Sen Hangisini Tercih Edersin???

MyLittleDogs

Merhaba sizlere bir sorum olacak :)
Sence kedi mi? Köpek mi? Tabi ki her evcil hayvanın kendine özgü bir zorluğu, özelliği ve görünüşü var. Sen hangisini seçersiniz, yorumlara bekliyorum. Kediye ve köpeğe örnek fotoğraf da koyacağım. Kendime soracak olursam köpek derim :) Çünkü hayatımın çoğu köpeklerle geçti❤ Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim kedi de köpek de dünyalar tatlısı :)

29 CEVAP

ygmrtzl

bence kedi , eğitmesi zor fakat çok temizler ve çok sevimliler :)

Şansım olsaydı da şuan kedim var ama keşke köpeğim olsaydı köpek daha sadıktır söz dinler tavsiyem köpek sahiplenmeniz.

alabalik32

İkisininde çok seviyorum ama bence kedi. Köpekleri tuvaleti geldiğinde dışarı çıkarmak zorundasın açıkcası huylanıyorum ben.

Siyammm

Ben köpekçiyim ama kedim var kedileride çok seviyorum.
Köpek bakmak zor iş;
*Günde en az iki kere tuvalete çıkarmak
*Dini sebebler
*Havlama gibi komşu sorunu ortaya çıkaracak şeyler.
Ama artılarıda var mesela eğitimle köpeği değiştirebilirsin ama kediyi değiştirmek zordur

Lilyycm

Hem kedim hem köpeğim var ikiside aşırı güzel :)
Çok çokkkk farklı iki karakter.
Köpeğim sevgi delisi resmen bana aşık kedim kendine aşık sevdirmez asabi :)

Ayselgns

Dünyamın merkezinde olan bir kedim var.. Köpek de çok seviyorum ama ben çok titizim.. Sokakta patileri ile gezip eve girmesi onun temizliği fazlasıyla yorucu gibi geliyor. Kedilerin mesafeli ama bir o kadarda beni sev tavırlarını çok seviyorum :)

Minimesi

Bence kedi ama sürekli sevmek isterseniz köpek daha iyi köpek sahibine sadık kendini sevdiriyor ama kedi evin kralı gibi istemiyorsa sevemezsiniz ama köpek daha çok kokuyor ve günde 2-3 kez gezdirmek gerek sabah çok erken gezdirmen gerek tuvaleti içinde dışarı gitmen gerek ve tuvaletini yaptı bırakmayacaksın pisliğini poşet ile alacaksın ama kediyi öyle günde 3 kez gezdirmeye gerek yok zaten kumu evde oluyor arada birde ben temiz hava alsın diye dışarı çıkarıyorum ama öyle sokağa değil şehir merkezinden uzakta hobi bahçemiz var orda çimende gezdiriyorum

Hakanynce

Bahçem de 7 tane kangal var vazgeçip veremiyorum rahatsız olur mu diye düşünüp evin içine de kedi alamıyorum keçilerim ve tavuklarım derken atlar kuşlar abi hicbirinden vazgeçemiyor insan yeterki bir bağın olsun aşk gibi bisey sanırım bu...

yagmurryamaan

Ya ben bütün hayvanlara aşığım sivri sinek bile öldürmem ama kedilerin özgür tavırlarina ayri bi hastayim🙋‍♀️

Mapple2

Köpekler kendini İnsan , Kediler de Tanrı sanırmış :) Köpekler düzyazıysa Kediler de Şiirdir...

MerveTurhaann

1 kedim ve 1 köpeğim var. Kedi bakımı daha kolay köpeğinki zor. Bizim bahçeli evimiz var buna rağmen her sabah ve akşam en az 1 saat köpeğimizi gezdiriyoruz, aşırı ilgi ve bakım istiyor. Haftada üç kere orman yürüyüşlerini götürüyoruz. Kefi bakımı ise bana göte daha kolay ben kediciyim

alabalik32

Apartman dairesinde bakılacaksa kedi tercih ederim. Köpeğin sorumlulukları daha fazla kış günü kar çamur demeden tuvalet ihtiyacını dışarda yaptırıp yürütmek zorundasınız. Birde sokaktan eve gelip o ayaklarla eve alamam ben.

Elifkirci

Köpekler daha sadık ve bağlı ama yinede kedi derim ayrı bir tatlılığı var :)

seliinkececi

bahceli evim olsa bahcede kopek evin icinde kedim olsun isterim :) suan apartman dairesinde ancak kedi bakabilirim...