Kedide Kızarıklık Ve Tüy Dökme

Poncik2016

Merhaba. Fotoğraftaki kedi bizim yazlığın bahçesindeki 4 kardeşten biri. Küçüklüğünden beri bizdeydi. Ben yazlığa gelmeden önce anneannemler bana fotoğrafını atmıştı kuyruğundaki ve göbek kısmındaki tüyler dökülüyordu ama atlattı onu ,şuan tüyleri çıkmaya başladı. Ama gördüğünüz üzere göbeğinde bu tarz bı iz var yara değil kızamık gibi bişey bu galiba yeni olmuş sizce neden olabilir? Yemek yiyor gayet atlıyor zıplıyor biraz ağız çevresinde sarı pis bir sıvı var tüyleri yapışmış ve diğer kardeşlerine göre patileri falan daha pis acaba kendini temizleyemiyor mu? ve mırlarken (küçüklüğünden beri)sesi motor gibi çok gürültülü

19 CEVAP

arest1234

veterinerlik bir durum yok.. temizlemeye calisin kedinizi.

Poncik2016

Tamam temizliyoruz şuan. ayrıca yukarıda ilgilenmediğimizi ima ettiniz galiba ama yanlış anladınız yazlık anneannemlerin ve onlar yaz kış hep burda ben sadece 1 aylığına tatile gelen biriyim ve emin olun anneannem hepsine bebekleriymiş gibi bakıyor :)

iidyl

ya arest bey saçma sapan şeyler önermeyi keser misiniz

kedinin dedi mahvolmuş kendini temizleyemiyor belli ki

derdiniz ne vücuduna yayılıp enfeksiyondan öldü haberini almaya mı çalışıyorsunuz saçma sapan şeyler önermeyi kesin

iidyl

dedi değil derisi* sinirden yazamadım:d

iidyl

babam hatta dedem olsa yine aynı şekilde uyarırım ortada bir can var yaşın hiçbir önemi yok

sizin ihmalkarlığınız yanlış önerileriniz yüzünden bir canın sağlığının mahvolmasına izin veremem kusura bakmayın

iidyl

veterinere götürmeniz gerek buradan bi çözüm çıkmaz yani

bence bunu buraya soru atmadan da düşünmeliydiniz yayılmadan acele edin götürün

Poncik2016

Yarada kan yok sadece kıpkırmızı

Poncik2016

Veteriner biraz uzakta o yüzden önce burdan yazmak istedim

arest1234

pis yerlerde oynayabilir sen olmayincada pek takip eden olmaz..senin gibi

arest1234

tamam

arest1234

lidy biraz seviye..kes mes nedir o..baban yasinda adama..

arest1234

lidyl senin ihmal dedigin adam uc yavru buyuttu. dogdugu gunden beri .sadece sen degilsin yani burda herseyi bilen..

arest1234

hayvan severken insan nefretinide kusma buralara değişik..

iidyl

“her şeyi bilen adam” olduğunuzu iddia etmenize sevindim

fakat size kötü bi haberim var burada kimse kendisinin öyle olduğunu düşünmüyor

cevaplarınız yanlış ve riskli olduğu için birinin sizi durdurması gerekiyordu

sizden yaşça küçük birinin doğruyu bilmesini kaldıramamış olabilirsiniz siz de haklısınız

kaç yavru büyüttüğünüzle anlaşılmıyor doğru bilme o da ayrı bir konu

size “kesin sesinizi” tarzı bi şey söylemedim saygısızlık falan da yapmadım sadece bilmeden yorum yapmayı kesmenizi söyledim onu da düzelteyim

iidyl

son olarak gri uzun tüylü tekire “hayır tekir değil özel bi cins gibi” diyip cinsin adını bile söyleyemeyen birinin her şeyi bilen adam olması bi bana saçma geldi sanırım

uzun tüylü kırma tekiri norveç orman kedisine benzetmişliğim var ama o dönemlerde hiçbir soruya bilmeden cevap vermiyordum tecrübem yoktu :d

hayvanlarla ilgili bilgilenmenin kaç kedi beslendiğiyle, yaşla veya herhangi bir ölçütle ölçülemeyeceğini öğrenmeniz lazım

iyi günler büyüttüğünüz yavrularla sağlıklı uzun ömürler dilerim