Belediye Şikayet Edilen Kedileri Toplayabilir Mi?

eylemcaliskan

Selamlar herkese. Mevzu klasik komşu terörü maalesef. Kısa zaman önce bahçemde yavrulayan kedinin yavruları kaybolmuştu. Tam kavganın üzerine kayboldukları için de doğal olarak komşumdan şüphelendim. Sorduğumda ise eşi, “Aklınıza öyle bir şey gelmesin, biz ellemedik.” demişti. Ancak az önce bekçiden öğrendim ki belediye şikayet üzerine hayvanları toplamış. Bildiğim kadarı ile belediye kedileri sadece ve sadece kısırlaştırma amacı ile toplayabilir, kısırlaştırdıktan sonra da aldıkları yere geri bırakmak zorundadır. Ancak bu bilgi savaşmamda yeterli olur mu bilmiyorum. Deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler

6 CEVAP

Anonymus552223

Bazen alip baska mahalleye de birakiyorlar maalesef. Bir kac tutuyorlar en fazla. Orda hastalik kapmazsa saliyorlar...

Anonymus552223

Yazik ya yavrularin gitmesi cozum sanki, o hayvan yine doguracak simdi. Yavrular da muhtemelen hastalik kapacak. Bence anne kediyi kisirlastirin

eylemcaliskan

Kediler pirelendiğinde belediyeyi arayıp yardım istemiştim. Bana hayvanların tek tek yakalanıp ilaçlanmasının mümkün olmadığını söylemişlerdi. Mevzu yakalayıp başka yere götürmek olunca mümkün oluyormuş demek ki. Asla peşini bırakmayacağım

eylemcaliskan

İnanın zaten elimden geleni yapıyorum. Kısırlaştırma, besleme vs. Ancak daha geniş çaplı bir çözüm arıyorum şu an. Belki İstanbul’daki tüm kedileri kısırlaştıramam ama tüm hayvanseverlere bu konuda yardımcı olabilirim. Büyükşehir belediyesi ile görüştüm ve tam da tahmin ettiğim gibi çelişkili cevaplar aldım. Hukuken bildiklerimi anlattığımda konuyu değiştirmeye çalıştı, barınakların ya da hayvanların bırakıldığı ortamların daha güvenli olduğunu gibi saçmalıklar zırvaladı. Çünkü öyle yapmak zorunda.. Bu sebepten en azından emsal olsun diye hukuki bir şeyler planlıyorum ben de.

Elifozdemrrr

Maalesef sizin bahçenizdeki mahallenizdeki kedi köpek zararlı zararsız birisi ararsa ve gelin alın derse gelip anında alıyorlar ama yardım isteyince asla gelmiyorlar ya da saatlerce bekletiyorlar bununla ilgili acı bir haber izlemiştim iki tane pitbuul köpeğini bebeklikten beri büyüten bir aile var ve resmen o kadar uysal ve güzel buyutmusler ki havlamiyorlar bile o derece yani olması gerektiği gibi fakat bir komsusu sırf pitbull diye arıyor ve ev sahibi evde yokken bahçeden köpekleri alıp gidiyorlar işte durum bu kadar içler acısı :(

Anonymus552223

Kafeste tutmak mi guvenli, belki araba carparak ölmez ama hastaliktan ve stresten ölur. Barinaklarin iyi bir yer olduguna insanlari inandiriyorlar sonra da oraya kendi kedisini birakan oluyor. Muthis bir tatil mekaniymis gibi vicdanlari da rahat oluyor birakirken