Komşu Belaları

haticeasci_

Herkese merhaba.. bir süredir ama baya uzun bir süredir sokaktaki kedileri besliyorum kuru mama ile. Son iki gündür 1. Kattaki komşu sorun çıkardı..gitmiş benden gizli aşağı çöplüğe koymus.. şikayet edeceğimden korktuğu için benden gizli yapmış bunu.. çünkü kocaman yazı asmistim.. kapısıni çaldım kavga ettim kadınla. Yok apartmana giriyormuş yok pisletiyormus. Çocuğu kakanin üstüne basmış da düşmüş kafası yarilacakmis nerdeyse.. komediye bakar mısınız böyle bişey olabilir mi..kediler apartmanin avlusuna bile girmiyo.. güya girmiş de pisletmis..çok sinirliyim arkadaşlar.. aylardır yapmadı cesaret edemedi ben görmeden kaldırmış kapları aşağıdan. Git çöplüğün oraya koy ama burda olmuyo diyo bütün pisliği ben çekiyorum diyo. Gören de çok pis sanacak..kediler sadece geçenlerde küçük Topraklık alana tuvaletini yapmış bir kere.. başka hiç gormedim yaptıklarını. Hayvan kuma yapacak tabi kum mu biraktilar da etrafta sanki! Bahçeye gömdügüm ölen kedime bile laf etti orda kurtlanir o dedi çocuğum orda toprak oynuyodu dedi. Allah in cezası pislik.. nerden bileyim senin çocuğun orda ben toprak oynayacagini. Kedimi çöpe mi atsaydm.. mezar bile çok geliyo artık mezar bile yaptirmayacaklar.. neyse ben bi gün çöplüğün oraya koydum ordan da alan olmuş evimizin önünde kimse dokunamiyodu bu kadın hariç ???? ben her gün her gün mama kabı götüremem sonuçta oralara. Yerlere de dokemem mikropludur. Yemin ederim bezdim. Aklımdan bin türlü şeytanlık geçiyor. Gittim bu sefer yan apartmanın dibine koydum ordaki teyze de istemedi.. hatta tutmasam dokecekti mamaları.. kendimden kaç yaş büyük kadına bağırdım sinirden. Sizi şikayet edeceğim dedim. Edersen et buraya alıştırma istemiyom git kendi evine koy dedi. Onlara sinirmden sabah polis karakoluna gittim ordaki bayan polis de hayvansevermis aynı sorunlari yaşadım. ama polis olmama rağmen hicbisey yapamadım başka yer buldum oraya koydum sen de öyle dene dedi.

9 CEVAP

haticeasci_

Siz de çok zor günler atlatmissiniz :( gerçekten tüm kanun ceza her şey lafta.. Allah bunun gibi insanları bir lokma ekmeğe muhtaç bıraksın başka bişey demiyorum. Ve hiç acımıyorum da.. kediler hiç kokmuyor ki koksa evimizin içinde besledigimiz kedi de kokar. Koku falan bahane vicdansizliktan yapıyorlar bunları. Güya namazında niyazinda müslüman bir de bunlar... Ben mamayı başka yere koycam ama bunlara da evin önüne mama koymaktan daha beterini yapıcam. Evlerini böcekler fareler çiyanlar bassın inşallah

haticeasci_

Şimdi ifadenizi alsak. Onları cagircaz onlar da kendini savunacak iş mahkemeye kalacak ordan da pek bisey çıkmaz ugrastignla kalırsın dedi.. dayanamiyorum artık daha yetkili kime şikayet edebilirim ben bu pislikleri ya... Orman ve Su islerine şikayet etsem acaba gerekli cezayı verirler mi... Şuanda mamanın yerini değiştirdim ama çok huzurumu bozdular yine de ceza almalarını istiyorum ibret olsun bir daha karışmaya korksunlar istiyorum.. yan taraftaki komsuya seni şikayet edicem dedim korkuttum o da korktu oğlum polis hicbisey olmaz dedi aklınca beni kandırıyor ben de inandım.. olur mu olmaz mı gör o zaman dedim..ama polisten elim bomboş döndüm ne yapıcam ben :( belediyeye yazdım cevap yok. Bayram nedeniyle köye gidiyorum ama dönüşte belediyeye de gitcem ne yapabilirim belediyeden iş çıkar mı dersiniz? O mamayı başka yere koysam da bu insanlar cezasını çeksin istiyorum. Arabanın üstünde uyuyan kediyi bile kovuyorlar hiç kimseye zarari yok. Yani pisletmesi her şeyi bahane. Aklıma türlü seytanliklar geliyo bunları kedilere muhtaç etmek istiyorum balkonlarina bahçelerine fareler salmak istiyorum ???? hiç böyle bir insan değildim çok kötü hale getirdiler....

