Kedi Tıraşı

Seliniz

Merhabalarr tüy kesimiyle ilgili bir sorum olcak kedim çok tüylü olduğu için tarasam bile döküm çok oluyo sizce tıraş ettirmeli miyim yoksa katlanıyım mı yaz boyunca¿

23 CEVAP

bbeyzvv

katlanın çünkü daha önce da başlık açtım tüyleri onu sıcaktan koruyor keserseniz pişer hayvancağız bu sıcakta
her gün tarayın eldivenle

yusufsaygin2

https://waggfoods.com/5-ways-to-reduce-cat-shedding/

Özet geçecek olursam;
Mevsimler nedeniyle bu dönemlerde tüy dökümü her kedide artıyor.
-Düzenli olarak taramaya/fırçalamaya devam edin.
-Mamalardaki Omega oranlarına dikkat edin, şu anki mamasını gözden geçirin.
-Suyunu sürekli tazeleyin, imkanınız varsa biraz temiz hava almasını sağlayın.

Ozge00

Kestirmeyin derim. Bu kedi surekli dokecek zaten tuylerini. Yaz-kis surekli hem de. Tiras icin anestezi veriyorlar ki bunu da surekli yaptirirsaniz cok zararli.

Ozge00

Duzenli tarayin. Tuy dokumu icin ilaclar, vitaminler var. Danisip alabilirsiniz. En etkili benim bildigim vetoskin. Cevremde kullanan vardi ama benimkinde cok tuy dokumu yok deneme firsatim olmadi. Balikli mamalar da iyi geliyor. Cok asiri bi dokulme soz konusu ise bir veterinere de danisabilrsiniz.

SlnCkn

Bence de katlanın çünkü yazık tüyleri onlar için çok değerli❤

Linsenpai

Kediler traş edilmez. Tüyleri hem sıcaktan hem de soğuktan koruyor onları. Ayrıca deri problemlerine neden oluyor. Bol bol taramanız lazım furminator öneririm

iidyl

benim kedim de aynı sizinkine benziyor tam olarak iran mı sizinki?

ne yapacağım ileride çok merak ediyorum nolur beni de bilgilendirin tıraş ettirirseniz :’)

Ozge00

Ay yok tiras edelim diyen veterinerden uzak durun.para icin yapiyorlar cogu. Sfenks kedileri var tuysuz mesela onlara duzenli gunes kremi surulmesi lazimmis ve kiyafette giydiriyorlar cunku tuysuz oldugu icin kendi vucut sicahligini koruyamiyormus.

Ozge00

Ben furminator tarak oneririm. Baya iyi aliyor

Ozge00

Ha kisaltma yapilabilir ama kokten tuyler tiras edilmez

bbeyzvv

eğer kısaltma yapacaksa anestezisiz yaptırılabilir ama tüy dökümü kesin azalır diye bir şey yok bir kere denersiniz azalırsa arada kısaltırsınız ama sakın tamamen kesmeyin

Seliniz

Veterinerimiz kuzenim para için yapmadığına eminim merak etmeyinn öyle bi durum yok sadece sağlığı için iyi mi onu merak ettim şu sıralar çok su içmiyo buz falan koydum öyle oyalanarak içiyo sace

Ozge00

Evet azalmaz tuy dokumu komple tiras edilmeyince. Takviye alin bence. ustten kirpma bir ise yaramaz cok sadece kedinin biraz sicaklmasini onleyebilir

Seliniz

Hep duvar diplerinde klima karşısında uyuyo bence şuanda pek sıcaktan korumuyo tüyleri onu yakıyo ajldxjjqdklald emin değilim 1 senedir ringa balıklı mama kullanıyoruz mamadanda değil tüy dökümü yani

bbeyzvv

uzun tüylğ kedinin de cabası bu gülü seven dikenine katlanır diyelim