Endişeleniyorum, Lütfen Cevap Verir Misiniz?

Sadcat0

Kedim dün saat 16.30da kısırlaştırma ameliyatı oldu.(Dişi 1,5 yaşında) Dünden beri hiç su içmedi. Bir defa 5 tane mama yedi. Koltuklara zıplayarak çıkıyor ama hareketleri yavaş. Ve arada titrediğini farkediyorum bu beni endişelendiriyor. Burnu kuru..ıslak olması gerekmiyor mu? Açıkçası çok korkuyorum lütfen cevap verir misiniz? Teyzemin kedisi enfeksiyon kapıp ölmüştü kızım içinde öyle olsun istemiyorum.

16 CEVAP

Selinbuyukcam

Biraz su içirmeye çalışın ve veterinerinizi aradınız mı ?

Anestezi verilmeden önce kan tahlili yapıldımı?

iidyl

buradan anlaşılabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum ne desek yalan olur :/

iyice gözlemleyip veterinere danışmanız en iyisi.

hazelnutt

Hala kendine gelmemiş olabilir. Siz yanında olun, gözlemleyin, biraz su içirmeye çalışın. Sevdiği bir mama varsa ondan koyun önüne. Yakalığı varsa ona da alışamamış olabilir. Yanından ayrılmadan çıkarıp ne yaptığını gözlemleyebilirsiniz.
Çok endişelenirseniz veterinerinizi arayın. Burdan kesin bir şey söylemek zor gerçekten.

Ozge00

Benimki de aynı şekildeydi. Adını söylüyoruz bakmıyor, mama su veriyoruz içmiyor. Veteriner normal dedi. Ilk gun oyle oluyor. Yarına geçer. Anestezi fazla gelmis olabilir. Siz sürekli gozlem altında tutun.

Ozge00

Ilk 2 gün hiçbir sey yemedi içmedi. 3. Gun ben elimle de olsa biraz yedirdim. zamanla düzeldi.

Anonymus552223

Ne bicim veterinermis. Birkac gun su icmemesi ve istahsiz olmasi normal. Yakalik takti mi yoksa estetik dikis mi?

Sadcat0

Su içirmeye çalıştım ama içmiyor :(
Veterinerime yazıyorum ama cevap verdiği söylenemez :( Sanki hafızasını kaybetmiş gibi ismini söylediğimizde de tepki hiç vermiyor

Sadcat0

Ben kedimi ameliyat saatinden 3 saat önce oraya teslim etmiştim (kendileri öyle istediler)
kan tahlilinden hiç bahsetmediler

Sadcat0

Inşallah söyledikleriniz gibi olur çünkü çok üzülüyorum sadece gözlerime bakıyor hicbir tepki vermiyor. Veterinere mesaj atıyorum cevap vermiyor maalesef. En azından birşey söylese de yüreğime su serpse

Anonymus552223

Ha bi de antibiyotik tedavisi verdi mi

Sadcat0

Yakalık var ama küçük boy olarak. Ameliyat yeri ise sol arka bacağının biraz üstünde

Sadcat0

Bende ilk defa böyle bir veterinere denk geldim

dddkkkks

kedinizin durumu nasıl

Ayselgns

Bu çok ciddi bir sağlık konusu. Bakın siz de endişelenmişsiniz. Sadece bu konuda değil hayatın her alanında bu tip ciddi ve endişe düzeyinizi arttıran bir şey varsa asla mesaj atmayın. Arayın cep telefonunu açmazsa kliniği arayın. Hiç geri bildirim alamazsanız o kliniğe ne gidin ne güvenin.