Evet Arkadaşlarr Hepinize Merabaağ

tuanaerol5755

Kedimin ısırmasıyla ilgili bir ton soru sormuştum size dün geçe yatağıma gelip kolumu parçaladı bende o anki sinirle bir tane vurdum (bunun için çok üzgünüm) ama o pek takmıyor kafasına habire ısırıyor bide azıcık yapsa bildiğiniz parçaladı

25 CEVAP

buseekucukgol

siz ona vurarak doğru bir şey yapmıyorsunuz. canını yakmasanız bile o bunu oyun olarak algılayıp daha çok ısırır. hee eğer canını yakacak derecede vuruyorsanız bırakın o hayvanın nazını da çekemezsiniz siz.

Ozge00

Kesinlikle vurmayin. Bir gun yapmasa ikinci gun yapar tekrar. Yavru oldugunu ve normal oldugunu soyledik size zaten. Benim hemen hemen 9 ay surdu isirma huyunu azaltmasi.siz anlayin artik ne kadar uzun ve sabir gerektiren bir surec.

buseekucukgol

@ozge00 tamamen karakter meselesi bence kedilerdeki ısırma durumu. benim kedim 4 aylık onunla elimizle ya da nevresim altında oynatırken ısırır. yengemin kedisi dört yaşında kısır olmasına rağmen saldırır gibi ısırır. yani demem o ki pnu her şekilde kabul edemeyeceksek neden yanımızda tutalım

dilaraxx

Vurdum mu? O sinirle vurdum diyorsunuz da kediyi sahiplenirken bu tür şeylerin olacağını biliyordunuz herhalde, benimki de ısırıyor tırmalıyor yapmadığı manyaklık kalmıyor, bir tane vurmuşluğum yok.

Gelyahron

Siz tepki verdikçe oyun sanıp daha çok saldıracaktır. Biraz canınız yanacak ama başka türlü vazgeçmez

Ayselgns

Burada daha neler ile karşılacağım. Ben miyavlamasına dayanamazken, gerçekten bu durumu anlamak da zorlanıyorum. Şiddetin büyüğü , küçüğü, sözeli, aktifi, pasifi olmaz. Şiddet , üstelik küçücük bir cana vurmak nedir!

tuanaerol5755

Şuandaada ayağımı ısırıyor tepki vermedim ve ısırmayı bıraktı saolun

tuanaerol5755

Ya pişmanlıktan kedinin yüzüne bakamıyorum onu çok seviyorum fazlasıyla arkam dönüktu yeni aldim kediyi alışık değilim bi kedinin gelip beni ısırmasına yüzüm onun tersine dönüktü elimle ani hereket yapınca vurmuş oldum o benim canımın içi zaten sabahtan beri ağlıyorum vurdum diye ya gerçekten çok üzgünüm artık idamın kapisini kapatiyorum sizdende ondanda ozur diliyorum

mavitilki

Oyuncakla oynatın, ellerinizi ayaklarınızı göstermeyin, alnına hızlıca kedilerin pati attığı gibi dokunup çekebilirsiniz ya da elinizi anne kedinin ısırığını taklit etmek için pençe haline getirip parmaklarınızla ısırmayı hafifçe taklit edebilirsiniz, yüzüne üfleyebilirsiniz, kesin ve sert bir tonla hayır, yapma diyebilirsiniz bunları yaptıktan sonra birkaç dakika sevmeyin hatta ilgilenmeyin. Yaninıza gelirse yetiskin kediler.gibi gidin oradan. Yanlis yaptigini boyle boyle anlar. Oyuncakla oynarsa da tam tersine ödül verin. Oyundan sonra besleyin, ödül mamasıdır, malttır oyuncakla oynarsa verin aferin, çok akıllısın vs gibi destekleyin. Sabırlı olun bir de ay simdi buna dayanamiyorsaniz salin gitsin hic halledemezsiniz diyen asiri bilgili cahillere de kulak asmayın can sıkmak çözüm değil :)

tuanaerol5755

Gerçekten çok üstüme gelinmiş kedinin yüzüne bakamıyorum bu Türk halkı insanı ne etkiliyor

Catfhs

Geçmiş olsun fakat vurmak mi???? Kesinlikle şiddet göstermeyin sesli komutları deneyin yüksek sesle hayır gibi yada elinizi birbirine vurup hayır diyebilirsiniz. Akıllı oldugu zaman ödüllendirin mesela.

mavitilki

Ya azıcık çarpmadan BİR ŞEY OLMAZ. Kadın belediye zehirlemesine katılmış gibi davranmasanız diyorum? Kedileri kendi anneleri ve kardeşleri eğitirken nasıl dövüyor görmüyorsunuz herhalde. Tabii ki de buna sığınarak vurabilirsiniz demiyorum. Elbetteki şiddet uygulamayın. Şiddet sorun çözmez aksine ters teper hem de tüm hayvanlarda olur bu. Ben kadının kedisini ıslak hortumla parçalar gibi dövdüğünü düşünmedim açıkçası okurken, nitekim tepki de vermedim. Dövüyor olsaydı bile daha insancıl yollarla çözmeye çalışırdım harala gürele vay sen hayvanı dövüyorsun demek yerine. Belli ki kendisi de şaşkın, pişman ve de kafası karışık halde. Zevkine vurmamış yani hayvana. Yardımcı olmaya çalışın arkadaşlar. Lütfen hayvanseverler olarak, hatta bir birey olarak, üslubumuza dikkat edelim. Özetle abartmayın.

bbeyzvv

mavitilki o kadar haklısın ki bazı "hayvanseverler" insanın içindeki yeni yeşermeye başlamış hayvan sevgisini öldürür

sabaoguzz

Geçmiş olsun

senaamavis

GEÇMİŞ OLSUN