Gelyahron

Eski oturduğumuz ev birinci kattaydı. Kedilerimiz rahatça çıkıp giriyorlardı. İki yan binada oturan bir amca sokak kedilerini besliyordu. Gel zaman git zaman nüfus arttı. Apartmanda ikinci katın balkonuna çıkmaya başladılar. Tabi bizim ahmak komşular bizim kedilerden bilmeye başladılar. Apartman önüne koyduğumuz mama kaplarini su kaplarini tekmelediler. Apartmanda koku olduğu için; apartman kedilerden kokuyor, balkonumuza çıkıyor vs. gibi şikayetleri arttı. Apartmandaki esas kokunun sebebi, malzeme konulan merdiven altındaki boşlukta farelerin cirit atmasıydı. Video olarak bunları çektik. Görüntüleri toplantıda izlettik ama ne çare . Koku bizim kedilerden kaynaklanıyormuş. Bunlar zamanla evin arka bahçesine çöp atmaya başladılar. İşte çocuk bezidir sofra artığıdır. Belediyeye şikayet ettik bir sonuç çıkmadı. En son yönetici geldi kapıya; sizi istemiyoruz

Gelyahron

Evden çıkın diye. Olay çığrından çıktı. Baya kavga şekline dönüştü. Tehditler, tacizler. Emniyete gittik komisere anlattık ses kayıtlarını dinlettik. Sadece dinledi ama. İşte ne var bunda bunlar tehdit mi? Adam öldürmek kolay mı? Dağ başında mi yaşıyoruz? gibi dalga geçer gibi konuştu bizimle. Şikayetçi olursak savcılık vs. Oraları anlatmayacağım. Taşınacağı mız gün ne kadar pislik varsa arka bahçeye topladık. Üzerine benzin döküp yaktık. Evi hayvan seven ve kedi besleyen birine kiralamayı düşünüyoruz. İnsanlarla ugraşılmıyor. Mevzu hayvan olunca kimse ilgilenmiyor maalesef

noscrubs

Nasıl bir çözüm üretilir tam olarak bilmiyorum ama bir örnek veriyim size, benzer bir olay esnasında sosyal medyanın gücünü kullanıp olumlu sonuç alanlar var. Kadın video çekmiş kavga ederken, bunu tüm hayvan severlerin olduğu hesaplara atmış onlar da paylaşınca belediye gönderiye yorum yazdı gerekeni yapacaklarına dair.. Yani üzülüyoruz elden başka bişey gelmiyor hiçbir yere sığdıramıyoruz onları açlıktan ölsünler istiyoruz onun yetiştirdiği çocuk ileride ya katil olacak ya da etrafa zarar verecek çünkü sevgi aşılanmadan büyüyor, insan olmak diğer canlılar bizden daha az değerli mi demek kör bir kalbe bu asla anlatılmaz ben artık pes ettim burası hep karaktersizlerin kazandığı bir dünya :) dilerim bir gün uyandığında kendini aynı konumda bulur bir yudum suyun yok sokaktasın kimsenin dilinden anlamıyorsun kimse yüzüne bakmıyor hayatın saklanmakla geçiyor arabalardan, havadaki tekmelerden, başka hayvanlardan. Tek dileğim bunu yaşamadan ölmemeleri

noscrubs

Bu dünyayı birlikte yaşamaya mecbur değil miyiz anlamıyorum soyları mı tükensin istiyolar, dünyada sadece insanlar mı hüküm sürsün kendinden başka canlı türünü sevmemeye yemin mi ettin senin gibi oda can taşıyor oda acı çekiyor korkuyor ne farkımız var bi saydırmak isterdim. Zaten en komiği sen onların yaşam alanını işgal ediyorsun sokaklar onların yani biraz utan, utanmayan insan olur mu lan..

Gelyahron

İnşallah daha beteri olur da b"klarinda boğulurlar.

Maalesef böyle işler hukukla halledilmiyor. Ya tatlı dille ya kaba kuvvetle...
Kediyle köpekle uğraşacak savcı yok...

derya1616

bende binamızın yanindaki arsada yaklasik sekiz on kedi besliyorum. simdilik bir sıkıntı yok. ama bu benim birazda sert durusumdan oluyor.ayni zamanda esimden de cekiniyorlar.yoksa simdiye kadar illaki bisey yaparlardi.mama kaplarina dokunani görsem tasinmak zorunda kalan o olur.arkadaslar bunlar kaba insanlar vicdansizlar ama sadece kendinden gucsuzlere oyleler.aslinda korkaklar.siz durusunuzu bozmayin en bastan tepki sert olunca siniyorlar.al kedi kakasini sür kapisina bak noluyor .ya orda o kaplar kalacak yada boklu kokularla ugrassinlar.daha agir yazmim .kedi sevmeyenin teeeee.........