Köpeğimin Cinsini Bilmiyorum. Acaba Nedir Bilen Olur Mu?

Buskut
Buskut

191 Puan

Köpeğimin cinsi nedir sizce? Bilen olur mu25 CEVAP

bbeyzvv
bbeyzvv

125221

YÜZYILIN DUYARI YOK BÖYLE BİR ŞEY


MehmetDMerlin
MehmetDMerlin

1933

Sibirya kurduyla golden kırması gibi çok sevimliymiş önemli olan huyu ama bence bu iki cinsin kırması olabilir ikisinden de biraz var


zibityus
zibityus

968

cinsini bilemedim kırma gibi zaten ama bence köpeğim kelimesi onu bir eşya statüsünde gösteriyor onu. yani mesela telefonum kitabım yani cansız şeyler. bir insana insanım demiyoruz. köpek arkadaşım desek daha güzel bence ya da tüylü dostum :) sizce de öyle değil mi


zibityus
zibityus

968

bunu iki farklı yönden ele alalım;
öncelikle sahip olunan şey sizindir ve bu şeyin hakları da size aittir, yani siz karar verirsiniz ne yapacağınıza ve onun şikayet etme dava açma gibi bir hakkı yoktur. başka biri size neden böyle yapıyorsun diyemez mesela çünkü o sizindir ve istediğinizi yapma hakkına sahipsinizdir.
ülkemizde dahil olmak üzere bir çok ülkede (bunlara gelişmiş ülkelerde dahil) hukuki yollarda köpekler ciddiye alınmaz, evinde beslediği köpeğe her şeyi yapabilir bir insan. kendine bu hakkı görmesi ona sahip olduğunu düşünmesinden ve istediğini yapabileceğini düşünmesinden gelir.
böyle bir durum varken mahkemelerde hukuki süreçlerde köpeklerin haklarından pek bahsedemeyiz çünkü biz onun haklarını zaten yok sayıyoruzdur. onun hakları bizim istediğimiz kadardır.
bir diğer konu da insan psikolojisi, o da bununla aynı şey aslında. insanlar çocuklarına oğlum kızım der veya aşkım karım kocam der, insan, bir başka insana sahipmiş gibi hitap edebilir ama mesela o benim insanım demesi de garip gelir bu da ayrı bir tartışma konusu aslında(türcülük var burada da). sonuç olarak bir insan özgürdür ve birine sahip olduğunu sadece zanneder aslında böyle bir durum yoktur. tüm canlılar için bu geçerli. bir köpekte size sahip değil siz de bir köpeğe sahip değilsiniz. köpeğe oğlum kızım demeniz de sadece aranızda ki ilişkiyi zedeler.
ben köpek dostumun köpek zihninde dünyasında benden daha olgun olduğunu farketmeden önce ona oğlum derdim. köpeklerin zihni bizim gibi değildir bir insanın ergenliği 20 30 yaş arası biter bir köpeğin ise 1 yaşından sonra ergenliği bitmiştir mesela. ikinizin yaşlarını yaşanmışlıklara ve ömür süresine göre değerlendirirsek belki köpeklerin çoğu beraber yaşadıpı insanlardan daha büyük daha olgun ve yetişkin hale gelmiştir. köpek bunu farkeder ama insan farketmez yada farketmek istemez.


Milovat
Milovat

2547

Bence benim kediler bana insanım da demiyor, kölem diyor bunları sesli okuyacağım ki duyarlı olsunlar. Kedi kölesi değilim ben be! Küçük sehrazatlar djfkskgks


zibityus
zibityus

968

gülmek aklına geldi ben söyleyince :) senin gibi insanlara bayılıyorum


Buskut
Buskut

191

Düşünceniz için teşekkür ederim. Siz öyle dersiniz :)


Buskut
Buskut

191

Çok sevimli evet :) huyu da güzel, çok hareketliyiz. Oyun oynamayı çok seviyoruz :)


zibityus
zibityus

968

siz de öyle şeyler deseniz iyi olur bir canlıya sahip olamazsınız çünkü.


Buskut
Buskut

191

Ona nasıl davrandığımı ya da normalde nasıl hitap ettiğimi size anlatacak değilim. Düşüncelerinizde haklısınızdır ama illa bir ispat peşine gitmeniz komik oluyor. Diyeceğinizi dediniz mi? Dediniz. Sonrasında bişi yazmayabilirdiniz. Saygı duyuyorum ama yeterli bence.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 385 Görüntüleme
  • 25 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 27117 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR