Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Evde kedi beslemek istiyorum ancak ailem izin vermiyor

OzanReyiz
OzanReyiz

221


Merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi yavru bir Persian (İran) kedisi almak istiyorum. Ancak ailem izin vermiyor. Onları ikna etmem için bana öneriler verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.


38 Cevap

patkam
patkam

115790


mesela yoldan geçerken bir kediye anne baba ne kadar tatlı bir okşayın lütfen falan diyin eğer onlarında hoşuna giderse belki alırlar:/


Onore
Onore

566


Her şeyden önce 'Neden' istemedikleri önemli. Bunu bilmeden ikna etme yolunu bulamayız :)


OzanReyiz
OzanReyiz

221


Benim bakamayacağımı düşünüyorlar :(


nildogcat
nildogcat

13580


Onlara kanıtla bakabileceğini örneğin üstünde olan bütün sorumlulukları yap.Sahiplene kadar sokaktaki kedi köpekleri besle gerçekten sevdiğini anlasınlar.


uckediannesi
uckediannesi

738


Aileniz istemiyorsa kedi almayın çünkü hayvanın her hareketi batacaktır onlara. Hayvan pis derler, istemezler, tüy dökünce iğrenirler sonunda hayvancağızın akibeti sokak olur.


OzanReyiz
OzanReyiz

221


Kediler en temiz hayvanların başında gelirler ailem de bunu biliyor ancak istemiyorlar.


burtex
burtex

2320


Benim tavsiyem onlarla bir liste yapın neden istediğini yaz onlarda neden istemediğini yassın ve karşılıklı kıyaslayın çok büyük bir sorumluluktur hayvan beslemek bunu da unutmamalısın


dollfacepersian
dollfacepersian

132610


Merhaba bende iran kedisi sahibi olmak için ailemi ikna etmeye çalışıyordum. Aile bireylerimden biri kesinlikle istemiyordu. Almak hayal gibi geliyordu bu yüzden. Israr etmek fayda etmiyor. Senin gerçekten istediğini göstermen gerekiyor. Bu en iyi ev işlerini ,sana verilen görevleri yaparak ve ders notlarını yükselterek olur. Ben 1 yıl uğraştım ama deydi. Şuan dünya güzeli bir iran kedim var. Tüm ailem çok seviyor. Sevmeyen kişi bile bayılıyor.
İran kedisi bakımı çok zordur. Çok hassaslar. Hem bedenen hem psikolojik olarak. Çok dikkatli olmak gerekiyor. Ben 1 yıl boyunca iran kedilerini ve kedi bakımını araştırdım. Her şeyini biliyorum iran türlerinden bakımına kadar bilgim var. Ne istersen sorabilirsin..


minnisim
minnisim

763


Klasik türk ailesiii :))) benim ailemde istemiyordu ve onları dinlemedim kediyi aldım eve getirdim bana dediler kedi sepetinden dışarı çıkmıcak koltuklara vs çıkamaz tüy gelir öpme kediyi tutunca yıka elini vs dediler sonra daha kedi eve geleli 24 saat olmadan çok sevdiler dedemin ölümünden sonra almıştı aileme ve bana büyük bi terapi oldu 2 aylıktı ağdığımda şuan 2 ay sonra 1 yaşına gircek :) ve kediyi çok seviyorlar onu hayvan değilde bebek gibi evin şımarık çocuğu diyebilirim aşırı ilgi görüyor çok nazlı :)) ailem kedi için sepette dursun demişti fakat geldiği akşam omzunda uyutmuştu :))) sevince ve öpünce el ve ağız yıkanmıyor çünkü o bizim küçük evladımız :)) inşallah seninde kedin olur çok iyi arkadaş olur sana


OzanReyiz
OzanReyiz

221


Hepinize çok teşekkür ederim.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
1672 Görüntüleme
38 Cevap
6 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor