Kedi Filesi Önemi

Arkadaşlar merhaba. Bu bir soru postu değildir. Havalar sıcak, kediler oynak. Balkon ve camlarınızda file olmadığı müddetçe kedileriniz düşecek.

Bu düşmesinde can kaybı olmayacak. Belki maddi kayıp dahi olmayacak. Bir sonrakinde 2bin lira ve hatta belki kediniz canından olacak. Dün ve bugün üst üste kedim düştü soruları soruldu. Dilimizde tüy bitti. Lütfen camlaırnıza, balkonunuza file taktırın. Harcayacağınız max 200 lira ile kediniz keyifle balkonda oynayacak. Düşmeyecek. Bacağını kırmayacak. Köpekler tarafından kovalanmayacak. Arabanın altında kalmayacak.

https://www.suzionline.com/kedi/kedi-filesi-kedi-sinekligi-nasil-yapilir/

Bu linkten ve suzionline instagram profilinde öne çıkanlardan bakabilirsiniz. Lütfen ertelemeyin. Kiracıyım diyip geçmeyin. Hepsi için öneri mevcut. Atlamaz demeyin. Daha önce atlamadı demeyin. 1 kez atlaması yeter bazen ölmesi için.

Lütfen bu konuyu da üstlerde tutalım bir süre arkadaşlar, herkes görsün.

link

10 CEVAP

rjn-90

ben pek sizin kadar sanslı degilim cimri bi kocam varmış....6.katta oturuyoruz cok yuksek 1 sene boyunca dusmeyen karamel kucuk oglumun ıtmesıyle dustu 4 yasında oglum ne anlasın o kadar anlatmama ragmen kıskanmış o kesin.karamelin parmakları kırıldı ıc kanama gecirdi cigerleri zedelendi.bir hafta antibiyotık serum felan derken iylesti sandık meger o başlangıctı.antibiyotıkler kesilince bu yemekten kesildi tuvaletini altına yapmaya basladı veterinere goturduk naz yapıyor kusmus dedi.bi anlam veremedik tabi ıkı hafta boyunca şırıngayla su ve yemek verdim doktor banyo yaptırma demesine ragmen banyo yaptırdım ve patisinden abartısız soyluyorum bi cay bardagı apse cıktı yani benim canımın ici naz yapmıyormuş.zaten yuruyemiyordu.vterinere goturdum diyorlar ki biz nasıl gormedik .şaka gibi .gene bir sey yapmadılar zaten ben herseyi yapmısım oyle dediler.eve geldim benim cocukların antibiyotıgı vardı iki gunde bir suyuna 6 damla koyuyordum.yarasınada goz kremi suruyordum .bu bir ay boyunca sırıngadan su ve yemek verdim karnı şişiyordu yurumedigi icin o yuzden ayretten yogurtta veriyordum.bebek beziylede kıcını baglıyordum.cok sukur saglıgına kavuştu ama eşim hala file almadı 4 ay oldu alacakta alacak. bide tasınmayıda düşünuyoruz bu aralar oyle kaldı .karamelse eskısı gibi hopluyor zıplıyor balkon kenarlarında yuruyor.eşim pek umursamaz kedidir yukseklerde catılarda yasarlar zaten diyor.deliricem

AnneRoss

Biz de bu hafta kedimiz için yaptık, yapılana kadar camlar kapalı piştik ama değdi en azından artık güvende olucak aklım kalmicak. Biz pencere ölçülerimizi aldık ve kendimiz yaptık: profilleri kestirdik ve demonte aldık, aynı şekilde ölçülere göre de bi top metal sineklik teli aldık, alüminyum pahalı olduğundan bildiğinşz demir tel tercih ettik. Bir de fitil aldık birkaç metre sonrası bir adet şarjlı vidalamayla monte etmesi zaten, bize pencere başı 30 liraya geldi çok da mutluyuz.

paylaştığım linkte, portatif sineklik başlığında 2 pencereyi güvenli hale getirmek 43 lira tutmuş. üstelik yanınızda götürebilirsiniz taşınırken :D

ecekirdekci

Üste çıksın diye yazıyorum :D. Bizim bir balkonumuz kapalıydı oraya çıkarıyorduk şimdi diğerini de telle kapatacağız hanımefendi oradan da seyretsin hem de hava alsın diye. Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum, sürekli kedim düştü diye yazanları görmek moralimi bozuyor. Bir de olaydan sonra kedisini veterinere götürmeyenler falan var sizin bir tarafınız kırılsa dayanabilir misiniz acısına? Lütfen biraz bilinçlenelim ve duyarlı olalım.

bugün üste çıksın da belki birileri daha görür diye yazıyorum. Ayıracağınız birkaç saat ve görüldüğü üzere pencere başı 30 tl sizi kedinizi büyük acılardan kurtarabilir. Bu sıcakta pencere açmamamız imkansız oldu

Selinbuyukcam

O kadar haklısınız ki her gün kedim düştü başlıklarını gördükçe sinir krizi geçiyorum sizin gibi aynı postan bende yayınladım yaz başlamadan fakat üzgünüm ki insanlar başına gelmedikçe önlem almıyor birde 'alışkın o ya ' diye tepki veriyorlar ya deliriyorum benimde yazdığım ve önerdiğim görsellerle anlattığım linki bırakıyorum buraya umarım artık görünür

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/44815-balkon-kedi-filesi-secimi-bilgisi-onemli

AnneRoss

@rjn-90 Merhaba, evet konu hayvanlar olduğunda bazı insanlar onları masraf kaynağı olarak görüp onun da canı olduğunu görmezdem gelebiliyolar ne yazıkki. Bu durumda lütfen eşinizi beklemeyin, yine canınız yanabilir yazık olur. Bunun yerine ya bir nalburdan veya petshoptan fileyi siz alın, ya da N 1 1 gibi sitelerden sipariş edin. Takması da zaten çok zor değil, iş başa düştüyse lütfen çabalayın. İçim parçalandı yazınızı okurken :(

rjn-90 nalburda yeşik kalın teller metresi 10 lira falan. daha ucuza bile bulunur belki. ben bugün bir cam için alüminyum tel ve balık ağı gibi bir şey aldım. küçük bi cam kalmıştı, 1 cam vidalar ve pullarla beraber 19 lira tuttu inanın.
yeşil teller ile balkon kaplamak çok rahat. beyaz kelepçeler var ya, 50-100lü paketler halinde satılıyor baya ucuz bir şey. balkon demirlerine onlarla kilitliyorsunuz. balkonun tavanına da birkaç tane kanca çakıyorsunuz, aynı şekilde kelepçelerle onları da sabitleyince inanın 60-70 lira tutmaz bile. aynı şekilde balık ağı da olabilir ******* sitesinden. hem görüntüyü de hiç bozmaz. en son kocaman ağ 15-20 lira civarıydı. çok çok büyük balkonsa 30 liraya hallolur o ağ ile.

site zo o plus yıldızlı çıkmış

hem klips ile tutturulduğu için ağı taşıyabilirsiniz yeni evinize.