Kuş Biti Hakkında

kardilin

merhaba, bizim de penceremizin kenarına kuş yavrulamıştı. bir süre sonra yavru büyüyünce yuvadan ayrıldı. ve ardında kalanları temizlmeke için pencere camını açtım. açmaz olaydım, her yer küçük böcü kaynıyor. ne olduğunu anlamadım. hiç karşılaşmamışım. bir güzel yıkadım, sildim ettim orayı. o akşamdsan itibaren kaşıntıda geberdim. her yerimi ısırdılar her yerimi, gözle görünemeyecek kadar küükler, nokta noktalar. internetten araştırdım, kuş bitiymiş. evcek bitlendik. her yerdeler! böcü ilaçlama gelecek bu akşam. inşallah faydası olur. gündüz bişe yok, hava karardımı, kaşınmaktan deliriyorum. hatta başta kedim eve pire getirdi sandım, pire damlası sıktım ensesine. sanırım ondan, o kaşınmıyor. onu ısıran bit böcüğü ilacın etkisiyle direk ölüyor... dur inşallah..çünkü kaşınmıyor. öyle tahmin ediyorum. ilaçlamacılar 3-4 kz gereceklermiş, çünkü ağır kimyasal ilaç gerektiren şeylermiş bunlar. onlara da sağlık bakanlığı o ilaçları kullanmalarına izin vermiyormuş, o yüzden daha hafif ilaçlarla olduğu için bir kaç kez gelicez dediler. kurtulcak mıyız doktor???

1 CEVAP

FridaDora

Lütfen kedinizi evden uzaklaştırın. O ilaçlar ona büyük zararlar verebilir.