Lütfen Yardım Edin

Billthet12

Kapının önünde apartmanca baktığmz yavrular var bugün balkonda otururken bir araba bir yavruyu ezip geçti ben sesi duyduktan sonra bakabildim ama yaklaşık on kişi görmüş ezilme anını herkes balkonda oturuyordu komşularla konuştum geçen hafta bir yavruyu daha ezmiş aynı araba adama küfür etmişler adamın ismini öğrendik soy ismini arıyoruz yarın tanıdıklarına sorucaz ben bu adamı soy adını öğrendikten sonra şikayet edicem ama nereye nasıl ne gibi bir ceza alabilir lütfen bir yol gösterin

6 CEVAP

Kesten

Bence şikayet etmeden önce yavrular eğer anneleri yoksa güvenli bir yaşam alanına ihtiyaç duyuyor. Bahçenize vs alsanız nasıl olur. O adamın cezası en fazla 500 lira olacak. En azından yavrular güvende olsun.

Kesten

Yani hukuki süreç konusunda daha uzman birisi varsa söylesin lütfen ben de o konuda bilgisizim.

Gelyahron

Karakola gidip şikayetçi olacaksınız.Karakol dosyayı savcıliga gönderecek. Savcının insiyatifinde artık

Billthet12

Kesten evimiz bahçeli değil altımız dükkan önü açık yanı kulübe yaptık fakat içinde durmuyorlar sürekli çıkıp geziyorlar

Billthet12

Yavruları nasıl yola çıkmamaya alıştırabiliriz fikri olan var mı sahiplendirmeyi düşündük fakat daha süt içiyorlad ve kaçıyorlar insandan biz bile uzaktan seviyoruz bize güvendikleri halde

bbeyzvv

elinizde kamera kaydı olması lazım