Kuşumu Korkuyo Muyum?

NZI

Hayırlı akşamlar hepinize,
Kuşum genelde kafesden çıkınca kornişin üzerine duruyo, ona izin versek yemek yemez su içmez orda durur. Sadece çok aşırı açıkdıysa yada susadıysa gelir. Biz onu günde bir kaç kere ona yemek yedirelim diye vede günün sonuna kafesine koyalım diye onu süpürge ile korkutuyoruz, ben ne kadar bunu yapmak istemesemde en sonunda yapmak zorunda kalıyorum yoksa inmiyo kornişin üzerinden. Sizce ilerde ona ciddi bi sorun yaşatır mı böyle süpürge ile korkutmak? Yani ne kadar biraz saçma gözüksede bu soru benim son bikaç gündür kafamı yedi artık soriyim dedim.

6 CEVAP

suleren

Evet problem olur. Darıyı çok seviyorlar biz kuzenimin kuşunu o şekilde sokuyoruz kafesine denediniz mi hiç?

NZI

Yok denemedim, daha demin darı diye araştırdım da bilmiyorum. Başka yöntemleriniz varmı?

Bizde ara sıra salatalık kabuğu ve maydanoz ile alıyoruz çünkü onlarıda çok seviyo.

Xsevvaloztrk

Akşamları ışığı kapatıp karanlıkta yakalayıp koyabilirsiniz.

suleren

Kuşlar için dal darı diye geçiyor, yazınca hemen çıkıyor bakabilirsiniz.
Lütfen sabırla yapın, darıdan ya da sevdiği şeyden tattırın sonra kendisinden uzaklaştırın yavaş yavaş. Yaklaşacaktır daha fazla yiyebilmek için. En sonunda da alışır diye düşünüyorum. Benim kedimde bir zamanlar iki balkonun arasında beton bir çıkıntı vardı oraya giriyordu, ne yaparsam yapayım gelmiyordu. Yaş mamayla hallettim, hatta "koş koş" artık yaş mama demek onun için:)
işe yarayacağını düşünüyorum, sabredin ve lütfen korkutmayın.

Ozge00

Kusu yeni mi aldiniz? Ne kadar oldu?

NZI

@xsevvaloztrk Işığı kapatıp ömceden koyuyodUk ama artık onun durduğu yerler daha yüksekte olduğu için ulaşmamız zor oluyo ce o anca kafesine kendi inerse alabiliyoruz karanlıkta.

@suleren çok sağolun ben biraz daha araştırıp bakayım bi :)

Ozge00 alalı 2 yıl oldu diyebiliriz.