4 Tane Bebeğimiz Oldu

Miyhavponmil

Kedim komşunun bahçesine doğurmuş geçen bulduk 4 tane sağlıklı bebek olmuş daha önce böyle bir durum yaşadık.Yavruları aldık ertesi gün taşıdı daha önce o yüzden yerlerine hiç dokunmadık daha gözleri açılmamıştı ne zaman alalım?
Bir de 4 tane siyah bebeğe isim önerileri verebilir misiniz? Gece diye kedim var????

22 CEVAP

Anonymus552223

Hayirli olsun ama kedinizi kisirlastirmaniz lazim. Basina ne gelecegi belli degil. Isimden önce o yavrular orada nasil buyuyecek baslarina bir is gelmeden onlari dusunun. Erkek kediler bogabilir. Enfeksiyon olabilir. Hem sizin evinize doguracsk kadsr guvenmemesi de ayri bir sorun. Yavrular 2 aylik olunca (yaşarlarsa) anneyi kisirlastirin. Yer degistirme konusuna gelince yavrular 3 4 haftalikken alin eve bence. Cunku yurumeye basliyorlar bir yere girip sıkışabilirler ve kaybolabilirler. Suan size guvense suanda da alabilirsiniz aslinda ama duzgun yer yaparsaniz taşiyip goturmez bence. Kuytu bir yere her yere kapali içi yumusak kutu koyacaksiniz. Ayakalti bir yer olmayacak. Kutuya sadece annenin girebilecegi kadar delik açın. Icine yumusak bezler koyun. Yarim metre kadar olsun kutu hatta belki biraz daha buyuk

Anonymus552223

Arkadasin demek istedigi kendi kedisi komsuya yavrulamis. Yavrulari iceri tasimak istiyor. Kisirlastirmayip 4 kere dogurtmaniz aşiri fazla sorumsuzluk. Bir sekilde yolunu bulmalisiniz hic bir kedi veterinerden hoslanmaz zatrn. Ne oluyor onca yavruya

sforselin

Bir saat uzaklık onun fazladan yaşayacağı 3-4 yıl için kabul edilebilecek bir mesafe. Kısırlaştırma konusunu tekrar düşünmenizi isterim. Yavrular da sağlıklı büyürler umarım.

Aylin9995

Merhaba :) Oncellikle yavrulara en az 4-5 haftalik olana kadar kesinlikle dokunmayin lutfen. Birakin annesi ilgilensin, anneye gereken mamalari verebilirsiniz. Anliyorum ki kediyi eve almiyorsunuz ama yine de sizin kediniz fakat disarida yasayan bir kedi oldugu icin kisirlastirmak sizin sorumlulugunuz degilmis gibi goruyorsunuz. Eger bu kedi ile ilgileniyorsaniz, onu besleyip sevgi gosteriyorsaniz o sizin sorumlulugunuzda ve kisirlastirilmasi gereken bir kedi. Kisirlstirilmadigi surece fabrika gibi uremeye devam edecektir. Bu hem kendisine yazik olur hem de dogan bebeklerine. Bebekleri saglikli diyorsunuz ama hastalanip olmeleri yuksek oranlarla gerceklesiyor. Eger buyurler ise bile sokaklarda copten yemek kovalayan onca sokak kedilerinden birisi olacak ondan sonrasinda da disi olan yavrular henuz 1 yasina girmeden kisirlastirilmadigi icin onlarin da yavrulari olacak. Bu dongu boylece devam eder. Eminim ki kimse uzmek istemez sizi ama gercekleri bilmeniz gerek ki kedinizin daha fazla yavrulamamasi gerekiyor. 4-5 hafta araliginda yavrular sutten kesilecekler. O sirada kisirlastirmayi ciddi bir sekilde dusunun lutfen. Basarilar :)

Anonymus552223

13 yasinda dusunmeyebilirsiniz evet. Genelde cevap verirken 18 ustu oldigunuzu dusunuyoruz. Fakat bosa gidecek diye birsey yok. Pekcok sokak kedisi kisirlastirip sokaga saliyoruz. En azindan sokakta sadece kendi canini dusunsunler yavrularla ugrasmasinlar ve de dogan yavrular sefil olmasin diye. Cunku siz ne kadar baksaniz da belli bir nufusun ustune ulasinca kontrolden cikiyor. Ve yavrularin cogu birbirinden hastalik kapiyor veya ölüyorlar. Suan icin imkaniniz olmayabilir yastan dolayi ama ilerde dusunursunuz. Kirdiysam ozur dilerim

Drawhel

Neden alıyorsunuz anlamadım?

