Muhabbet Kuşları

satibetul

Kuşum erkek yanına dişi almalı mıyım?

6 CEVAP

Xsevvaloztrk

Yanına dişi alırsanız bi süre sonra yumurtaları olur zaten istemiyorsanız gerek yok almaya tek erkek olarak konuşmayı öğretebilirsiniz daha kolay olur.

miraytas

Kuş almak isterseniz alın tabiiki eğer yavru isterseniz aynı kafese koyarsınız eğer istemezseniz farklı kafeslerde tutabilirsiniz

Ozge00

E bu kuşlar kafes dışına çıkmayacak mi? Dışarıda ciftleşirler. Yavru istemiyorsaniz almayin es.

Tengu

yanına dişi alsanız bile kafeslerinde yuvalık olmazsa çiftleşmezler.
hoş bizim oğlanın kızışma döneminde yanına dişi getirip yuvalık taksak da bir şey yapmadı.
yavru istiyorsanız dediğim gibi yuvalık takmalı ve kafeslerini sürekli rahatsız edilecekeri bir ortamda bulundurmamalısınız.
bu arada yanına eş getirilen kuşlar eskisi kadar konuşmaz hatta konışmayı bırakabilir.
eğer elinize, yastıklara vb şeylere sürtünme gibi davranışlar göstermiyorsa çifleştirmeniz gereksiz bence:)

zibityus

kuşları satın almayın çok kötü şartlarda üretiyorlar ve biz satın aldıkça daha fazlasını üretiyorlar. yani daha fazla kuş zor şartlarda yaşamaya mecbur kalıyor. kuş üretimi de kontrol altına alınmalı aslında ama çok zor tabi. eğer biz satın almayı bırakırsak, tek amacı para olan üreticilerde uşlara kendileri bakmak zorunda kalcak ve satamadıkça üretmeyi bırakacaklar böylece yeni kuşlar doğamicak kötü şartlarda.

Gulsahka

benim 4 kuşum var hepsi eş. yani 2 2 eğer isterseniz alabilirsiniz yuvalık ile birlikte.