Alışveriş Merkezi

nildogcat

Merhaba.Kedimin patisinde kırık var ve bandajını çıkarttı.Veteriner de ağrı kesici bir ilaç verdi fakat bu ilacın enjektörünün farklı olduğunu ve petshoplarda bulabileceğimizi söyledi.Bizede en yakın petshop alışveriş merkezinde.Açıkçası kedimi o haliyle tek arabada bırakmak istemedim ve taşıma kafesine koydum.İçeri girerken güvenlik bize içeri alamıyıcaklarını söyledi.Bende bütün aşılarının tam olduğunu söyledim hatta aşı karnesini bile gösterip sadece petshoptan enjektör alıp çıkacağımızı gezmeyeceğimizi söyledim.Ayağının kırık olduğunu ve arabada bırakamıyıcağımı söyledim.Ne yaptıysam ikna edemedim.Yaklaşık 40 km gidip sonunda bir petshop bulduk ve sonunda enjektörü bulduk.Sorum şu Biz böyle 5 dakikalık işlerimizde bile mi giremiyeceğiz alışveriş merkezlerine?biliyorum yasak fakat fazla abartılmıyor mu?

11 CEVAP

Badems

Avm'de petshop acip hayvan satmak serbest, iceriye kafesinde evcil hayvan sokmak yasaktir. Turkiye'de yasiyoruz cokta sasirmamak lazim.

ozgesahinn

Bademsin ilk yazdığına sonuna kadar katılıyorum burası türkiye yasaları uydurursan her şeyi yapabiliyorsun hayvan satabiliyorsun öldürebiliyorsun kimsenin bi yaptırımı olmuyor devam ediyor ama kafeste evcil hayvanını sokamıyorsun beş dk bile maalesef böyle durumlar var

Nayeli

Badems o kdr haklısın ki:( petshop da cam içinde yavruları sıkıştırmak serbest ama hasta hayvanı kafeste içeri sokmak yasak.
nildogcat sana çok üzüldüm, zaten moralin bozuk bir de üstüne bunu yaşatmışlar. ya tamam tasmada gezdirmek yasak denilebilir ama durumu açıklamışsın...senin yerinde olsam AVM deki müşteri hizmetlerine bir yazı yazardım. açıklardım ve şikayette bulunurdum. inan bana kesin geri dönerler

Maskotm

Gerçekten çok saçmaymış. Hem kafesinde hem ayağı kırık hayvanın. O zaman alışveriş merkezine hiç petshop koymasalarmış. Sinirimden köpürürdüm bana da olsaydı.

dollfacepersian

Ben markete kedimle 2-3 defa girdim. Market arabasına koyup beraber alış veriş yaptık. Kimse hiç bir şey demedi. Size neden böyle bir tepki vermişler anlamadım. Sonuçta taşıma kafesinin içinde olduğu için herhangi bir zararı olmazdı

dollfacepersian

Badems burada avm olmadığı için bilmiyordum. Tuhaf cidden.Peki markete girilebiliyor mu normalde?

Badems

Kucuk marketlerse eger insanlarin insiyatifine bagli. Hayvan giremez ibaresi olmadi zamanlarda almayabilirler de, konusarak anlasabileceiniz bi insansa eger ilgili kisiler alabilirler de. Buyuk marketler hakkinda en ufak bir fikrim yok ama Migros gibi yerler cok sorun cikartmayabilir bence musteri memnuniyetinden dolayi ve hayvanseverlerin tepkisini cekmemek icin. Benim kedim evin kapisi acildigi anda kacacak kadar disaridan korktugu icin hic denemedim bir yerlere goturmeyi ne yazik ki

dollfacepersian

Burada 2-3 kez Veteriner sonrası girdik. Kimse olumsuz bir sey demedi. Tek bir kez kasiyer ödeme yaparken ne var diye sordu. Bende kafesi kaldırıp gösterdim. Sanırsam burası küçük bir yer olduğu için kimse bir sey demiyor

dollfacepersian

Burada 2-3 kez Veteriner sonrası girdik. Kimse olumsuz bir sey demedi. Tek bir kez kasiyer ödeme yaparken ne var diye sordu. Bende kafesi kaldırıp gösterdim. Sanırsam burası küçük bir yer olduğu için kimse bir sey demiyor

nildogcat

Bide bana diyor ki kedi alerjisi olan olabilir miş ve gıda bölümü bulunuyormuş.Alışveriş merkezinde herhangi bir gıda bölümü yok.Petshop ise zaten en alt kaltta..Kedi alerjisi varsa zaten bu alışveriş merkezine gelmez insan petshop kedi kaynıyor ve sadece benim kedim mi orada göze batacak?

nildogcat

Yani yok bu nasıl bir canilik anlamadım ki hayvanın canı yanıyor orda 5 dakika girip alsak ne olur sanki.Nasıl bırakıyım ben şimdi dilini ısırmış zar zor miyavlamaya çalışıyo taşıma kafesinde bıraksam miyavlamaya çalışıcak canı yanıcak.Bizimki can ise onunkide can.Neden bu kadar umursamaz ve cani insanlar var anlamıyorum cidden...