Kedim Altına Yapıyor

Kkzeynep

Dün sokaktan bir kes sahiplendim kardeşlerinin biri hastalıktan biri arabadan biride köpekten öldü egzosa girmişlerdi ve hepsi simsiyahtı kendilerini yaladıkça zhirleniyorlardı diğerlerini veterinere götüremedim ama bunu kurtarmak istedim veterinere götürdüm kan ilacı verdi aşılarını yaptırdım ve eve getirdim yıkadım ama siyahlık gitmedi hayvan kuru mama yemiyor Ve hiç durmaksızın uyuyor dün gece yatağa işemiş kumu öğrenemedi bugün yine uyurken altına yapmış ve rengi koyu sarıydı tuvalete götürdüm şimdi orda uyumaya devam ediyor ıslak mama aldım yalıyor ama ağzına aldığı parçayı geri çıkartıyor napmalıyım

21 CEVAP

suleren

Bağışıklığı düşmüştür, yağsız tuzsuz tavuk haşlayıp vermeyi deneyin.
Hemen öğrenememesi de çok normal, sürekli vakit geçirdiği odaya koyun tuvaletini yakın olsun kendisine. Alabilirseniz bağışıklık destekleyici malt da öneririm yavru kediler için, gimcat veya beaphar alabilirsiniz. Çok geçmiş olsun, diğer yavruları da kurtarabilsek keşke.
Hiçbiri işe yaramazsa lütfen tekrardan veterinere gidin.
O kadar üzülüyorum ki şu sokaktaki hayvanların haline.

Ozge00

Asidan sonra halsizlik, ates, ishal vs görülebiliyor. Birkac asi birden yapıldıysa kaldiramamistir küçük bünyesi. Asi zehirlenmesi olabilir. Bence de hemen bir veteriner görmesi şart.

Bikedi

İlac ve asilar agir gelmistir. Benimki her asidan sonra butun gun uyur halsiz olur. Biraz gozlemleyin parnaginizla yedirmeye calisin. Duzelmezse tekrar vet e goturun

Ozge00

Ay Allah korusun iyi düşünelim iyi olsun. Üzüldüm gerçekten. Umarım iyileşir.

Ozge00

Dişlerine bakıldı mi, dişlerinde problem olabilir. Normalde et, yas mama çok severler.
Tahmini kac aylik cok mu küçük? Ona göre öneriler yapalım

Kkzeynep

3-4 aylık çok küçük değil veteriner dişine gözlerine baktı sağlıklı dendi hayvan sürekli yatıyor sürekli bıraktığım Yerde yatıyor

Ozge00

Az da olsa yas mama, yoğurt gibi sıvı seyler yemesi lazim. Hareket etmediği icin kabızlık sorunu yaşayabilir. Elinizle yemiyor mu, mesela ben parmağımi yogurda bandırip agzina götürürdum oyle yerdi. Hali olmadığı için yemiyor da olabilir. Yemekte zorlanmayacagi sıvı seyler cok daha iyi olur. Tavuk suyu da olabilir örneğin. Yas mamayi parcali ise ezerseniz daha iyi olur. Kendini toplaması için yemesi lazim. Olmazsa şırınga yardımıyla verin

Ozge00

Yemek yedikten sonra da tuvalete götürüp ön patileriyle eseletin. Belki halsiz olduğu icin kalkip kuma gitmeyedebilir. Umarım çabucak iyileşir

Kkzeynep

Tuvalet odada aslında yarın değil bi sonraki gün veterinere götürücektim fakat çok halsiz 24 saat boyunca durmaksız uyuyor kardeşleri de biri ben yokkken ölmüş diğer ikisi aynı gün ölüdü Vetrinerden Malt isteyeceğim yarın inşallah birşey olmaz su içmesi gayet normal ama yemek yemiyor zaten oyun diye bir unsur da yok ayakta bile durmuyor sadece yatıyor koyduğum yerde bende altına yaparsa diye kumun içine yatırdım ki koku orda kalsın

Kkzeynep

İnşallah iyileşir çokça götürüyorum tuvalete hatta pamukla yardım bile ettim ama yapmıyor :(

Ozge00

Durum baya kötüymüş. Serum takılabilir.
Malt tüy icin ama siz ne için kullanacaksınız anlamadım.

Ozge00

Kedi acaba asidan sonra mi böyle oldu yoksa önceden hareket ediyor muydu?

Kkzeynep

Yavruyken gayet hareketliydi hatta veterinere götürmeden öncede veterinere gördükten sonra halsizleşti uyuyor hep hatta sokaktayken seslenince cevap bile vermiyordu uyurken aşıdan sonra

Ozge00

Ha o zman asi agir gelmiş galiba. Karma, parazit hangisi yapıldı?

Kkzeynep

BiraZdan elimle vereceğim yemezsede tavuk haşlarım artık sokaktan ilk aldığımda devlete götürmüştüm fakat ne yaptıklarının bile zor anlıyoruz hiç ilgili değiller özele götüreceğim yarın