Kedime Yaş Mama Yerine

Billthet12

Genelde ödül olarak kızıma yaş mama veriyordum iki hafta da bir paket tek kullanımlık oda iki gün de bitiyordu azar azar . yaş mama yerine ayda bir ton balığı versem fakat konserve değil kendim pişiricem

19 CEVAP

hayvansever_

Yaş mamayı haftada 1-2 nin altına sakın düşürmeyin bildiğiniz gibi sıvı ihtiyacı için bu çok çok önemli. Eğer yaş mama yeyince kuru mama yememe gibi bir huyu varsa bile haftada en az bir kere vermeniz gerek yaş mamayı. Bunun dışında tuz, baharat, yağ, gibi durumlara dikkat etiğiniz sürece haşlama et verebilirsiniz zaten.

dilaraxx

Ayrıca şunu da söyleyeyim veterinerler zaten kedi zayıf olsa da yaş mamayı önermezler sadece veterinerin dediğine bakacak olursak, sadece yaş mama da yemediğine göre birtek ondan kısılmaz.

dilaraxx

Yaş mama ödül olarak verilmez. En azından sıvı ihtiyacının bir kısmını karşılasın diye 3 güne 1 falan verin, çok az haftada 1 2 kez vermek.

dilaraxx

Düzgün bir şekilde cevap verebilirdin kötü birşey yazmamışım zaten

Billthet12

Canım kardeşim diyet programı uyguluyoruz ve bu diyette dışardan alınan yaş mama yasak en fazla ayda iki Fatoşa araba çarptı ve engelli bir kedi bir bacağını kullanamıyor ve hipertiroidizim yanı tiroit bezi fazla çalışıyor bu yüzden çok hızlı kilo alıyor ve hareketsix kaldığı için veremiyor şimdi anladın mı ?

Billthet12

Sanırım tiroit bezinin çok çalışmasının sebeplerini biliyorsundur? Gastrit... Kedi dostlarımız mamalarda bolca bulunan yağ ve proteini hazmedemeyebilirler , hazımsızlık sonucuda gastrit oluşur

Seliniz

Yaş mamayı daha sık vermeniz lzm sıvı ihtiyaçlarını ve vitaminleri ondan alıyorlar ödül yerine evde ödül maması yapın ama yaş mamayı aksatmayın aman diyimö

dilaraxx

Tamam bunu bilmediğim için yani tiroid bezi problemi olduğunu, onun için öyle yazdım.

dilaraxx

Ya hiç yazmadım farzedin pişman ettiniz yazdığıma lanet olsun. Sanki küfrettim hakaret ettim sinirlendiğim halde ters cevaplarınıza insan gibi yazıyorum hala kavgaya neden olacak şekilde cevap veriyorsunuz. Yardım etmeye çalışan bende kabahat,şimdi yeni trend bu sanırım tersleyince yada gerizekalı muamelesi yapınca çok zeki oluyorsunuz, sabahtan beri neden öyle yazdığımı açıklıyorum ama hala devam ettiriyorsunuz. HİÇ YAZMADIM FARZEDİN UZATMAYIN ARTIK.

Gelyahron

Balığı seviyorsa verin tabi zaten kendiniz yapacakmışsınız daha sağlıklı olur

bbeyzvv

yağsız ve tuzsuzsa olur ama bence önemli olan şu kuru mamanın aroması olan şeyi vermeyin mesela ben kuru mamayı somonlu kullanıyorum yaş mama danalı ve ciğer ve tavuk haşlıyorum arada tek çeşitli beslenme yapmayın ayrıca kılçıklar olmasın

Ayseenur10

Kendiniz yaptığınızda yaş mamayı Farklı çeşitlerle haftada 2-3 kezde verebilirsiniz. Çok su içmedikleri için yaş mama bu yönden artı oluyor. Tavuk balık et haşlayıp suyuyla beraber verebilirsiniz

Billthet12

@Ayseenur10 normalde dediğin gibi haftada iki uç kez veriyordm fakat ete alışınca kuru mamayı yemek istemiyor

Ayseenur10

Ağzının tadını biliyor demek :)

Billthet12

Hafta da iki vermek istiyorum ama yaş mama yiyince iki gün boyunca aç kalıyor kuru mamanın yüzüne bakmıyor bir de biraz kiloluyuz veterinerimiz hafta da iki önermiyor. Onun yerine püre haline getirilmiş sulu kuru mamalar var onlardan verdi vet