Acil Lütfen..

dollfacepersian

Gece gece yazıyorum fakat cidden acil bir durum. Kedim bu gün biraz keyifsiz gibiydi. Sonra az önce yanima geldi. Karnı kasılıp kusacak gibi oldu. Ve dışkı yapmamış bu gün. Bu belki mamasını unutup az verdikleri için tuvalete gidecek kadar yemedigindendir
Kedimde malt macunu kullanıyorum. Haftada 3 gün veriyorum. Normalde haftada 1 gün versem dahi böyle tüy kusma gibi bir sorunumuz olmazdı. Kedimde yabancı cisim yemek isteme(ambalaj kağıdı)durumu var.Dikkat ediyoruz ama yemis olabilir mi diye düşünüyorum. İştahı yerinde bu arada. Lütfen bilen biri cevap verebilir mi? Çok endiseliyim

37 CEVAP

dollfacepersian

Nayeli büyük ihtimalle büyük bir parça ambalaj yedi. Veterinerim çok uzakta değil. Fakat hiç memnun değilim. En son gözlerinin aşırı kızarması,sulanması, kaşınması ve üçüncü göz kapağının görünmesi sorunumuz olduğunu söylemiştim. Hiç bir şeye bakılmadan bir ilacı gözüne boşaltılar. Geçmeyip daha da kotu olunca tekrar söyledim. Gözü büyük ve iran kedisi olduğu için olduğunu söyleyip beni gönderdiler.
Yani çok tereddütlüyüm ama yinede arayıp sormak veya götürmek durumundayım. Çünkü başka çarem yok

Badems

Petshop çok uzaksa gitmeniz zorsa uğraşmayın, bahçedeki çimleri koparın yıkayın ve yedirin. Aynı işlevi görür sokaktaki kedilerde o çimleri yiyip kusuyor.

Badems

Ben bu kadar üstüne düşmüyorum. Şu vitamini almalı, bunu yemeli diye bakmıyorum herşeye. Denk geldikçe yaş mama veriyorum, kendim yedikçe yoğurt veriyorum, gözüm çarptıkça vitamin veriyorum. Sokaktakiler araba kazası vb durumlar olmadıkça çok uzun yıllar yaşayabiliyorlar. Hiçbirinin taurin ve multivitamin aldığını zannetmiyorum :) Evlerimizdekiler zaten kuru mama, yaş mama, yoğurt tavuk ıvır zıvır olarak 3-0 öndeler. Kendinizden pay biçin, günlük almanız gereken vitamin ve mineralların yüzde kaçını tam olarak alıyorsunuz ? Mesela ben asla tavuk yemiyorum, çok çok nadir et yiyorum, yumurtadan nefret ediyorum ama bir eksikliğini yaşamıyorum diğer aldığım şeylerle dengelediğim için. Bu misal.

fatmatina

Badems e katılıyorum vitamin yüklemesi konusunda ben de çok kurcalıyordum hala bazı şeyleri fazla kurcalıyorum ama sanırım bu doğru değil biraz kendi haline bırakmak lazım ve kendimizden düşünecek olursak Badems in dediği gibi ben de kendime o kadar vitamin yüklemesi yapmıyorum kendime baktığımdan daha iyi baktığım kesin:D Misal kahvaltıda yumurta varsa asıl önemli kısmı olan sarısını hep ona veriyorum ben kalıyorum öyle :))Şaka bir yana dengeli beslendiği sürece sıkıntı olmaz diye umut ediyorum.

dollfacepersian

Kimse yok mu lütfen. Stresimi azaltmak için forumlara cevap verip okuyorum ama nafile

Badems

Tuvaletini yapti mi ya da kustu mu ?

Nayeli

nasıl oldu yavrunuz?

dollfacepersian

Dün sabaha karşı az bir miktar yaptı. Bu gün de normal bir şekilde yapmış.İshal veya farklı bir şey yoktu idrarında ve dışkısında. Enerjisi yerinde,iştahı da gayet iyi. Fakat bir huzursuzluk hissettim. Bir şeyden rahatsız olduğunda çıkardığı inleme tarzı sesler çıkarıyor. Sıkıldığında oyun için bağırır. Az önce sanki boğazından bir şey kalmış gibi çıktı sesi. Yani bilemiyorum

İsmini bilmiyorum ama röntgendi heralde. Veterinerde midesinin ve bağırsaklarının röntgenini çektirip bakabilirsin.

Badems

Veteriner uzaktı onlara, bir de veterineri gitmişti başka bir yere. Kedi çimi falan mı verseniz kusması için?

dollfacepersian

Şuan maalesef veterinere götüremiyorum. Arayıp soracağım ama

dollfacepersian

Badems Sanırım ne yuttuysa dışkıdan atılacak gibi değil.Kusması iyi olabilir bencede.Kedi çimi hazır nerede bulabilirim?

Badems

Petshoplarda satılıyor, kusarsa atar diye düşünüyorum eğer bir şey varsa

kittenchicken

malt macunu genelde böyle yapar. amacı odur, bu sayede tüy yumaklarını dışarı atar fakat daha önce yapmadı böyle bir şey demişsiniz.. umarım kötü bişey yoktur

dollfacepersian

Birazdan dışarı çıkacağım. Petshop açıksa ve varsa oradan alacağım. Yoksa dediğiniz gibi çimen koparacağım. Yabancı cisim yeme isteği vitamin eksikliğinden kaynaklanıyormuş buradaki veterinere sordum. Bu gün Gimcat Multi vitamin elime ulaştı. Umarım bu durum düzelir." Vitamin Hakkında" başlıklı forumumda yazdığım vitaminleri belirli aralıklarla kullanmaya karar verdim.VMP tablet i buradaki veteriner de önerdi fakat yutularak alındığı için tercih edemedim