Mystic Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Miyumiyuu

Az önce numune formunu doldurdum (numune ne zaman gelir bilemiyorum) fakat birkaç yorumu okuduktan sonra mamadan biraz şüphe etmedim değil, et oranı gerçekten yüksek fakat fiyatı buna rağmen aşırı uygun? Tabii alışmışız et içeriği yüksek olan mamalara 200-300 lira vermeye ondan hep bu şüpheler..şu an bu mamayı kullananlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim..

16 CEVAP

Erogluekiin

Merhaba, içeriği fiyatına göre iyi vir mama olduğunu düşünüyorum. Mystic bu sitede baya çok konuşuldu eğer mystic diye aratırsanız soru kısmında bir sürü cevap alabilirsiniz. Ben 15 kg aldım kullandım 2 kedime ve bitirdik. Yediler sevdiler. Tüy dökme sorunu oluşmadı bir problem yaşamadık. Çok dışkı kokuttu ama o ara kötü bir kum kullanıyorduk ondan da olabilirdi. Eğer bütçeniz daha fazla mama almaya yetmiyorsa ( golosi öneririm) mystic tercih edilebilir. Ama et vererek desteklemeyi unutmayın ???? Ben şu an nd kullanıyorum ama bütçem daralınca alacağım mama mystic. Yani ikinci kez almayı düşünürüm. Gerisi sizin düşünceniz, iyi geceler dilerim.

yusufsaygin2

Kurutulmuş ve taze et oranı toplam %50 olarak belirtilmiş. Mystic mamanın diğer mamalardan ucuz olmasının sebebi tamamen yerli üretim olması.
Şu anki dolar/euro kurları zaten belli. Bunlara ekstradan gümrük vergisi falan eklenince 100 TL olan mama birden 150-160 TL oluyor.

yusufsaygin2

++Bu yüzden diğer mamaların fiyatları yüksek geliyor. Fakat Mystic mamanın maliyetine ekstradan bir gümrük vergisi vs. eklenmediği için fiyatı minimalize edebiliyor.

izelizl

Yerli üretim olsa bile fiyatın bu kadar uygun olması hala şüphe barındırıyor çünkü ete ne kadar para verdigimizi biliyoruz, ülkemiz ucuz et alabildiğimiz bir yer değil. Biz etin kilosuna örneğin 60 verirken yurt dışında 15 veriyor insanlar. O yüzden orada yasayanlarin kendi ülkesindeki mamalara az ödemesi normal gelirken burada bana normal gelmedi, umarım düşündüğüm gibi değildir. Ayrıca büyük ve küçük baş dahil eti ithal eden ülkeyiz, mamanın 1.5 kg si 30 tl bide kar paylarını düşünelim maliyeti ne yani bu kadar malzemenin 5-10 tl mi. Şaşırtıcı

Zeynepulku

Arkadaşlar su an dolar 7 lira. Çoğu içeriğinde iyi et bulunan mama (nd, orijen, acana) yabancı ülkeden geliyor ve gözle gorulur bir şekilde pahalı oluyor. Belki de kendi ülkelerinde bu kadar pahali degildir. Ama bizim ülkemizde pahalı oluyor.-vergisi falanda eklenince birde- Mystic mama türk mali, burada üretiliyor. O yüzden biraz daha ucuz. Bu mamalar tarım bakanlığınca kontrol ediliyor. Bir sorun olacağını düşünmüyorum.

AnneRoss

Fiyatının bu kadar uygun olması diğer arkadaşların da dediği gibi yerli üretim olması, kur farkı ve gümrük gibi çıktıları yok markanın. Ben 15 kg lık gurme aldım, tüy dökümü yaşamadık, kabızlık ishal vs yapmadı, gayet severek de yiyo mutluyuz.

miyaavv

Bi numune için 8,5 tl vermek hiç istemiyorum bende yakın zamanda 1,5kg almayı düşünüyorum ama yemezse diye korkmuyor değilim

AnneRoss

A bir de evet baya numune yolluyolar, bana ek olarak köpek maması bile eklemişler, iki kere numune istemiştim 9-10 paket kedi maması vardı herhalde toplam 14 lira ödedim. Hala onları bitiremedik dkskdkf

Ozge00

Bir numune değil vallahi bana 6 paket yollamışlar. 3 tane tavuklu, 3 tane balıklı. Nerden baksan yarim kilo vardir. Yani cok pahalı değil. 7 TL ödedik biz.

yusufsaygin2

Bana da numune olarak 3 tane yavru yollamışlar, gönderici ödemeli..

Esila46

Numuneyi nasıl istiyoruz.

Mystic hakkında burada okuduklarımdan dolayı olumlu şeyler oluştu bende ve dün buradan 1,5'luk Mystic gurme sipariş verdim, normalde Nd veriyorum ama yavrucağızıma ara sıra değişiklik olsun istiyorum. Yani şöyle bişey her ne kadar vergiydi döviz artışıydı falan desekte sonuçta aşırı ucuz üst segment mamalara göre,
e bu yüzden illâki onlar kadar olamaz bence. Bakalım deneyip göreceğiz.

Mmuussaa

Sosyal medya hesabından en çok yorum yazana mama hediye diye kampanya yapmışlardı. Tabi rekabet olunca insanlar fazla yorum yazmak için emoji harf sayı şeklinde kışa yorumlar yazmaya başladı. Sonra kampanyamızı suistimal ettiniz diye ınsanları suçladılar. Bu yaptıklarının yanlış olduğunu yazdım cevap bile yazmadan engellediler. Eşimden yazdım yine cevap vermeden engellediler. Mamasını alsam bozuk çıksa demekki yine aynısını yapacaklar. Tavsiyem kendini ispatlamış mamalar alın.

Mmuussaa

Sosyal medya hesabından en çok yorum yazana mama hediye diye kampanya yapmışlardı. Tabi rekabet olunca insanlar fazla yorum yazmak için emoji harf sayı şeklinde kışa yorumlar yazmaya başladı. Sonra kampanyamızı suistimal ettiniz diye ınsanları suçladılar. Bu yaptıklarının yanlış olduğunu yazdım cevap bile yazmadan engellediler. Eşimden yazdım yine cevap vermeden engellediler. Mamasını alsam bozuk çıksa demekki yine aynısını yapacaklar. Tavsiyem kendini ispatlamış mamalar alın.