Dışkı Sonrasında Mukus Ve Kan

emre3674

KEDİM DIŞKILAMAYI YAPTIKTAN SONRA ZORLANIP KASILIYOR VE FINDIK TANESİ KADAR JÖLE GİBİ MUKUS VE KAN BIRAKIYOR,VETERİNERE GİTTİ PARAZİT AŞILARI OLDU MAMASI N&D VE MATİSSE YAŞMAMA NUTRİ GİMCAT VİTAMİNİ GİMCAT..İÇERİĞİ SAĞLIKSIZ OLAN BİRŞEY VERMİYORUM VE EV YEMEKLERİ ASLA VERMİYORUM..CİNSİ BRİTİSH SHORTHAİR DİŞİ,

FORUMDA BU SORUNLARIN AYNISINI YAŞAYAN ARKADAŞLAR OLMUŞ FAKAT NASIL ATLATTIKLARINI YAZMAMIŞLAR BİLGİ VERİRLİRSE SEVİNİRİM

16 CEVAP

Gelyahron

Veterinerlerin çoğu öyle zaten. İyi bir veterinere denk gelmek mucize gibi birşey artık. İnşallah çabalarınızla daha iyi olur

emre3674

inşallah bakalım emeklerimiz boşa gitmez sağlığına kavuşur,teşekkür ederim ilginiz için

emre3674

FARKLI VETERİNERE BİR GÖTÜRÜN BİRDE ORDAKİ YORUMLARI DİNLEYİN DOKTORDAN..PARAZİT FALAN HİKAYE ALTINDA YATAN FARKLI BİR HASTALIK OLDUĞU KESİN DOKTORUNA DENK GELİRSEN İYİ YOKSA PARA SU GİBİ GİDİYOR VE DENEME YANILMA YÖNÜ İLE MADDİ OLARAK YORULUYORSUN AYNI SORUNLA KARŞILAŞAN VE TEDAVİ SÜRECİNİ BİLEN BİR DOKTORLA KARŞILAŞMAMIZ DİLEĞİ İLE GEÇMİŞ OLSUN.

emre3674

vay arkadaş kimseye denk gelmedik mi cevap verebilecek?

AnneRoss

Anal bölgede bi sorun var demekki, kaynağı ne bilemeyiz tabii ki ama bence beklemeden hemen veterinerinize gösterin.

Ayseenur10

Öncelikle biraz poposuna zeytinyağı sürün ve yarım tatlı kaşığı kadar zeytin yağı içirin. Malt kullanmıyorsunuz sanırım malt kullanabilirsiniz kedilerde sindirime yardımcı oluyor ama en kısa zamanda veterinere gidin asıl nedenin anlaşılması için

emre3674

malt kullanıyorum vitaminde kullanıyorum fakat gene aynı veteriner iç parazit diyip duruyor parazitlik bir durum henüz göremedim bir hafta arayla iki aşı oldu gene aynı kuru değil dışkısı dışkılama gayet normal formu çok katı değil.dışkıyı yaptıktan sonra kasılıp üzerine bırakıyor.probiyotik alıp dene dedi veteriner, ama bu sorunla forumda ayn ı şekil karşılasan arkadaşlar var onlar tam neticeyi nasıl elde ettiklerini görüpte yazarlarsa benim için iyi olur en azından bilinçli bir tedavi yöntemi izlerim

Ayseenur10

İç parazitten emin olmak istiyorsanız dışkıyı kurcalayın biraz böcek tarzı şeyler varsa iç parazit vardır, başka veterinere sormayı deneyin. Probiyotikte iyi bu arada onuda deneyebilirsiniz.

emre3674

dışkıya bakıyoruz sürekli takip halindeyiz ama anormal bir durum yok.probiyotik önerisi olan varsa sevinirim alıp deniyeceğim

nlyyldz

Merhabalar aynı sorunu ben de yaşadım.Ani mama değişkliği de sebep olabilir diye söylemişti.O dönem mama değişikliği yaptığım için hak verdim.

Gelyahron

NBL Optima probiyotik
Natur PMI probiyotik
İkisinide kullandık ama NBL daha iyi geldi. Ayrıca anal kesede iltihap veya başka bir rahatsızlık olabilir. Dışkı yaptıktan sonra miyavlayarak anüsünü yalıyor mu ? Veya yere sürterek gidiyor mu?

emre3674

bağırma veya yerde sürünerek gitme yok herhangi bir rahatsızlık tepkiside yok hareketli yemesi su içmesi gayet yerinde hatta 3 kedim var en yaramazı o diyebilirim :) veterinere kalsa olur öyle şeyler ya moduna giriyorlar en sonunda yada işi maddi boyutu büyük yerlere taşıyorlar bakalım kendi imkanlarımda toparlamaya calışacağım bir yandan.

gizemaslan

merhaba öncelikle kanlı dışkı problemini bizde çok yaşadık. Bu cins kedilerin belli başlı rahatsızlıkları var britishlerde bağırsak ve sindirim sorunları maalesef ki çok fazla. Bebekken bana geldiğinde kanlı dışkı sorunumuz vardı veteriner bir sürü iç parazit ilacı yaptı ama olayın kesinlikle iç parazitle bir alakası yoktu, bende kendi kendime proplanı sindiremediğini düşünüp ND'ye 3 haftalık bir süreçle onu yormadan aşamalı geçtim. Baya düzeldi ishalimiz gitti kan gitti ama daha sonra büyüdüğünde kanlı ve mukuslu olmak üzere tekrarladı kendini, bende ev yemeği asla vermiyorum yaş mamalarım da sizinkiler gibi bu kedinin sindirim sistemiyle alakalı biz probiyotik kullandık başka bir veterinerin tavsiyesiyle baya bir faydasını gördüm ama probiyotiği 1 seferde kullanıp bırakmamak gerekiyor uzun süreli kullanımda etkisini gösteriyor çünkü bu çocukların bağırsakları hep hassas

emre3674

cevabınız için teşekkür ederim,bende tam olarak hassas olduklarını düşünmeye başladım biraz fazla yiyince bile dışkının fark ettiğini rahatsızlık oldugunu seziyor insan bakalım bu şekilde el bebek gül bebek imkanlar doğrultusunda elimizden geleni yapıyoruz.geçmiş olsun sizede iyi akşamlar

Pinarsu1

Arkadaşım benim de kedimde var bu durum. Ama benimki ishal. Dışkısının sonunda kan bırakıyor illaki. Test yaptı parazit var dedi. Üç gün üst üste iç parazit yaptı ve antibiyotik vitamin iğnesi yaptı. Forti flora toz da devam ettim vermeye. Toplar gibi oldu ama kusuyor diye ilaçlarına devam edemedim ama düzelmedi.düzelir gibi oldu düzelmedi. Mamayı da değiştirdim gastro bilmem ne hillsin mamasına da geçtik sindirim için. Valla öyle zor süreç ki sindirim sistemi sorunlu kediler resmen mutsuzluk sebebi hem bizler için hem onun için