Ucuz Ve Kaliteli Mama

helincelik

Malum biliyorsunuz kedi mamalarının fiyatı uçmuş durumda ve bir anda artmaya başladı. Normalde advance kullanıyordum ama artık bütçeyi yettirememeye başladım. Hem kaliteli hem de advance'e göre biraz daha ucuz mama var mıdır?

19 CEVAP

AnneRoss

@Poficann Özür dilerim ama Micho nun içinde et bile yok, kurutulmuş tavuk proteini var hansi unu falan var anca nasıl kaliteli oluyor ? Bence yanlış bilgilendirmeyelim, Micho alt segment mamalardandır. N&d, Mystic, Matisse benim bildiğim iyi ve et içeriği güzel olan markalar.

Ebraerdem

Mystic fiyatına göre çok kaliteli

Esila46

Reflex nasıl arkadaşlar??

bbeyzvv

ben burada aylar önce mystic diye tuttururken herkes linçliyodu beni fğdüxlsixmeşfmd MYSTİC KAZANACAK

servetnilay

Felicia yı çok övüyorlar bi deneyin isterseniz

bbeyzvv

matisse önermem ben bizimkiler nefret ettiler hiç mama seçen kediler değillerdi
nd veya mystic alabilirsiniz

Esila46

@AnneRoss teşekkür ederim yeni kedi sahiplendigim için pek bilgili değildim reflex aldım. Bı daha ki sefer içeriğine çok dikkat edicegim. İyi günler...

Poficann

Micho alabilirsiniz kaliteli bi mama hem de fiyat olarakta gayet iyi kedim bayılarak yiyor:))

iidyl

şu an önerebileceğim iyi içerikli sadece mystic var..

içeriği kötüleştirirsek bonacibo, felicia ve brit care geliyor ama mystic en iyileri

nilayy24

Mystic

gizemt77

sanabelle aliyorum ben de alman markasi, ust segment ama proplan, royal caninden daha uygun fiyat olarak. acik aliyorum 2 kilosu 90 kusura geliyor.

ihsanure78

mystic, pro choice f/p mamaları bence

iidyl

reflex çok çok kötü onun yerine mystic alın bence

AnneRoss

Reflex de yine içeriğinde et olmayan ama etçil bir hayvan maması olan mamalardan. Kesinlikle almayın, uygun fiyatlı başka önerilere bakın ve içeriğinde taze et bulunmasına dikkat edin seçtiğiniz mamanın.

Bu konuda size bir tecrübemi aktarayım. Kedim bana geleli 1.5 ay falan oldu ve önceki sahibi ProLine mama kullanıyormuş, içeriğinde aynı Reflex gibi doğru düzgün bir şey yok. Tüyleri seyrekti, keçe gibi de sertti üstelik daha zayıf bi kediydi. Sahibi çok sevdiği için bana bu öamayı alabilirsin dedi hatta baya iştahlı yiyomuş. Ama hayvanın o kadar çok mama yemesinin sebebi mamanın içinde hiçbir şey olmamasıymış meğer. Sonrasında Mystic Gurme aldım kızıma hemen, çok sevdi yine ama %40 et içeren bi mamaydı bu sefer. Tüyleri uzadı ve gürleşti, parıl parıl parlamaya başladı, yumuşacık oldu. Kilo aldı, dışkısı yumuşadı, kabızlığı tüy dökümü vs azaldı ve şuan geldiği halinden çok daha sağlıklı.

Mama içeriği sandığımızdan çok daha önemli yani, o yüzden bu konuda hassas olun lütfen.

Bikedi

Ben de bu gune kadar proplan, royal canin kullandim ama mystic icerik olarak cok iyi ben de aldim. Sirf markalastiklari icin para tuzagi resmen. Ama tabi her kediye iyi gelir mi bilmem. Az miktarda alip deneyin isterseniz