Lütfen Acil Yardım Edin

Kedim 5 aylık sokak kedisi.Günlerdir hatta sabah bile hiç sıkıntısı yoktu.Bir anda bağıra bağıra miyavladı her yere ama her yere dışkısını yaptı ardından 3 kere kustu şimdi gayet normal.Veterinerimiz de şuan kapalı.Ailem bana karşı çok sinirli.Daha 17 yaşındayım, kediyi zorla başka birine vericez vesaire diyorlar. her şey için endişe içindeyim.Ne yapacağımı da bilmiyorum.Başka bir kedimiz daha var onun 1,5 yıldır hiç böyle bir problemi olmadığı için tüm suçu bu yavrucağızda buluyorlar.Lütfen bana yardım edin beni bilgilendirin bana yardımcı olun

18 CEVAP

Ayseenur10

Yinede en kısa sürede veterinere götürmelisiniz. Yarın sabaha kadar gözlemleyin ve sabah veterinere götürün başka bi sıkıntısı varsa ilerlemeden tedavi olması çok daha iyi ve daha az maliyetli olur

Bu arada ne bekliyorsun ne yardımı istiyorsun diyenler için daha 17 yaşında olduğum için kedilerin maddi sorumlulukları aileme ait bundan dolayı bana çok bağırdılar onlara kaç kere kedinin sağlık sıkıntısı olduğu için böyle bir durumda olduğumuzu anlatıyorum hiç dinlemiyorlar bana kızıp bağırıyorlar

Blychee

Hayvanın bir derdi var ki bu şekilde davranmış. Neden kedinin kendi kabahati olsun, dili olsa kabahati olmadığını söyler zaten. Kakası ishal şeklinde mi? Yememesi gereken bişey yemiş olabilir. Aşı vs. yaptirdiysaniz bazen bunlar da ağır gelebiliyor. Burda asıl üstünde durulması gereken kusma devam ediyor mu? Kakası ishal şeklinde mi? Eğer bir günden fazla ikisi beraber devam ederse sıkıntı. Ama bir iki defalık olup bittiyse genelde sorun olmuyor.

Ozge00

Parazit aşıları yapıldı mi?
Farklı bir şey yedi mi?

Zaten ben de bunu diyorum bir şeyi var hayvanın.Kakası biraz ishal şeklindeydi evet.2 defa kustu sadece şuan ise normal mamasını yiyor sarılıyor

Blychee

Ailen destek çıkmıyorsa ve sende maddi destek sağlayamıyorsan en iyisi kedilerini başkasına sahiplendir. Bu kadar kolay nasıl böyle diyebiliyorsun dersin belki ama sevme ihtiyacını gidermek için sokaklar kedi dolu. Sonra dışarı atma durumu olmaz en azından. Çok iyi anlıyorum seni ama 17 yaşındasın eve üniversite kazanınca ne yapacaksın.. bence bu yaşadığın durumdan yola çıkarak bunları bir düşün. Can sahiplenirken evdeki herkesin rızası olması gerekir yoksa her iki taraf içinde eziyete dönüşür.

Yakın zamanda aşısı yoktu olmadı gerektiği zaman da biz hemen götürüyoruz o yandan bir sıkıntı yok büyük ihtimalle yememesi gereken bir şeyi yedi ve biz görmedik

Blychee

Evde saksıda falan bitki varsa onlardan da yemiş olabilir

Evet ama cidden ona çok bağlıyım bana çok sevecen yaklaşıyor onu bırakamam başka birine sahiplendirdiğimde o sahibi çok daha iyi bir sahip olsa bile hayvanın psikolojisi alt üst olur başka bir çaresi yok mu?zaten yakın zamanda götürürüz onu öte yandan ailem aşırı katı olduğu için bu 2-3 gün içinde asla götürmezler ama 1 hafta geçmeden de götürürüz

o da olabilir evimizde hayli bitki var.eğer öyle bir durumsa bir kaç güne geçer mi

Ozge00

Ne bitkisi var evde? İnternete yazarsanız çıkar fotoğraflari ile birlikte. Kedi için zararlı olanlari kaldırırsiniz en azindan ama bitki zehirlenmesinden ziyade baska bir şey de olabilri

Blychee

Ölebilir bile bence bekletmeyin böyle şeyler hafife alınmaz. Benim yavrularimdan biri ishal ve kusmadan öldü maalesef müdahale ettiğimiz halde.

Blychee

Yavru kaç aylık eğer küçükse başkasına alışması kolay olur merak etmeyin

kubraturan

Aleo vera varsa kediler için zehirleyici

Evet var.Ortalıkta olmamasına rağmen gözle kaş arası yemiş kemirmiş olabilir bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler