Gastrointestinal Kedi Maması Acil Yardım :(

Ksknur

Arkadaşlar mama değişiminde kedimizde gastrit oluştu. Yediği her kuru mamayı kusmaya başladı. Bütün bütün kuru mama kusuyordu. Veterinerimiz de gastro mama almamızı söyledi. Bu mama da sadece kliniklerden alınıyormuş. Biraz da fazla bi fiyat söyledi. İyi gelirse alacağım boşa gitmesinden korkuyorum. Tedavi olur mu sizce. Tecrübe eden var mı aranızda :(

16 CEVAP

NlgnTnlkn

Gastrit olarak birşey diyemem ama benim kedimde kronik kolit var. Dışkıda kan, kusma vs. Virbac bir dönem iyi geldi ama sonra tekrar bozuldu. Saydıgınız hiçbir gastro işe yaramadı. Acana, nd, sanabella iyice kötü geldi. Veteriner tavsiyesi ile Prima cat somonlu mama işe yaradı ama sevmedi. Farklı protein olması ve hazmı kolay olması için Mera İnsect denedim. Hem sevdi hem de kanama ve kusma bıçak gibi kesildi. Köpeğim de var. Mera'nın köpek mamasını proteini düşük oldugu için tercih etmiyorum ama kedimle ilgili deneyimi aktarmak istedim. Can dostlarımıza ve herkese saglıklı günler

Miyavmia

Merhaba kedimdede aynı sorun mevcuttu daha 5 aylıkken gastro mama kullanmak zorunda kaldık bunu tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum hills i/d kullanin diger markaların malesef tedavi edici özelligi bunun kadar etkili değil. Geçmis olsun

NlgnTnlkn

Mera insect mamanın kolit olan kedime iyi geldiğini yazmıştım. İkinci pakette kanama yeniden başladı maalesef. Hills biome ya da mera gastro denemeyi düşünüyorum.

Royal Canin'in Gastrointestinal mamasını arkadaşım kullanıyor kedisi için ve gayet memnun. Hill's markasının da var bu ürünü, Hill's markasının bu özel mamaları zaten çok iyidir onu da kullanabilirsiniz.

Ama bu hastalık benim arkadaşımın kedisinde kronikti. Yıllardır kullanıyor o yüzden. Sizinkisi kronik mi değil mi bilmiyorum o yüzden yorum yapamam ama eğer kronikse sürekli kullanmanız gerekecek

Veterineriniz kendi malını satmaya çalışıyor bence :D Royal Canin'in gastro maması zaten sadece veterinerlerde satılan bir mamadır. Veterinerinizde Royal Canin bulunmuyorsa belliki kendi dükkanındaki mamayı satmaya çalışacaktır. Hill's ve Royal Canin bu özel mamalar konusunda gerçekten iyi mamalar üretiyorlar bu 2 markayı tavsiye ederim. Farklı bir mama satmaya çalışıyorsa başka bir veterinerden satın alın. Ne yazık ki kendi dükkanındaki malı satmak için diğer tüm markaları kötüleyen veterinerler mevcut piyasada, dikkatli olun

Ksknur

Kronik değil bizimki çünkü yeni mamaya geçince oluştu. Yaş mama verdik bi süre. Sürekli yaş mamaya devam edersek de kronik hale gelebilirmiş hastalığı. O yüzden midenin düzelmesi lazımmış gastro mamayla. Sonra yavaş yavaş normal kuru mamalara geçecekmiş. Veterinere Royal canin gastro mamayı sordum. O değil dedi sadece klinikte satılan farklı bir mama vereceklerini söyledi. Arkadaşınız ilk vete gittiğinde nasıl bi tedaviyle başlamışlar. Vet rc mi tavsiye etmiş acaba

Ayrıca ne yazık ki nasıl bir tedavi gördüğü hakkında bilgim yok. Ama bu hastalık o kedide kronikti ve RC'nin gastro mamasını kullanıyor yıllardır, gayet memnun

Pinarsu1

Merhaba, benim kedim de kronik ishal diye bu mamaya başladım yani gastro...

Neyse hills in reçeteli mamasını verdi 175 TL ödedim.

PuskulluEv

Merhabalar royal canin gastro mamayı yakın zamanda alan var mı acaba fiyatı nedir. Bizim de ona başlamamızı önerdi vet. İmiz. Fiyat konusunda nasıl yardımcı olabilirseniz sevinirim

Palyaco

Bu konuda royal ve hills daha başarılı saten test yapıyorlar canlılar üzerinde bu markaları tercih edin sadece veteriner serisi bu mamalar

Ksknur

Veterinerimiz kedimizi ilk götürdüğümüzde rc mama önermişti. Kendi kedisine de rc veriyormuş. Rc karşıtı bi vet değil yani ama bu kez bunu önerdi. Gelecek mamanın markasını da bilmiyorum. 1,5 kg deneyelim dedik şimdi telefonda görüştük. İnşallah iyi olur çünkü baya uğraştık mama işiyle ????

Kartanesiiii

Hills gastrointestinal biome da çok iyi tavsiye ederim. Sadece fiyatı pahalı izmirde 1,5 kilosunu 210 tl ye aldım

GlsmKrpk

Benim kedimde de aynı sorun var maalesef. Bir ara virbac gastro kedi maması kullandım. Uzun süre kusma sorunu olmadı ve başka mamalara geçiş yaptım. Şimdi yine kusmalar başladı virbac yolları gözüküyor

NlgnTnlkn

Gastrit olarak birşey diyemem ama benim kedimde kronik kolit var. Dışkıda kan, kusma vs. Virbac bir dönem iyi geldi ama sonra tekrar bozuldu. Saydıgınız hiçbir gastro işe yaramadı. Acana, nd, sanabella iyice kötü geldi. Veteriner tavsiyesi ile Prima cat somonlu mama işe yaradı ama sevmedi. Farklı protein olması ve hazmı kolay olması için Mera İnsect denedim. Hem sevdi hem de kanama ve kusma bıçak gibi kesildi. Köpeğim de var. Mera'nın köpek mamasını proteini düşük oldugu için tercih etmiyorum ama kedimle ilgili deneyimi aktarmak istedim. Can dostlarımıza ve herkese saglıklı günler

Mera insectte iyi gelmedi yazmışsınız yeni bir mama buldunuz mu?Benimkinde sadece dışkıda mukus,kan ve kötü koku var.Bir türlü çözülemiyor.Unique gastro yiyordu ve gayet iyi gidiyorfu.Mama değişmedi ama tekrar basladı sorunum 😟