinere danışın.

hayvansever_

RC veya proplan gibi mamaları kullanmanızı asla önermem. Çünkü bunlar asla parasının karşılığını veren mamalar değil ve de içeri gerçekten kötü çok fazla takıl ve şeker içeriyor.

Kedi66665

Yaş mama mı yemiyor

dilaraxx

Yaş mama olarak hangilerini denediniz yemiyor?

Zeynep1585

Schesir, nd, nutri ,gimcat ,reflex ,gourmet gold, bestpet ,royal canın animonda, felix,naturea gibi bir çok çeşidi denedim yaş mama olarak kuru mamayla karıştırmayı da denedim ağzına biraz verip yatırmayı da denedim ama hiç birini yemiyor 1 ay reflex kuru mama kullanmıştım o zaman bazı yaş mamaları yiyordu nd ye geçtiğimden beri kuru mama hariç hiçbir şey yemiyor

Zeynep1585

*yatırmayı değil tattırmayı olacaktı

hayvansever_

Yaş mama olarak nutri deneyin benim kedim zeytinlisine bayılıyor bir çare onu sever belki

Zeynep1585

hayvansever_ acana yı herkes övüyor aslında o yüzden denemeyi düşünüyordum zaten kedim şu an 9.5 aylık ve hareketli, hareketli kediler için sorun olmayacağını duymuştum siz ne dersiniz

Zeynep1585

Tamam herkese teşekkürler

sforselin

Evde yaş mama yapmayı deneyebilirsiniz. Kedinizin sevdiği kombinasyonları deneme yaparak bulursunuz böylece. Paketli yaş mama için de tek seçeneği o kalırsa yiyecektir. Üzücü bir yöntem evet ama hekimler de bunu öneriyor:(

sforselin

Aa onu da yemiyor demişsiniz zaten :/ Aynı yöntemle tek seçeneği o kalınca yiyorlar. Üstelik benimki gibiyse sonradan aşık bile olabiliyorlar yaptığınız mamaya.

Royal canin kuru ve yaş mamaları güzel