Muhabbet Kuşumuz Kaçtı.. Acaba Geri Gelir Mi ??

merhaba..
sabah ben uyuyorken annem ve babam bi şekilde evdeki açık pencereden kaçırmış kuşu. çok akıllı ve aşırı insanlarla oynayan cana yakın bir kuştu hiç yerinde durmazdı.. acayip moraller sıfır ? pencereler açık kuş sesleri dinletiyoruz mahalledeki çocuklara ödül bile koydum muhabbet kuşumu gören bana haber iletsin diye... youtube dan bakarken bu forumu keşfettim varmı bi taktik yapabileceğimiz ? daha önce kaçıpta bulan varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim çatı katında sürekli kuş sesi çalıyoruz 2 tanede kafes açık

14 CEVAP

Ozge00

Bulmaniz cok zor. Kafesini balkona koyabilirsiniz. 1 gun yasarsa yasar zaten cok uzun ucamiyorlar 1 dakikada yoruluyorlar. Genelde kedilere yem oluyorlar. Gecmis olsun :(

sakın umudunuzu yitirmeyin çok şanslıyız kuşu gördükten sonra yaklaşık 40 dakka operasyon yaptık 2 tane ağaca çıktım kıyafetler falan baya dal girdi kafesle bluetooth hoparlorle ve yemliğiyle kandırdım

Ozge00

Evinizde kedi kus gibi hayvanlar beslerken Sineklik tarzi seyler sart

ZehraBulutt

Gözünüz aydın şansınız varmış, allah size bağışlamış kuşunuzu.

noscrubs

@zibityus o işler sandığınız gibi olmuyor ev yaşamına adapte olmuş bir hayvan dışarıda hiç de iyi şeyler yaşamaz kafesle birlikte balkona konulduğunda zaten doğada alacağı oksijeni sahiplerinin gözünün önünde alır aç susuz kalmaz başka hayvanlardan şiddet görmez en önemlisi güvenliğidir özgürlük diye bişey yoktur evini açmak hayat kurtarmaktir.. Nefes alışından daha değerli bir şey bulamazsin gerçekten bu böyledir herkes öleyim kurtulayim der lafa gelince ama ölüme yaklaşsın bir bakalım nasıl yürekler ağıza gelir nasıl çırpınır insan kalp atışlarıni kaybetmemek için, neyse çok edebi oldu ama durum böyle. :D geçmiş olsun, bundan sonra çok sıkı tedbirler alın lütfen.. Başlığı görünce üzüldüm aklıma bulduğum muhabbet kuşu geldi bembeyaz bir pamuk buldum 4 ay önce yolda hareketsiz bekliyordu hemen aldım 2 gün bende kaldı komşulardan yem aldım vesaire, telefon numaramı bıraktım binaların önlerine oraya buraya ama kimse dönmedi, sahibi çıkmadı. Alt komşumun bir kuşu daha var ona sahiplendirdim, iyi baktıklarını biliyorum bazen gidip kontrol ediyorum 4 aydır da yaşıyor şükür

muhabbet kuşunu bulduk ayakları baya üşümüştü 4-5 saattir aşırı mutlu olduk... hava soğuktu gece nasıl yaşadı belli değil kaçtığı pencerenin önünde çok büyük ceviz ağacı vardı tepesınde dönüp duruyodu

ecrinur

Kafesini koyun geri gelebilir

Ozge00

Benim bir akrabam yorgunluktan yerde yatan bir kus bulmus bahcede. Eve alip baktilar yillarca. Perdeler pencereler sonuna kadar acikti ama kus asla cikmiyordu cunku biliyor disarinin nasil ve ne kadar zor oldugunu.

NZI

Ne yazıkki bulma ihtimaliniz cok az, muhabbet kusları kendilerini koruyamazlar hele de sokakta. Ben nasıl bulursunuz bilmiyorum ama allah yardımcınız olsun. Benimde var muhabbet kuşum bikaç gün önce bizde askala kaçırıyoduk. Gerçekten kuşun (hele muhabbet kuşunun) olduğu yerde camın açılmaması lazım, biz sadece bir kereliğine açtık askala kacıyodu.

20 saat dışarda yaşadı çok acayip bi deneyim olduı

gomezariana

sevindim

harman kardon aura vardı kuş sesi açıp dinlettim ertesi gün hemen binanın yanında çeviz ağacında gördük. telefon sayesinde geldi elime yemi uzattık kurtardık. vallahi zor uyumuştum o gün kaçtı diye ... umudu kesmemek gerekiyor

zibityus

hayvan özgürlüğüne kavuşmuştu ne güzel tekrar hapsedildi :( bir ömür hapis kalacağına 1 gün özgür yaşayıp ölmesi daha iyidir

@zibityus aksine biz hayvanı o kadar özgür bırakıyoruz ki. gidip en iyi vitaminleri,mamaları ve oyuncakları alıyorum hayvan canlansın mutlu olsun diye. kötü yorumunu kendine sakla.
hayvan zaten telefonu görünce ceviz ağacının en üst kısımlarından bi anda aşağıya kadar geldi.sürekli etkileşimdeyiz muhabbet kuşuyla.