Kuş Biti Mutlaka Dadanır Mı?

Supremum

2 ay kadar kuş beslemeye başladım. Aldığım Hint Bülbülü çifti yavruladı. Toplamda 7 kuş var artık. Bir de Muhabbet Kuşu sahiplendim, 8 kuş oldu.
Bugün birkaç web sitesinde dolaşırken bit probleminden bahsedildi. Özellikle yavrulayan kuşlarda oluyormuş. Çok panik oldum. Kafesleri 2-3 gündür yıkıyorum. Geceleri bit var mı diye bakıyorum. Şimdilik hiç bit bulamadım. Bu bitler mutlaka evimize dadanır mı? :(

5 CEVAP

Ela999

Bu konuda hiçbir fikrim yok fakat bit pire kovucu kuş spreyleri var bir kullanın isterseniz

Xsevvaloztrk

Bizimde eskiden muhabbet kuşu yavrularımız oluyordu sürekli ama o konuda hiç bi sorun yaşamadık kolay kolay olmaz bence.

bbeyzvv

ben bunun için sprey kullanıyodum her yerden alabilirsiniz kuşlara ve kafese 15cm(sanırım) uzaktan sıkıyodum her gün

Supremum

Ben de araştırdım. Bitten çok mite yani akar dadanıyor deniyor. Özellikle kuş akarının en son evresi, kuş izole edilse bile tek başına 5 ay kadar yaşayabiliyormuş. Biraz takıntı yaptım.

Supremum

Dağınık Kuş

Personel ortalığı dağıtıyor, bit girse de ilaçlamadan, veterinerden destek alırız artık. Şu tatlılık hepsine değer.