Hangi Mamayi Önerirsiniz?

yarenmizrak

Selamlar bu konuda çok başlık var farkındayım ama tatmin edici bir cevap bulamadım hiç. Benim yavru bi kedim var su an proplan veriyoruz. Ama içindekiler fiyatının karşılığını cok vermiyor. Ayrıca gluten olması da hoşuma gitmiyor. Mystic önerir misiniz proplan yerine içerik olarak? Illa Mystic olmasina da gerek yok proplandan pahali olmayan icerik açısından daha iyi neler var, yoksa böyle devam mi edelim? Su an mamaya (açık) aylık 40tl veriyorum. Bundan daha pahali olursa alamam malesef çünkü asilarini da yaptırıyorum tek tek su an, lütfen buna göre onerin teşekkür ederim

18 CEVAP

yarenmizrak

Teskur ederim ama Royal canin cok pahalı :(((

havva00

Zaten royal canin fiyatını haketmiyor içeriği iyi değil .

AnneRoss

Mystic kullanan biri olarak fiyatına göre içeriği bence çok iyi ben onu tavsiye ederim. Ben de öğrenciyim halden anlarım :) Şöyle yapabilirsiniz, 15 kg lık almak daha ucuza gelir her zaman, N 1 1 de SudePetMarket ten 170 liraya almıştım ben. Sizin veya ailenizin kredi kartı varsa taksitle alsanız aylık 15-20 lira falan ödersiniz, hem aşılara harcama yaptığınız bu dönemde sizi zorlamaz. Bunu her marka için yapabilirsiniz tabii, ismini verdiğim satıcı güvenilirdir ben de alım yaptım :) Umarım fikir olur

bbeyzvv

açık mama almamanızı öneririm çünkü başka mamalardan verdikleri çok oluyor
mystic fiyatına göre en iyisi bi tık üstte nd fitmin bi tık üstte acana orijen instinct var bunları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz
fakat şöyle bir durum var ki her mama her kedide aynı etkiyi göstermez deneme yanılma yapmak lazım

iidyl

öncelikle proplan kullanan çoğu kişi genelde öve öve bir hâl oluyor ve kesinlikle vazgeçmiyor.. içeriğini bilip vazgeçme yolunda ilerlediğini için tebrikler.

mystic içerik olarak iyidir. fitmin (10kg olarak alırsanız bütçenizi 5-10₺ kadar zorlar) veya mystic düşünebilirsiniz. buradan beğeneceği ve iyi geleceğine dair asla garanti veremeyiz o kediden kediye değişiyor ama içerikleri hakkında yorum yapabiliyoruz.

önce ufak paket alın, beğenirse 10kg alırsınız öyle çok uyguna geliyor.

son olarak lütfen açık almayın.. sahte mama, tarihi geçmiş mama, satılandan başka kalitesiz bir mama, bozuk mama olabilir ve ne kadar güvenseniz de asla emin olamazsınız.

bbeyzvv

yurt dışındaki mamaların denetimine nasıl bu kadar güveniyolar o zaman yaparlarken orada mıydılar saçmalık tamamen

AnneRoss

Merhaba, açıkçası ben kedimi kısırlaştıralı bikaç hafta oldu ama maalesef hemen öncesinde 15 kg lık mama almıştım. Soruşturduğumda öğünlü verirsem sıkıntı olmicağını söylediler ben de öyle yapıyorum. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadık, kediniz oyun oynamayı da seven bi kediyse bence bu konuda sorun yaşamazsınız.

yarenmizrak

Valla toptan 10 15 kiloluk mama alacak durumum olmadığı icin öğrenci halimle mecbur açık alıyorum. Alırken internetten tanelerin sekline de dikkat ederek alıyorum, 2 farklı yerden karşılaştirarak. Mystic'den numune istedim, bakalim. İçeriği proplandan iyi duruyor ama denetim yok vs gibi kötü yorumlar ya da sırf iyi yorum yapmak için sahte hesaplar gördüm ondan cok emin olamadim.

yarenmizrak

Her zamanki gibi marka bilinirliğine güveniyor insanlar böyle durumlarda ki bu da anlaşılacak bir şey. En basitinden telefon alırken bile yeni çıkmış fiyatı uygun sistemi iyi ama cok bilinmedik marka yerine yıllardır piyasada olanı pahalı da olsa seçer büyük çoğunluk. Ben normal buluyorum o yüzden. Benim demek istediğim iyi veya kötü yorum olsun marka hakkında sallayan çok insan var o yüzden insan emin olamıyor. Denetim yokmuş pü demek istemedim, yoksa mesela ben trye geldiğinden beri huawei kullanıyorum xisnxisnxksn

iidyl

derin rc reklamı yapmaya gelmiş

Siyammm

Royal canin i hills i neye göre öneriyorsunuz acaba?
Mystic i tavsiye ederim. Kendimde kullandım. Hiç problem yaşamadım .

AnneRoss

Ayrıca yine Royal Canin öneren birini gördüm gözlerim kanıyor :(

yarenmizrak

Ya mystic diğerlerine göre baya ucuz olduğu için onu alirsam aynen dediğiniz gibi kredi kartıyla alacağım toptan ama konu proplan falan olunca kredi kartı da kurtarmıyor 500-600lerden bahsediyoruz osndixnsixja hazır bu kadar insani bulmuşken de sorayım, simdi benim kedis 3 aylık, kızgınlığı gelince kisirlastiracagim okuduğuma göre 6-7.ayda geliyormuş şimdi 15 kiloluk falan alirsam mama elimde kalır mi, 1 yaşına kadar yavru mamasi versem ne olur..... ilk defa bir canlı sahipleniyorum cok acemiyim bu konuda

AnneRoss

Ben 10 aylıkken kısırlaştırdım bu arada, Fatih hayvan hastanesinde. O da 275 liraydı, yine bi öğrenci olarak ucuza getirmiştim kskskskdxk

ka06

Nd den mystic mamaya geçtim içeriği güzel görünüyor o nedenle onu kullanıyorum sanırım 3 ay oldu memnunum tüy dökümünü de azalttı biraz . Kısır somunlu mamasından 15 kg aldım internetten sanırım 10 falandı. Arada et haşlaması yada yaş mama da veriyorum sıkılmasın diye yada başka bir kuru mama veriyorum haftada bir gün. Açık mamalar güvenli değil asla tavsiye etmiyorum. Kafaniza yatmasi için içeriklerine bakın. Et oranına mutlaka bakın içerisinde en az yüzde 30 40 et olsun bazı markalar maalesef protein deyip geçiştiriyor ama et yok içinde mamanın . Yeni mamayı da eski mamasına karıştırarak alıştırabilirsiniz. Ilk yeni mama verdiğinizde ishal olabiliyor alışkın olmadığından. Iyi geceler