Ozge00

Siz dokunmayın kedi rahatsız olur. O güvende hissettiği yere götürür yavruları, taşır kendi.
Sokakta mi bakıyorsunuz evde mi?

Anonymus552223

Kedim dendigi icin evde bakildigini dusundum. Ama sokakta bile bakilsa eve dogurmak istiyorlar normalde

ayays

Şuanda alınabilir mi? DaHa yeni doğmuş bebek anneden "çalınarak"sahiplenilmez. 4 haftalık olmalı en az.

Miyhavponmil

Öncelikle kedim ve yavruları gayet GÜVENDE ki ben sizden isim istiyorum.Bizim evin yakınlarında köpekler ölduğu için 3 doğumunu da komşuda yaptı.Kedim çok agrasif bir kedi olduğu için veterinerlere zorluk çıkarıyor.Yavruları gördük gayet sağlıklı idi.Kedim çok tedirgin olduğu için dokunmadık.Bu kedimin oradaki ilk doğumu değil 4. Doğumu kedim de neredeyse erişkin bir kedi.Sağlıkları konusunda asla bir kaygınız olmasın.Profilimden bakabilirsiniz kedim geceye onu da ponçik doğurdu.Ve köpek yoktu o zaman.onu yuvasına annesiyle birlikte getirdik kaşla göz arasında başka bir yere taşıdı.Ondan önce de başka yavruları.Sıkışama ya da başka bir şey söz konusu değil bulduk ve kendimiz tekrar yerleştirdik.Şu anda bir kasanın içindeler.Kedim acıkınca mamasını yiyor suyunu içiyor gidiyor.Takipteyiz..Düşünmeniz beni mutlu etti sağolun.

Miyhavponmil

Ablacığım.Bu kedi sizinkilere gibi bir ev kedisi değil.Dışarıda yaşayan ve bize sadık.Yqşqdığım şehirde en yakın veteriner 1 saat uzaklıkta. Yani evde yaşamıyor.Ayrıca ben sizin gibi düşünemeyebilirim.Sizi seviyorum ilginiz için sağolun kedim değil kedi demem lazım sanırım ponçiğe

Miyhavponmil

Dış ortamdaki bir kediyi kısırlqştırmak bana mantıksız geliyor.Biri yoldan geçerken kediyi çalsa her şey boşuna gidecek.

Miyhavponmil

Dış ortamdaki bir kediyi kısırlqştırmak bana mantıksız geliyor.Biri yoldan geçerken kediyi çalsa her şey boşuna gidecek.

Miyhavponmil

Dış ortamdaki bir kediyi kısırlqştırmak bana mantıksız geliyor.Biri yoldan geçerken kediyi çalsa her şey boşuna gidecek.

Miyhavponmil

Ben sorumsuzun tekiyim heralde siz beni cidden çok üzdünüz böyle güzel bir plartformda henüz 13 yaşındaki kedisini düşünüp size danışan bir kişiyi şu anda ağlatmak üzeresiniz.Ben sokaktaki bir cana sahip çıkıp ona bağlanayım bu sorumsuzluk olsun.Bir kedi satın alıp sokağa terk edenler sorumlu olsun.Ailem evde bakmama izin vermiyor ben de sokaktaki canlara bağlanıyorum.Onlara mama vitamin yaş mama veriyorum oyuncak alıyorum.Tarıyorum.Ben sadece size danıştım Çağla Abla imkanım olsa ben onu oralara gönderir miyim evde en iyi yere yer yaparım.kısırlqştırım ama olmuyor ben de ancak böyle yapabiliyorum nolursun anla beni