Kedilere Zarar Vermeyen Şekerler Neler

bbeyzvv

geçende meyveli yoğurt dondurmuştum kedimin çok ilgisini çekti acaba yer mi diye uzattım çok sevdi hemen geri çektim tabi ama evde ona doğal meyveli veya şekerli yoğurt yapıp dondurmak istiyorum hem havalar çok sıcak serinler (veteriner tanıdığım da hayvanlarına donmuş yoğurt veriyor ama sade bizimkiler sade sevmiyor) yoğurda ne katabilirim veya doğal meyveli yoğurt var mı

19 CEVAP

iidyl

her türlüsü zararlı diye bilip bilmeden konuşan insanların zırvasına inanmıyorum açıkçası

bazı yaş mamaların içine de yapay şekeri dayıyorlar onunla meyvedeki şekerin bir olması imkansız

karpuz gibi su oranı çok yüksek meyvelerden azar azar nadir bir şekilde verebileceğimi söyledi veterinerimiz ki kedim her karpuz kavun çilek yendiğinde ufacık da olsa yalatmazsak yerinde durmuyor bağırmaya başlıyor

serinlik hoşlarına gidiyor şu havalarda ondam da sevmiş olabilir

kısacası evde yapılmış az miktarda meyveli yoğurdun da zarar vermeyeceğine eminim dışkıda sıkıntı çıkmıyorsa birkaç günde bir verebilirsin bence

kediler etçil hayvanlar evet ama ev yaşamına da uyum sağlıyorlar zamanla salatalık için bile yalvarıyor resmen benim kedim o derece

sekerfare21

Neden sekerli peki? Kediler sekerin tadini alamiyor, ilgisini bu sekilde cekmeyi dusunuyorsaniz.

bbeyzvv

teşekkür ederim cevap verenlere muzu deneyeceğim umarım severler

bbeyzvv

hepsini tek tek deneyeceğim teşekkür ederim
etçiller tamam ama mamalardan çok sıkılıyorlar bizim gibi şeyler yemek istiyorlar kıyamıyorum her şeyden az da olsa veriyorum ama az verince küstükleri için faydalı alternatif arıyorum ben de umarım severler

dilaraxx

Zaten arada bir vermenin hiçbir zararı olmaz bence bu sıcakta onlar da soğuk birşeyler istiyorlar, şeker çok zararlı diyen arkadaşlara katılmıyorum tamam zararlı da bu kadar abartmaya gerek yok.

sforselin

Şekerli değil ama maydanozu kefile karıştırıp donduran görmüştüm. Ağız kokusu falan varsa onun için iyiymiş maydanoz sanırım. Tabii bizim leydi yemedi. Muzla yapan görmüştüm bi de. Karpuz da bazılarının sevdiği ve yiyebildikleri bi meyve deneyebilirsiniz bence.

bbeyzvv

arkadaşlar kediler için zararı olmayan meyveleri soruyorum size saçma sapan şeyler yazıyosunuz şekerin zararı olduğunu biliyorum o yüzden vermiyorum meyveler de doğal şekerlerdir hangileri zararsız onu soruyorum

Azra00

benim bildiğim kadarıyla muz ve kabuğu soyulmuş şeftali ufak miktarlarda verildiğinde zararlı değil. Bu arada yoğurt dondurmak aklıma gelmemişti hiç serinlemesi için belki az miktar meyve ile ben de denerim :)

Ozge00

https://www.google.com/amp/s/benimhayvanlarim.com/beslenme/kediler-beslenme/kedilerin-yiyebilecegi-meyveler/amp/

Soyle bir sey cikiyor hemen.bazi mamalarda elma oluyor. Elma severse deneyebilirsiniz. Ev yapimi yapilan mamalara balkabagi da konuyor. Onu da deneyebilirsiniz. Benimki yemedigi icin hic arastirmadim. Elmali ve balkabakli cok hos olacagini sanmam ama

yusufsaygin2

https://www.hillspet.com/pet-care/nutrition-feeding/can-dogs-and-cats-eat-fruit
https://www.wwwallaboutcats.com/can-cats-eat-fruit

Ema, yüksek lif içeriyor. C ve A vitaminleri ile kemiklerinin gelişimi için çok faydalıdır. Çekirdeğini ayıklayarak ufak ufak doğrayıp verebilirsiniz.

Muz, potasyum içeriği ile böbrek ve kalbi için faydalıdır. Ufak parçalar halinde verebilirsiniz.

Yaban mersini, insanlarda olduğu gibi doku ve hücredeki hasarları önler, C vitamini ve lif içeriği ile idrar yollarına faydalıdır.

Kavun, C, B ve A vitamini vardır. Çekirdeklerini çıkarmayı unutmayın.

Karpuz, %92'si sudur. Potasyum, B-6, C ve A vitamini ile sinir ve kas fonksiyonlarına katkı sağlar. Çekirdeklerini çıkartıp verin.

Armut, kansere karşı oldukça güçlüdür. Lif, A ve C vitamini boldur. Çekirdeklerini çıkartıp verin.

bbeyzvv

hepsini aldıkça tek tek deneyeceğim sağolunn

dilaradd

Yani bana şöyle geliyor bizler için de aburcubur sağlıksız ama arada yiyoruz yani hayvanlar için de şeker yani meyve olarak böyle gibi geliyor bana arada yese nolacak bişey olmaz

bbeyzvv

meyveli yoğurtlar çok hoşuma gidiyo ondan şeker istedim
maydanoz sevmiyorlar

bbeyzvv

hoşuna*

Catfhs

Şeker hayvanlar için iyi değil . Şekerli şeyler vermemeniz lazım