Kedi Dışarıda Çık Agresif

Nazzz000

Evimizin kedi bireyi dışarı çıkınca çok agresif oluyor. Dokundurmuyor tıslıyor hatta bazen yabancıymışım gibi Isırıyor ve patiliyor. Ama eve gelince bir şey yok. Bu konuda bir fikri olan var mı?

17 CEVAP

yusufsaygin2

Soruda vermişsiniz cevabı zaten "evimizin kedisi". :')

Yagizsolakk

Doğru cevap verilmiş size zaten. Genelde dışaeı çıkan kedi bölgesinden çıkarılmışda oluyor buda onu agresif korkulu bi duruma sokuyor. Evdeki eşyanın yenisi gelse stress olur kediler!
Bi sebepte şu oluyor dışarıdan korkmalarının . Benim kedilerimde şu düşünce oluşuyor galiba. Gene veteriner iğne acı yanma olacak gibi bi agresiflik. Çünkü geçen bende çıkarttım fark ettim ki veteriner yolunun oradan fidince acayip tısladı sonra bi yçn değiştireyim dedim ve inanılmaz bişey oldu sakinleşti sevdirdi faşan kendini!!!

yusufsaygin2

Bu çok normal, bazıları dışarıyı merak ederken bazıları dışarıdan çok korkuyor. Korkması daha iyi bence.

Nazzz000

Korku yok aslında. Zevk alıyor dışarı çıkmaktan sadece bana karşı çok agresif oluyor

Nazzz000

Mantıklı hep vete giderken aynı yoldan geçmek zorundayım sizin kedilerinizde olduğu gibi bir psikolojiye bürünüyor olabilir. Teşekkür ederim.

Nazzz000

Tasmayı takıp ben ona itaat ediyorum o kendi nereye gitmek isterse gidiyor Hani alıp bi yere götürmüyorum gezsin diye. Ben onun peşinden gidiyorum. Ama büyük ihtimal tasma mücadelesi veriyor benimle Elif hanımın Dediği gibi.

Nazzz000

Her kedi öyle olmuyor ama :)

Nazzz000

Dışarı çıkmak için can atıyor ama :D

yusufsaygin2

Dikkatini çeken bir şey vardır, diğer kedilerin kokusu, haşere kokusu, kuş, sinek, böcek ve hareket eden çoğu şey.

yusufsaygin2

Ev kedilerini zorunlu olmadıkça dışarıya çıkarmanıza gerek yok ki zaten. Zira dışarı çıkması onun için çok daha tehlikeli olacaktır. Bakteriler, hastalıklar, virüsler ve daha niceleri sokaktan kedinize bulaşabilir.

Linsenpai

Demekki korkuyor. Zorlamayın

Nazzz000

İki ay karantinaya zor dayandık hatta dayanamadık Bizler. hava alsın farklılık olsun dolaşsın diye çıkarıyorum ama burnumdan getiriyor :D belki benim gibi olan birileri vardır nedeni şuymuş derler aydınlanırım diye buraya yazayım dedim. Ayrıca teşekkür ederim:)

Ozge00

Kısır mi kedi? Kısır olmayan kedilerde sürekli bi dışarı çıkma, pencereden balkodnan atlama hali görülür

Nazzz000

Kısır evet.

Elifozdemrrr

Tasmadan dolayı olabilir bu gerginliği onu ustunden çıkartın diye size karşı agresiftir benim kedimde öyle çünkü o yüzden çıkarmıyorum dışarı tasma onu geriyor ve sinirlendiriyor o özgürce hareket etmek istiyor belki sizinde böyledir :)